PRZEWODNIK PO BAHRAJNIE

Miejsca docelowe w Bahrajnie

Manama

Manama Travel Guide - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Manama, stolica kraju, jest domem dla najważniejszych atrakcji kraju. Tutaj turyści mogą wybrać się na wycieczkę do starego portugalskiego fortu, którego tereny są obecnie wykorzystywane do wykopalisk archeologicznych. W tym samym regionie znajduje się meczet Al Khamis, jedna z najstarszych budowli islamskich. Kompleks Beit Al Qur’an jest szczególnie wart odwiedzenia, ponieważ zawiera zabytkowy meczet, obszerne sale biblioteczne i lokalne muzeum.

Stolica jest domem dla wielu oszałamiających architektonicznie budowli zaprojektowanych w klasycznym stylu arabskim. Najbardziej godne uwagi są fort Arad, kościół św. Krzysztofa i główne centrum wystawowe.

Po zwiedzaniu czas odpocząć na jednej z rozległych piaszczystych plaż lub odwiedzić tradycyjne targowiska, które przyciągają wszystkich turystów. Dzielnica Gold Souk jest jedną z najpopularniejszych, ponieważ oferuje szeroki asortyment biżuterii. Jeśli szukasz tekstyliów najwyższej jakości, odwiedź targ Clos Souk. Mimo, że kraj ten jest mały, różnorodność atrakcji i tras spacerowych jest dość bogata.

Wyspa Sitry

Sitra Island - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Wyspa znajduje się w Zatoce Perskiej, na wschód od wyspy Bahrajn. Znajduje się na południe od Bahrajnu i Nabih Saleh. Zachodnia krawędź wyspy wyznacza granicę zatoki Tubli. Wyspa była kiedyś pokryta gajami palm daktylowych i polami uprawnymi zasilanymi przez liczne źródła słodkiej wody. Kiedyś powszechne na zachodnim wybrzeżu, namorzyny prawie zniknęły z powodu urbanizacji.

Historycznie gospodarka wyspy opierała się na rolnictwie i rybołówstwie. Północny region wyspy został przekształcony w strefę przemysłową. Znajdują się zbiorniki magazynujące ropę Southern Bapco. 42-kilometrowy gazociąg Dhahran-Sitra łączy Sitrę z Dahranem w Arabii Saudyjskiej.

Riffa - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Riffa jest drugim co do wielkości miastem w Królestwie Bahrajnu pod względem powierzchni. Riffa jest podzielona na East Riffa, West Riffa i North Riffa. Miasto położone jest w całości na terenie guberni południowej.

W spisie powszechnym z 2001 roku przewidywano, że ludność miasta wyniesie 79 550; do 2008 r. oszacowano na 111 000.

Przez cały XIX wiek port Manama wyprzedził Riffę jako główna osada na wyspie Bahrajn.

Jedną z wielu atrakcji East Riffa jest Fort Riffa, znany również jako Fort Szejka Salmana Bin Ahmada Al Fateha. W mieście znajdują się różne centra handlowe i dwie główne aleje handlowe: Riffa Market (・・ク, Souk ar-Rifa) i Bukuwara Street Market.

Muharrak

Muharraq - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Muharrak jest trzecim co do wielkości miastem Bahrajnu i był stolicą kraju, dopóki Manama nie zastąpiła go w 1932 roku. W 2012 roku ludność Muharraku wynosiła 176 583.

Miasto położone jest na wyspie Muharrak.

Dodatkowo na wyspie znajduje się międzynarodowe lotnisko w Bahrajnie. Stworzone przez człowieka wyspy Amwaj, słynące z ogromnych budowli, hoteli i plaż, znajdują się w sąsiedztwie Muharraku. Muharraq jest domem dla najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w Bahrajnie, Muharraq Club. Zawiera słynny Siyadi House. Muharrak jest również znany ze swojego suku (tradycyjnego targu) oraz jako centrum tradycyjnej sztuki i muzyki; wybitny i odnoszący sukcesy muzyk z Bahrajnu, Ali Bahar, pochodzi z miasta.

Wyspy Hawar

Hawar Islands - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Wyspy Hawar to archipelag bezludnych wysp, z których wszystkie oprócz jednej należą do Bahrajnu. Katar administruje małą, niezamieszkaną wyspą Jinan jako częścią swojej gminy „Al-Shahaniya”. Archipelag położony jest u zachodniego wybrzeża Kataru w Zatoce Bahrajn w Zatoce Perskiej.

Wyspy zamieszkiwała niegdyś bahrańska gałąź Dawasir, która osiedliła się tam na początku XIX wieku.

W 1820 roku, kiedy były znane jako Wyspy Wardena, wyspy zostały początkowo zmapowane i odnotowano dwie społeczności.

Obecnie są opuszczone, z wyjątkiem koszar policyjnych i hotelu na głównej wyspie; dostęp do wszystkich wysp z wyjątkiem wyspy Hawar jest ściśle ograniczony. 

Miasto Hamad

Hamad Town - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Madinat Hamad, często znany jako Hamad Town, to miasto podmiejskie w północnym Bahrajnie. Była to gmina Bahrajnu w centralnym regionie kraju. Jego ziemia, która została oddzielona od gminy Ar Rifa’ wa al Mintaqah al Janubiyah w 1991 roku, jest obecnie częścią Północnego Gubernatora. Jego nazwa nawiązuje do obecnego króla Bahrajnu, Hamada Bin Isa Al Khalifa.

Miasto jest zróżnicowane kulturowo, z populacją szyicko-sunnicką o proporcjonalnie mieszanym pochodzeniu społeczno-ekonomicznym. Dziś Hamad Town jest przykładem pluralizmu Bahrajnu, bez jednej grupy etnicznej lub religijnej stanowiącej większość jego mieszkańców.

Isa - Miasto

Isa Town - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Isa Town to jedno z najnowszych i najbogatszych miast Bahrajnu. Znakiem rozpoznawczym Isa Town są teraz bogate wille budowane przez zamożne osoby z całego kraju. Wspaniałe centra handlowe pozostają najważniejszymi punktami orientacyjnymi miasta. Błędem byłoby też nie zauważyć wybudowanych tu pięknych stadionów.

Wielu podróżnych lubi odwiedzać Centrum Sułtana po przyjeździe. To rozległe centrum handlowe ze współczesnymi wieżowcami. Wewnątrz znajdują się setki firm sprzedających różne rzeczy. To fantastyczne miejsce na zakup współczesnej odzieży, biżuterii i wielu jedynych w swoim rodzaju pamiątek.