PRZEWODNIK PO BAHRAJNIE

Co warto wiedzieć o Bahrajnie

Bahrajn jest najmniejszym z suwerennych krajów Zatoki Perskiej i często musiał chodzić po linie dyplomatycznej nad swoimi większymi sąsiadami. Chociaż kraj ma niewielkie zasoby ropy naftowej, rozwinął się jako ośrodek rafineryjny i bankowy, a także ustanowił socjalliberalną monarchię.

Bahrajn, popularny cel weekendowy turystów z sąsiedniej Arabii Saudyjskiej, jest kulturalnym hotspotem. Miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO sąsiadują z wciąż tętniącymi życiem bazarami i sklepami z dywanami, a wieżowce z luksusowymi hotelami rozsiane są po usianej meczetami panoramie.

Dzięki niedawnemu dążeniu do konkurowania o miejsce na światowej scenie turystyki luksusowej, to stare miasto portowe w Zatoce Perskiej jest obecnie gospodarzem ważnych wydarzeń — takich jak Grand Prix Bahrajnu Formuły 1 — wyjątkowych wrażeń i wyrafinowanych muzeów, które sprawiają, że warto włączyć je do Twój plan podróży.

Chociaż Bahrajn był prawdopodobnie pierwszym państwem Zatoki Perskiej, które otworzyło się na emigrantów i turystów w latach 70., nie czuł potrzeby pójścia w ślady bardziej ekstrawaganckiego sąsiada, Dubaju. Rzeczywiście, ta maleńka wyspa w Zatoce Perskiej zachowała ten sam urok, który kiedyś przyciągał do niej ludzi z Zachodu. Jednocześnie jest to całkowicie nowoczesny bliskowschodni raj, który przemawia do wszystkich.

Pierwotnie spokojna perłowa wyspa, Bahrajn zyskał na znaczeniu geopolitycznym, podobnie jak jego region, pomimo posiadania bardzo małej ilości własnej ropy. Jej przyjazna, pobłażliwa monarchia wraz z wyluzowanym stylem życia jej mieszkańców sprawiły, że było to atrakcyjne miejsce wypoczynku i rekreacji dla pracowników naftowych z regionu. Dziś jest postrzegany jako weekendowy wypad dla mieszkańców Dubaju, Kataru, Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej, podczas gdy goście z dalszych okolic gromadzą się, aby skorzystać z jego udogodnień i pogody.

Z ośmiomiesięcznym śródziemnomorskim klimatem większość podróżnych przybywa do Bahrajnu, by czcić słońce. Podczas gdy większość turystów rzadko opuszcza duży wybór dobrze wyposażonych hoteli i kurortów, na tej historycznej wyspie jest wystarczająco dużo innych atrakcji. Od wysokooktanowego splendoru corocznego Grand Prix Formuły 1 po urok starożytnej dzielnicy Manamy, sporty wodne, jazdę po pustyni i skakanie po restauracjach - królestwo ma wszystko.

W ciągu ostatnich dwóch dekad Bahrajn odnotował gwałtowny wzrost liczby cztero- i pięciogwiazdkowych kurortów, których gościnność nie ma końca. Wszystkie duże marki są tutaj, każda stara się prześcignąć inne pod względem udogodnień i komfortu. Na drugim końcu wyspy znajduje się duży wybór bardziej przytulnych kwater, od apartamentów po zabytkowe hotele. Chociaż nie ma zbyt wiele rodzimej kuchni, powszechne jest regionalne jedzenie arabskie, a w obszarach turystycznych istnieje duży wybór międzynarodowych restauracji.

Prawie wszyscy goście przybędą na międzynarodowe lotnisko w Bahrajnie, podczas gdy ci z Arabii Saudyjskiej mogą skorzystać z Causeway, mostu łączącego wyspę z lądem. Gulf Air, lokalna linia lotnicza, ma bardzo dobre połączenia na całym świecie, a większość zagranicznych przewoźników ma Bahrajn w swoich rozkładach.

Wyspa jest mała i osobista, mierzy mniej niż 300 mil kwadratowych i zamieszkuje nieco ponad milion osób. Manama jest powszechnie uważana za centrum turystyczne, a podróżowanie po Bahrajnie jest proste i odbywa się głównie taksówką. Biorąc pod uwagę jego proporcje, nie ma powodu, aby zastanawiać się nad wynajęciem samochodu.

Turystyka W Bahrajnie

Bahrajn przyciągnął w 2008 roku ponad osiem milionów turystów jako cel podróży turystycznych, ale dokładna liczba zmienia się z roku na rok. Większość z nich pochodzi z pobliskich krajów arabskich, ale coraz częściej przybywają spoza tego obszaru, ponieważ rośnie świadomość historii Królestwa, którą promuje Bahrain International Circuit F1.

Królestwo łączy współczesną kulturę arabską z archeologicznym dziedzictwem cywilizacji sprzed pięciu tysięcy lat. Na wyspie znajdują się fortyfikacje, takie jak Qalat Al Bahrain, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Muzeum Narodowe Bahrajnu posiada przedmioty z historii kraju, sięgające czasów pierwszych osadników na wyspie około 9 000 lat temu, a Beit Al Quran (arab.: „dom Koranu”) to muzeum, w którym islamskie artefakty obejmują Koran . Meczet Al-Khamis, jeden z najstarszych meczetów w regionie, Fort Arad w pobliżu Muharraq, Świątynia Barbar, która jest również starożytną świątynią z okresu Dilmunitów w Bahrajnie, a także kurhany A'ali i świątynia Saar, należą do najbardziej znanych historycznych miejsc turystycznych. Słynną atrakcją turystyczną jest Drzewo Życia, 400-letnie drzewo, które rośnie na pustyni Sakhir bez wody w pobliżu.

W Bahrajnie popularne atrakcje turystyczne obejmują obserwowanie ptaków (szczególnie na wyspach Hawar), nurkowanie i jazdę konną. Wielu gości z sąsiedniej Arabii Saudyjskiej i okolic przyjeżdża do Manamy przede wszystkim na zakupy w stołecznych centrach handlowych, takich jak Bahrain City Center i centrum handlowe Seef w dzielnicy Seef w Manamie. Souk Manama i złoty suk w starożytnej dzielnicy Manamy są również popularne wśród odwiedzających.

Od 2005 roku w Bahrajnie odbywa się coroczna impreza „Wiosna Kultury”, podczas której na koncertach występują śpiewacy i artyści o międzynarodowej renomie. Liga Arabska wyznaczyła Manamę jako Arabską Stolicę Kultury w 2012 roku i Arabską Stolicę Turystyki w 2013 roku. Podczas imprezy w 2012 roku wystąpili Andrea Bocelli, Julio Iglesias i inni artyści.

Wakacje rodzinne

Bahrajn dopiero niedawno zaczął przyjmować turystów, mimo że okoliczne narody są dość popularne. Dlatego wielu wczasowiczów nie docenia tej lokalizacji. Uważają, że na stronie nie ma nic do zrobienia ani do oglądania. Ale to jest całkowicie błędne. Małe królestwo szczyci się mnóstwem intrygujących miejsc, oszałamiającą przyrodą i doskonałą rozrywką. Nawet jeśli planujesz rodzinne wakacje z dziećmi, będziesz zadowolony z pobytu w tym małym kraju.

Wybierając się z rodziną do Bahrajnu, w pierwszej kolejności należy rozważyć wybór hotelu oferującego rozrywkę dla dzieci. Four Seasons Hotel Bahrain Bay to wspaniałe miejsce na rodzinny wypoczynek. Istnieją opcje rozrywki dla wczasowiczów w każdym wieku. Tutaj dzieci mogą bawić się na białej plaży, pływać w czystej wodzie w basenie i bawić się na placach zabaw. Dodatkowo istnieje możliwość pozostawienia dziecka pod opieką niani lub w hotelowym specjalistycznym klubie dziecięcym. Hotelowa kuchnia dziecięca to dodatkowy bonus. Dzięki temu nawet najbardziej wybredne dzieci będą mogły znaleźć swoją ulubioną kuchnię. Darmowe noclegi dla dzieci czy pięćdziesięcioprocentowa zniżka to dodatkowe istotne cechy hotelu.

Lagoona Beach Luxury Resort and Spa jest uważany za drugi najlepszy hotel dla rodzin w Bahrajnie. Tam możesz odpocząć na wspaniałej plaży i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na ocean. Dorośli mogą zrelaksować się w Spa. Wspaniale spędzony czas zapewni dzieciom park wodny z basenami i przyjemnym placem zabaw. Do dyspozycji Gości jest również sala z automatami do gier oraz teatrzyk dla dzieci z popularnymi i uwielbianymi bajkami.

Trzecim najlepszym hotelem na rodzinne wakacje jest Ritz Carlton Bahrain Hotel & Spa. Położone jest nad brzegiem Zatoki Perskiej. Oto ośrodek zdrowia z różnorodnymi usługami. Wczasowicz w każdym wieku znajdzie wśród nich odpowiednią opcję. Baseny, zwłaszcza baseny dla dzieci, zachwycą młodych turystów. SPA z pewnością przypadnie do gustu dorosłym. Ponadto hotelowy bufet oferuje kuchnię dla dzieci oraz wyśmienite desery regionalne.

Jednak pobyt w hotelach, nawet z dużą ilością rozrywki, nie kwalifikuje się jako pełne wakacje. Dlatego, jeśli planujesz wakacje w Bahrajnie, powinieneś wybrać kilka atrakcji przyjaznych rodzinie. Water Garden Park to pierwsza z niesamowitych lokalizacji. Dla dzieci przygotowano liczne karuzele i zjeżdżalnie. Najważniejsze jest to, że dzieci w każdym wieku mogą znaleźć coś dla siebie. Należy pamiętać, że osoby niepełnoletnie nie będą miały wstępu do strefy rozrywki, chyba że w towarzystwie osoby dorosłej.

Royal Camel Farm to farma wielbłądów. Jest otwarty codziennie. Wizyta nie jest płatna. Nie tylko możesz zapoznać się z wielbłądami i dowiedzieć się o nich wielu rzeczy, ale także dowiedzieć się, jak się odpowiednio zachowywać w ich pobliżu. Na terenie gospodarstwa obowiązuje jednak zakaz fotografowania i jazdy na wielbłądach. Pomimo tego, że są końmi wyścigowymi, należą do rodziny królewskiej. Park Al Janabiyah jest idealny na relaksujące wakacje, rodzinne pikniki i po prostu podziwianie otaczającej przyrody.

Bahrajn ma różne zróżnicowane parki zawierające wielką różnorodność gatunków. Są widoczne dla dzieci, które również mogą się z nimi zapoznać. Al Areen Wildlife Park jest jednym z najbardziej znanych miejsc. Tutaj liczne stworzenia wymienione w czerwonej księdze zamieszkują swoje naturalne środowisko. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na Wahooo! To najbardziej imponujący park wodny. To pierwszy odkryty park wodny na Bliskim Wschodzie. Tutaj bez wątpienia będziesz mógł cieszyć się idealnymi wakacjami rodzinnymi. Tutaj będą godziny dobrej zabawy. Bahrajn jest domem dla wielu atrakcyjnych i pouczających muzeów, a także meczetów dla tych, którzy zdecydują się spędzić wakacje na nauce i zdobywaniu nowych doświadczeń. Każdy z nich jest pełen własnej niezatartej historii i innych fascynujących legend.

Arman Zoo to małe zoo. Żyją tu kozy, krowy, jelenie, krokodyle, liczne ptaki, a nawet psy. Na Wschodzie pies jest zwykle uważany za zwierzę nieczyste. Dlatego psy są uważane za egzotyczne w wielu krajach. Nie są to jedyne wspaniałe miejsca w Bahrajnie, które cała rodzina może odwiedzić i zostawić tylko dobre wspomnienia. Najważniejszym aspektem planowania wakacji jest uwzględnienie Twoich zainteresowań. Każdego cieszy coś innego. Mogą to być zarówno aktywne, jak i relaksujące wakacje.

Co warto zobaczyć w Bahrajnie

Największe atrakcje królestwa znajdują się albo w Manamie, albo w okolicznych lądach i naturalnych obszarach wodnych miasta. Ze względu na niewielkie rozmiary Bahrajnu do wszystkich miejsc można szybko i łatwo dojechać taksówką.

Mieszkańcy Manamy, w przeciwieństwie do wielu sąsiadów z Zatoki Perskiej, uwielbiają wieczorne spacery po miejskich placach, kiedy miasto naprawdę budzi się do życia. W wyniku spuścizny Bahrajnu w zakresie gościnności i turystyki, zarówno miasto, jak i okolice zapewniają mnóstwo atrakcji i zajęć, dzięki czemu łatwo jest znaleźć coś interesującego do zrobienia w krótkim czasie.

Bahrain Fort (Qala'at al-Bahrain) znajduje się na północnym brzegu, około pięciu lub dziesięciu minut jazdy od Manamy. Chociaż został odnowiony i jest w doskonałym stanie, potrzebuje mebli, znaków i eksponatów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Muzeum, które zostało otwarte w lutym 2008 roku, znajduje się w sąsiedztwie fortu i zawiera liczne przedmioty pochodzące od starożytnego okresu Dilmun do ery islamu, z których wiele odkryto w forcie i pobliskich ruinach. Muzeum to ogromna biała prostokątna struktura bez żadnych wskazówek, że jest to muzeum. Codziennie od 8:00 do 14:00, a wstęp jest bezpłatny.

Drzewo życia jest metaforą życia. Pomimo faktu, że drzewa kwitną w całym Bahrajnie, to jest wyjątkowe, ponieważ jest to 400-letnie drzewo, które wytrzymało surowe środowisko pustynne. Będziesz potrzebował pojazdu, aby dostać się do drzewa, ponieważ znajduje się na uboczu, a nie na trasie transportu publicznego.

Jedź autostradą Zallaq na wschód, która staje się autostradą Al-Muaskar, aby dotrzeć do drzewa. Po chwili zauważysz znak Drzewa Życia, wskazujący skręt w prawo. (Mimo, że znak zdaje się sugerować, że należy skręcić w polną drogę, która prowadzi donikąd, nie rób tego, tylko poczekaj do następnego skrzyżowania, które jest kilka metrów dalej.) Na tej trasie nie ma znaków, więc miej oko na złomowisko po prawej stronie. Skręć w prawo tuż przed wzniesieniem z ostrzeżeniem o 10-procentowym nachyleniu. Jeśli będziesz jechał dalej prosto tą trasą (włączając ronda), ponownie zobaczysz znaki Drzewa Życia.

Znaki poprowadzą cię wzdłuż drogi, która ostatecznie będzie pusta z tych znaczników, ale w końcu zobaczysz drzewo po prawej stronie w oddali (jest duże i szerokie, nie należy go mylić z innymi mniejszymi drzewami po drodze). W Gas Well # 371 prowadzi polną drogą. Możesz wyjechać prosto z drzewa, ale pozostań na wydeptanej przez pojazdy trasie, ponieważ wyłączenie go może spowodować utknięcie samochodu w miękkim piasku.

Chociaż wydaje się to trudne zadanie, Drzewo Życia jest warte zobaczenia, ponieważ jest tak niezwykłe. Drzewo jest pokryte graffiti, którego nie zobaczysz, dopóki się do niego nie zbliżysz. Przyjedź tuż przed zachodem słońca, aby podziwiać piękny widok na drzewo i otaczającą pustynię.

Atrakcje w Bahrajnie

Od starożytnych czasów Dilmun po erę islamu Bahrajn ma 5000-letnią historię. Naród ma trzy forty, które zostały starannie odbudowane i są dostępne dla publiczności, ale zlokalizowanie ich może być trudne ze względu na brak oznakowania i ogólny marketing krajowego sektora turystycznego.

Wyścig Grand Prix Bahrajnu F1, który odbywa się w kwietniu na torze Bahrain International Circuit, jest najważniejszym dorocznym wydarzeniem w Bahrajnie. Ponieważ bilety są wyprzedane, a ceny noclegów wzrosły czterokrotnie, planuj z wyprzedzeniem. Osoby, które dokonują pierwszej rezerwacji, zazwyczaj otrzymują zniżki w wysokości od 10% do 20%. W zależności od trybuny ceny biletów wahają się od 150 BD do 60 BD.

Większość zajęć w Bahrajnie obraca się wokół luksusu i przyjemności. Na wyspie gościnność jest bardzo rozwinięta, więc osoby, które cenią sobie rozpieszczanie, z pewnością znajdą w swoim hotelu wszystko, czego potrzebują. Cztero- i pięciogwiazdkowe obiekty w sercu Manamy i wzdłuż wybrzeża to samodzielne raje z różnorodnymi restauracjami, barami, spa i leżakami.

Oprócz hoteli kultura Bahrajnu jest powszechna i widoczna na całej wyspie. Od wezwań do modlitwy śpiewanych przez muezina po wyszukaną arabską architekturę meczetów i osiedli mieszkaniowych, wyspa ma wyraźny historyczny charakter.

Perły były kiedyś źródłem dochodów Bahrajnu, ale ponieważ hodowla ostryg wyparła tradycyjne poławianie pereł, mięczaki nadal są dojrzałe do zbierania na dnie morskim. Aquatique Scuba Centre oferuje pouczające kursy nurkowania z perłami, które obejmują historię branży i kończą się nurkowaniem w jednym z opuszczonych złóż pereł.

Od 2004 roku wyspa Bahrajn jest gospodarzem corocznego Grand Prix Formuły 1, które jest dobrze znane entuzjastom motoryzacji. Tor Bahrain International Circuit w Sakhir po zachodniej stronie wyspy, pół godziny jazdy autostradą od Manamy, jest nie tylko miejscem najbardziej prestiżowych imprez sportów motorowych, ale także gospodarzem wielu imprez o tematyce motoryzacyjnej, w tym wyścigów drag racing, drifting i gokarty.

Przybrzeżny region Zatoki Perskiej działa jako miejsce postoju dla gatunków wędrownych, z których wiele jest rzadkich i poszukiwanych przez twitcherów. To gratka dla obserwatorów ptaków o bardziej zrelaksowanym usposobieniu. Al Reem Tours specjalizuje się w eko-wycieczkach i oferuje codzienne wycieczki z obserwacją dzikiej przyrody i ptaków na wyspy Hawar między Bahrajnem a Katarem. Ogromną popularnością wśród miłośników przyrody cieszą się również wycieczki na pustynię do piaszczystego wnętrza Bahrajnu.

Manama, stolica Bahrajnu, to zarówno historyczna starówka, jak i dynamiczne, nowoczesne miasto z centrami handlowymi, hotelami i rozrywką; niemniej jednak ma swoją niepowtarzalną osobowość i urok. Al Badr Travels oferuje różnorodne wycieczki po mieście, w tym spacery po zabytkach i rejsy na dhow, klasycznych drewnianych statkach handlowych, które przemierzały Zatokę Perską od pokoleń.

Bahrajnowie są bardzo dumni ze swojej przeszłości, która nadal jest popularna w postaci ich sztuki i rzemiosła. Bahrain Arts Society to organizacja kulturalna non-profit, która okresowo organizuje wystawy, występy, prelekcje i warsztaty, których celem jest nauczenie turystów, jak wytwarzać tradycyjne wyroby rękodzielnicze w stylu bliskowschodnim.

Bahrajn, podobnie jak reszta Zatoki Perskiej, ma gospodarkę wolną od podatków, w której towary nie są obciążone cłem. Dla tych, którzy nie mogą się oprzeć zakupom, liczne nowe centra handlowe, takie jak duże i błyszczące Seef Mall w Manamie, zawsze oferują zniżki. W stolicy znajduje się wiele suków (targów) oraz osobliwych wyspecjalizowanych butików i sklepów z perłami dla tych, którzy pragną tradycyjnej atmosfery.

Wysokie temperatury w Bahrajnie sprawiają, że sporty wodne są bardziej atrakcyjne, a turyści i mieszkańcy przez cały rok oddają się swoim ulubionym zajęciom w ciepłych wodach Zatoki Perskiej.

W Bahrajnie znajduje się 18-dołkowe międzynarodowe pole golfowe, które znajduje się około 15 minut od miasta Manama, mimo że jest krajem pustynnym. Na polu golfowym par 72, które jest otoczone setkami palm daktylowych i suchymi równinami, znajduje się pięć jezior.

Ciesz się przejażdżką na wielbłądzie wzdłuż drogi. W A'ali Village Ceramics można kupić pamiątki, a także prawdziwą ceramikę. Na lokalnych targowiskach targuj się o towary.

Jedzenie W Bahrajnie

Scena kulinarna Bahrajnu jest doskonała, z wieloma miejscami do wyboru. Adliya to główna jadalnia. W Adliya jest wiele kawiarni do wyboru, w tym Coco’s (doskonała kuchnia w rozsądnej cenie) i Lilou’s (niezwykle popularna wśród mieszkańców, którzy chcą zobaczyć i być widzianym). Mirai to fantastyczna japońska restauracja fusion, która idealnie nadaje się do świętowania specjalnej okazji. W okolicy znajdziesz modne salony/restauracje, takie jak Zoe’s i Block 338.

Restauracje w Bahrajnie różnią się od niedrogich stoisk serwujących dania kuchni lokalnej po wyrafinowane restauracje w luksusowych hotelach. Burger King i McDonalds to dwie z najbardziej znanych firm fast food w Stanach Zjednoczonych. Kolacje w stylu zachodnim i franczyzy (głównie amerykańskie) oferujące kuchnię w wysokich cenach można znaleźć w centrach handlowych iw centrum miasta.

Ze względu na dużą liczbę restauracji w Stanach Zjednoczonych zlokalizowanych w tym regionie Juffair ma słynną ulicę zwaną „Amerykańską Aleją”.

Geografia Bahrajnu

Bahrajn to archipelag w Zatoce Perskiej, na wschód od Arabii Saudyjskiej, w większości płaski i suchy. Składa się z płaskiej pustynnej równiny, która stopniowo wznosi się na niskim środkowym nasypie, a jej najwyższym punktem jest dym górski o wysokości 134 m (Jabal ad Dukhan). Bahrajn miał pierwotnie 665 km2 (257 mil kwadratowych), ale dzięki strefie rekultywacji rozrósł się do 765 km2 (295 mil kwadratowych), co czyni go nieco większym niż Hamburg czy Wyspa Man.

Wcześniej znany jako archipelag 33 wysp, znaczące operacje rekultywacji gruntów zwiększyły liczbę wysp i archipelagów do 84 w sierpniu 2008 r. Bahrajn nie ma fizycznej granicy z żadnym krajem, chociaż ma 161-kilometrową linię brzegową. Naród domaga się również 22-kilometrowego (12 mil morskich) morza terytorialnego i 44-kilometrowej strefy przyległej (24 mil morskich). Bahrajn ma pięć głównych wysp: Bahrajn, Wyspy Hawar, Muharraq, Umm a Nasan i Sitra. Lata w Bahrajnie są gorące i wilgotne, z umiarkowanymi zimami. Do zasobów naturalnych kraju należą duże ilości ropy naftowej i gazu ziemnego, a także ryby w morzach przybrzeżnych. Tylko 2,82 procent całkowitej powierzchni ziemi jest wykorzystywane do celów rolniczych.

Pomimo faktu, że Bahrajn jest w 92 procentach pustynny, z suszami i burzami piaskowymi regularnie, największe naturalne zagrożenia dla Bahrajnu są. Pustynnienie spowodowane degradacją ograniczonych gruntów ornych, uszkodzenia wybrzeży (uszkodzenia wybrzeży, raf koralowych i roślinności morskiej) w wyniku wycieków ropy naftowej i innych dużych zrzutów ropy naftowej, rafinerii ropy naftowej, centrów dystrybucji oraz odzyskiwania nielegalnych gruntów w miejscach jak Bay Tubli należą do problemów środowiskowych Bahrajnu. Nadużywanie przez sektor rolniczy i gospodarstw domowych głównej warstwy wodonośnej Bahrajnu, Dammam Aquifer, spowodowało zasolenie pobliskich słonawych i słonych zbiorników wodnych. W badaniach hydrochemicznych odkryto miejsca występowania źródeł zasolenia wód podziemnych i określono obszary ich oddziaływania.

Badania wykazały, że gdy woda gruntowa wypływa z północno-zachodniego regionu Bahrajnu, gdzie warstwa wodonośna jest zasilana wodą przez boczne przelewy ze wschodniej Arabii Saudyjskiej na południu i południowym wschodzie, jakość wody w warstwie wodonośnej ulega znacznej zmianie. Woda słonawa wypływa z obszarów wód słonawych w regionach północno-środkowych, zachodnich i wschodnich; penetracja wody morskiej w regionie wschodnim; Penetracja wody Sabkha w regionie południowo-zachodnim; i refluks irygacyjny na lokalnym obszarze w regionie zachodnim to cztery zidentyfikowane typy zasolenia warstwy wodonośnej. Oprócz wykorzystania wód podziemnych w strefie omówiono cztery opcje zarządzania jakością wód podziemnych, którymi dysponują władze wodne Bahrajnu, oraz zaproponowano regiony priorytetowe, w zależności od rodzaju i wielkości każdej Versalzungsquelle.

Klimat W Bahrajnie

Góry Zagros w Iranie, które rozciągają się nad Zatoką Perską, powodują słabe wiatry w Bahrajnie. Burze piaskowe w Iraku i Arabii Saudyjskiej, przenoszone przez północno-zachodni wiatr znany jako Shamalwind, powodują zmniejszoną widoczność w czerwcu i lipcu.

Lata są bardzo gorące. Latem wody otaczające Bahrajn są płytkie i szybko się nagrzewają, co powoduje znaczną wilgotność, szczególnie w nocy. W idealnych warunkach letnie temperatury mogą przekraczać 50 stopni Celsjusza (122 stopnie Fahrenheita). Deszcz w Bahrajnie jest lekki i sporadyczny. Opady deszczu występują najczęściej zimą, maksymalnie 71,8 mm (2,83 cala).

Demografia Bahrajnu

Populacja Bahrajnu wzrosła do 1,2 miliona osób w 2010 roku, z 568 399 Bahrajnami i 666 172 obcokrajowcami. Populacja Bahrajnu wzrosła z 1,05 miliona w 2007 roku do ponad miliona w 2007 roku (517 368 obcokrajowców). Chociaż większość populacji pochodzi z Bliskiego Wschodu, naród ten ma również sporą społeczność południowoazjatycką. W 2008 roku w Bahrajnie mieszkało ponad 290 000 Hindusów, co czyni go największą populacją emigrantów w kraju.

Z gęstością zaludnienia wynoszącą 1646 osób na km2 w 2010 r., Bahrajn jest czwartym najgęściej zaludnionym suwerennym państwem na świecie. Miasta-państwa są jedynymi suwerennymi i gęsto zaludnionymi państwami. Większość ludności kraju położona jest na północy, przy czym najsłabiej zaludniona jest południowa gubernia. Północ kraju jest tak gęsto zaludniona, że niektórzy nazywają ją dużym miastem.

Grupy Etniczne W Bahrajnie

Ludność Bahrajnu jest zróżnicowana etnicznie. Baharna i Ajam to dwie grupy etniczne, które tworzą Shia Shia. Grupa etniczna Baharna stanowi większość szyitów bahá. Ajam to szyiccy Persowie według pochodzenia etnicznego. Szyici Persowie mieszkają w znacznej liczbie w Manamie i Muharraku. Etniczni Hasawi z Al-Hasa stanowią niewielką mniejszość szyitów z Bahrajnu.

Sunnici w Bahrajnie są w większości podzieleni na dwie grupy etniczne: Arabów (arabów) i Huwala. Sunniccy Arabowie są najpotężniejszą grupą etniczną Bahrajnu; zajmują większość stanowisk rządowych, a monarchia Bahrajnu to sunnici. Tradycyjne osady Arabów sunnickich obejmują Zallaq, Muharraq, Riffa i Hawar. Huwala są sunnickimi potomkami Iranu, wśród nich są sunniccy Persowie i sunniccy Arabowie. Istnieją również sunnici pochodzenia Baluchi. Większość Afrykanów z Bahrajnu pochodzi z Afryki Wschodniej i od pokoleń mieszka w Muharraq i Riffa.

Religia W Bahrajnie

Oficjalną religią Bahrajnu jest islam, a większość mieszkańców Bahrajnu to muzułmanie. Chociaż nie ma oficjalnych statystyk dotyczących odsetka szyitów i sunnitów wśród muzułmanów w Bahrajnie, szyici stanowią 65-75 procent populacji.

Bahrajn ma znaczną populację chrześcijańską. Po spisie powszechnym z 2010 roku w Bahrajnie mieszkało 367 683 nie-muzułmanów, z czego większość to chrześcijanie. Większość chrześcijan w Bahrajnie to emigranci, ale chrześcijańscy chrześcijanie z Bahrajnu (posiadający obywatelstwo Bahrajnu) stanowią mniejszą grupę. Alees Samaan, rodowity chrześcijanin z Bahrajnu, pełnił funkcję ambasadora Bahrajnu w Wielkiej Brytanii. Bahrajn szczyci się również lokalną populacją żydowską liczącą 37 Bahrajnów. Według różnych szacunków populacja Żydów w Bahrajnie liczy od 36 do 50 osób.

Ogólne zaangażowanie muzułmanów spadło w ostatnich latach w wyniku napływu imigrantów i gastarbeiterów z krajów Azji Południowej, takich jak Indie, Filipiny i Sri Lanka. Według spisu ludności z 2001 roku ludność Bahrajnu składała się w 81,2% z muzułmanów, 10% z chrześcijan i 9,8% z wyznań hinduistycznych lub innych wyznań. Według spisu z 2010 roku muzułmanie stanowili 70,2% populacji (spis z 2010 roku nie rozróżniał religii niemuzułmańskich). Urzędnicy administracji Bahrajnu zaprzeczyli zarzutom opozycji, jakoby rząd próbował zmienić demograficzny rozwój kraju poprzez naturalizację sunnickich Syryjczyków. Bahá stanowią około 1% całej populacji Bahrajnu.

Język W Bahrajnie

Oficjalnym językiem Bahrajnu jest arabski, chociaż powszechnie mówi się po angielsku. Arabski z Bahrajnu jest najczęściej używanym dialektem arabskim, ale podobnie jak inne dialekty arabskie znacznie różni się od standardowego arabskiego. Ponieważ ustawodawca musi mówić płynnie po arabsku, aby reprezentować parlament, zgodnie z artykułem 57 (c) konstytucji Bahrajnu arabski odgrywa znaczącą rolę w życiu politycznym.

Wiele osób w Bahrajnie, zarówno z Bahrajnu, jak i spoza Bahrajnu, mówi po persku, oficjalnym języku Iranu lub urdu, oficjalnym języku Pakistanu. Nepalski jest również powszechnie używany wśród nepalskich robotników i grupy Gurkha Soldier. Ważne populacje tubylcze mówią po malajalam, tamilsku i hindi. Wszystkie lokale biznesowe i znaki drogowe są wielojęzyczne, z napisami w języku angielskim i arabskim.