Przeglądaj najlepsze miejsca w Manamie

Znajdź najlepsze wskazówki z całego kraju od naszych partnerów i przyjaciół.

Manama od dawna jest ważnym miastem handlowym w Zatoce Perskiej i jest domem dla zróżnicowanej populacji.

Manama jest stolicą i największym miastem Bahrajnu, liczącym około 157 000 mieszkańców.

Bahrajn stał się niepodległym krajem w XIX-wiecznej dominacji brytyjskiej, po wiekach dominacji portugalskiej i perskiej oraz ataków panujących dynastii Arabii Saudyjskiej i Omanu.

Chociaż wydaje się, że współczesne bliźniacze miasta Manama i Muharrak zostały zbudowane w tym samym czasie w XIX wieku, Muharrak zyskał na znaczeniu dzięki swojej pozycji obronnej i służył jako stolica Bahrajnu do 1921 r. Manama stała się centrum handlowym i głównym punktem wejścia do Wyspa Bahrajn. Bogactwa naftowe Bahrajnu napędzały szybki rozwój w XX wieku, aw latach 90. zdecydowany nacisk na dywersyfikację doprowadził do postępu w innych sektorach i pomógł Manamie stać się ważnym centrum finansowym na Bliskim Wschodzie.

Niemal cała linia brzegowa poświęcona jest rozwojowi kurortu. Tutaj hotele i plaże są dobrze wyposażone i każdego dnia przyciągają coraz większą liczbę gości.

Manama, stolica kraju, jest domem dla najważniejszych atrakcji kraju. Tutaj turyści mogą wybrać się na wycieczkę do starego portugalskiego fortu, którego tereny są obecnie wykorzystywane do wykopalisk archeologicznych. W tym samym regionie znajduje się meczet Al Khamis, jedna z najstarszych budowli islamskich. Kompleks Beit Al Qur'an jest szczególnie wart odwiedzenia, ponieważ zawiera zabytkowy meczet, obszerne sale biblioteczne i lokalne muzeum.

Stolica jest domem dla wielu oszałamiających architektonicznie budowli zaprojektowanych w klasycznym stylu arabskim. Najbardziej godne uwagi są Fort Arad, kościół św. Krzysztofa i główne centrum wystawowe.

Po zwiedzaniu czas odpocząć na jednej z rozległych piaszczystych plaż lub odwiedzić tradycyjne targowiska, które są atrakcyjne dla wszystkich turystów. Dzielnica Gold Souk jest jedną z najpopularniejszych, ponieważ oferuje szeroki asortyment biżuterii. Jeśli szukasz tekstyliów najwyższej jakości, odwiedź targ Clos Souk. Mimo, że kraj ten jest mały, różnorodność atrakcji i tras spacerowych jest dość bogata.

Wieża zegarowa, która znajduje się na Exhibition Avenue, jest jedną z wielu nowoczesnych atrakcji miasta. Istnieją dwie piramidalne wieże zbudowane z kamienia ozdobnego. Ta wieża zegarowa jest uważana za jedną z najbardziej niezwykłych i najpiękniejszych na świecie, ponieważ jest ozdobiona tradycyjnymi ornamentami i uzupełnia otaczającą scenerię.

Plac Fontann w dzielnicy Al Seef jest jednym z ulubionych miejsc spacerów odwiedzających miasto. Region ten uchodzi za jeden z najnowocześniejszych i elitarnych w mieście; znajduje się tu wiele nowoczesnych drapaczy chmur, a także dzielnic handlowo-rozrywkowych. Najbardziej wyróżniającą się cechą tego obszaru jest ogromny centralny plac z licznymi wspaniałymi fontannami, który idealnie nadaje się do ochłody w upalny dzień.

Niedaleko Muzeum Narodowego Bahrajnu znajduje się Park Rzeźby, kolejny intrygujący widok. To rozległa przestrzeń wyłożona uroczymi płytami, na których umieszczono niezwykle intrygujące rzeźby. Dla wygody gości i wygodnego oglądania rzeźb ustawiono szereg ławek, ponieważ wszystkie dzieła sztuki są niezwykle unikalne i interesujące.

Delfinarium znajduje się w Marina Garden Park i jest obowiązkową atrakcją dla rodzin odwiedzających Manamę. Każdego dnia w tym kompleksie rozrywkowym na gości czekają urzekające występy. Młodzi odwiedzający delfinarium będą mieli okazję popływać ze wspaniałymi ssakami i zrobić wspaniałe zdjęcia.

Bab al-Bahrain to jedna z najbardziej pożądanych dzielnic miasta do zwiedzania pieszo. Tutaj odwiedzający mogą zobaczyć znaczną liczbę budynków w tradycyjnym stylu, a także odwiedzić setki sklepów z pamiątkami i największy targ w kraju. Tutaj przybywają doświadczeni podróżnicy w poszukiwaniu wyjątkowych pamiątek. Ten rynek sprzedaje wykwintną ręcznie malowaną ceramikę, żywe tkaniny lokalnej produkcji, przyprawy i wspaniałe dzieła sztuki. W regionie tym znajduje się również jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych miasta, Brama Bahrajnu, zachwycająca architektura w kształcie łuku. Ta niezwykła rezydencja została wzniesiona w 1945 roku, a obecnie zajmują ją agencje i urzędy państwowe.

Manama - Informacje

muzułmanie 81,2%, chrześcijanie 9%, inni 9,8%

Religia

Dinar Bahrajnu (BHD)

Waluta

+973

Kod dzwonienia

689,000

Ludność (metro)

30 km2 (10 2)

Powierzchnia w km2 (milach)

arabski, angielski, perski

Język

• Mężczyźni: 62,18% • Kobiety: 37,82%

Stosunek płci

GMT+3

Strefa czasowa

Przewodnik turystyczny po Manamie

Odkrywaj i eksploruj

Wszystko, co musisz wiedzieć o Manamie przed podróżą

Things To Know About Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Co warto wiedzieć o Manamie

Osada położona jest na niewielkim półwyspie w północno-wschodnim krańcu Bahrajnu. Topografia jest głównie płaska (lub umiarkowanie pofałdowana) i sucha, podobnie jak w całym Bahrajnie.

Manama ma klimat pustynny.

Manama, podobnie jak reszta Bahrajnu, ma trudne warunki pogodowe, z letnimi temperaturami sięgającymi 48 ° C (118 ° F) i zimowymi temperaturami tak niskimi, jak 7 ° C (45 ° F), z gradobiciem w rzadkich przypadkach.

Średnie temperatury latem i zimą wahają się od 17 ° C (63 ° F) do ponad 45 ° C (113 ° F).

Jesień to najprzyjemniejsza pora roku w Bahrajnie, ze słabym nasłonecznieniem i umiarkowanymi temperaturami łagodzonymi przez delikatną bryzę.

How To Travel To Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Jak podróżować do Manamy

Międzynarodowy port lotniczy Bahrajn jest głównym węzłem komunikacyjnym linii Gulf Air i znajduje się w Muharraq, na wschód od Manamy. Zapewnia silne połączenia w całym regionie, a także z Londynem. Lotnisko oferuje przyzwoite sklepy wolnocłowe, a Transhotel, który oferuje (za opłatą) łóżka i prysznice podróżnym czekającym na loty, jest obecnie przebudowywany. Wiele osób we wschodniej Arabii Saudyjskiej woli wylatywać z Bahrajnu, a Gulf Air zapewnia usługi wahadłowe do Khobar i Dammam, aby sprostać temu zapotrzebowaniu; zapytaj podczas dokonywania rezerwacji.

Air Arabia, tania linia lotnicza z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, obsługuje codzienne loty z lotniska w Szardży, na północ od Dubaju.

W przeciwieństwie do innych lotnisk, to jest raczej małe, co jest korzystne, ponieważ odlot i przylot są stosunkowo szybkie (i łatwe).

How To Get Around In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Jak poruszać się po Manamie

Wiele części wyspy jest również obsługiwanych przez autobusy publiczne. Chociaż bilety autobusowe są skromne, podróżni mogą mieć trudności ze zrozumieniem systemu ze względu na trudności w uzyskaniu rozkładów jazdy autobusów i map.

Do niedawna podróżowanie autobusem po Bahrajnie było praktycznie niemożliwe, a obcokrajowcy byli do tego zniechęcani. Autobusy do popularnych miejsc i centrów handlowych były rzadkością i często przyjeżdżały późno. Poczekalnie były często nieproszone. Autobusy ledwo pokrywały około 35% powierzchni kraju, a większość ludzi wolałaby skorzystać z taksówki.

Taksówki średnio zapewniają przyzwoitą obsługę, chociaż jest kilku oszustów. Podczas podróży z lotniska zawsze korzystaj z białych z czerwonym dachem lub taksówek w stylu londyńskim. Istnieje również prawo, że jeśli licznik nie jest używany, nie ma opłaty.

Districts & Neighbourhoods In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Dzielnice i dzielnice w Manamie

Główną dzielnicą Manamy jest Adliya. To tutaj odkryjesz najlepsze restauracje i bary, dlatego jest to najlepsze miejsce do rozpoczęcia poszukiwań życia nocnego.

Alternatywnie, Seef District znajduje się w pobliżu nabrzeża Manamy. Oprócz Seef Mall i innych centrów handlowych w pobliżu znajduje się wiele doskonałych restauracji.

Wyspa Amwaj znajduje się w Zatoce Perskiej. Jest to sztuczna wyspa zawierająca park wodny i szereg sklepów handlowych. Jest to idealna okolica dla wypoczywających rodzin.

Prices In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Ceny W Manamie

  • Turysta (turysta z plecakiem)

64 $ dziennie.

Szacunkowy koszt na 1 dzień zawiera: posiłki w taniej restauracji, transport publiczny, tani hotel.

  • Turysta (zwykły)

208 $ dziennie.

Szacunkowy koszt na 1 dzień, w tym: średnie posiłki i napoje, transport, hotel.

Accommodation in Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Zakwaterowanie w Manamie

Niektóre hotele w Manamie są tak charakterystyczne, że są dobrze znane nie tylko w mieście, ale nawet w innych krajach.

Jednym z nich jest Westin Bahrain City Centre, które dzieli budynek z największym centrum handlowym w Bahrajnie. Ten luksusowy hotel jest popularny wśród miłośników zakupów i aktywnego wypoczynku, ponieważ odwiedzający mogą odwiedzić Bahrain City Center lub Wahooo! park wodny w dowolnym momencie. Hotel mieści się w tym samym budynku co słynny kompleks rozrywkowy Magic Planet, który słynie z szerokiego wyboru automatów i jednego z największych teatrów w mieście z 20 salami.

Westin Bahrain City Centre trudno nazwać tradycyjnym hotelem w konwencjonalnym tego słowa znaczeniu, ponieważ jego goście mają dostęp do mnóstwa rozrywek i miejsc rekreacyjnych.

Sights & Landmarks In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Zabytki i punkty orientacyjne w Manamie

Bahrajn to wspaniały kraj słynący z wielu atrakcji historycznych, religijnych i przyrodniczych. Aby zobaczyć wszystkie ważne miejsca, będziesz musiał spędzić w tym mieście więcej niż jeden dzień.

Ogólnie rzecz biorąc, wycieczki do słynnej świątyni Barbar są dość popularne wśród turystów. Kompleks świątynny jest budowlą trzykondygnacyjną. W pobliżu wspaniałej konstrukcji znajdziesz także ruiny kilku starych ołtarzy. Niektóre z tych ołtarzy są niezwykle stare i pochodzą z trzeciego tysiąclecia pne.

Seyadi House, który znajduje się w mieście Muhharak, z pewnością zostanie wspomniany przy opisywaniu architektonicznych atrakcji Bahrajnu. Ten wspaniały pałac, zbudowany w 1905 roku, uważany jest za narodowy skarb architektury.

Things To Do In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Atrakcje w Manamie

Miłośnicy historii nie będą zawiedzeni dzięki wyborowi ruin, sztuki naskalnej i muzeów, które utrzymają umysł w niepewności. Najbardziej znanym jest stanowisko archeologiczne Zubarah, które zawiera pozostałości niegdyś kwitnącego miasta portowego. Nadal istnieje fort z początku XX wieku, który w formie muzeum jest świadectwem minionej epoki.

Petroglify Al-Jassassiya w północno-wschodnim Katarze to niezwykłe miejsce z 900 petroglifami, które prawdopodobnie pochodzą od starożytnych plemion zamieszkujących półwysep w XV wieku pne

W całym kraju znajduje się wiele fortów i wież; większość z nich została również odrestaurowana jako muzea. Na obrzeżach miasta Umm Salal Mohammed znajdują się wieże Barzan, zbudowane w celu ochrony zbiorników wód deszczowych kraju. Kolejna obronna wieża strażnicza znajduje się w Al Khor.

Food & Restaurants In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Jedzenie i restauracje w Manamie

Kuchnia narodowa Bahrajnu jest naprawdę charakterystyczna i zróżnicowana. Oprócz tradycyjnych potraw arabskich, z których wiele to prawdziwe przysmaki, goście otrzymają potrawy z kuchni Pakistanu, Indii, a nawet Tajlandii. Zazwyczaj owoce morza są uważane za podstawę lokalnej kuchni. Lokalny sektor spożywczy oferuje najbardziej zróżnicowany wybór artykułów spożywczych lokalnym lokalom gastronomicznym.

Owoce i warzywa z pewnością nie należą do najliczniejszych pozycji w menu tutejszych jadłodajni, ale nie mniej popularne są dania mięsne. W restauracjach specjalizujących się w kuchni narodowej turyści najczęściej wybierają tradycyjne potrawy, takie jak kuskus i kebaby. Mięsożercy nie będą w stanie oprzeć się nieodpartemu zapachowi shawarmy. Dodatkowo popularnym daniem jest ryż z duszoną wołowiną. Satysfakcję można również czerpać z delektowania się mięsem i drobiem przygotowanym na otwartym ogniu.

Shopping In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Zakupy W Manamie

Słynny na całym świecie targ Gold Souq w Manamie to pierwsze skojarzenie wielu ludzi z zakupami. To miejsce słynie z wykwintnej biżuterii, kamieni szlachetnych i pereł. Towar sprowadzany jest z wielu krajów. Tutaj możesz nabyć najbardziej nieskazitelne i wykwintne perły Bahrajnu w najlepszej cenie. Tutejsze ceny zadowolą nawet najbardziej oszczędnych turystów, gdyż są niższe niż w wielu krajach Europy. Dla zamożnych konsumentów o wysokich wymaganiach istnieje również możliwość znalezienia odpowiedniej biżuterii. Wartość targowania się o cenę jest dodatkową kuszącą możliwością.

Seef Mall, jedno z największych centrów handlowych w Bahrajnie, znajduje się w Manamie. W tym kompleksie handlowo-rozrywkowym znajduje się ponad dwieście punktów sprzedaży, w których można kupić zarówno strój codzienny, jak i wizytowy. Łatwo jest połączyć spacery po mieście z wizytami w restauracjach i kawiarniach. 

Traditions & Festivals In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Tradycje i święta w Manamie

Pomimo reputacji Bahrajnu jako wyrafinowanego i szybko rozwijającego się narodu, jego mieszkańcy nadal kultywują pielęgnowane tradycje swoich przodków. Z wielką czcią i szacunkiem przestrzegają swoich tradycji. Tutaj typowe jest poświęcanie dużej ilości czasu na rozwój moralny i duchowy, który jest niewątpliwie oparty na islamskich wierzeniach duchowych. Młodzi ludzie bardzo szanują starszych. Wszystkie istotne decyzje podejmowane są wyłącznie za zgodą młodszego pokolenia. Rdzenna ludność nie może spożywać wieprzowiny ze względu na zwyczaje religijne. Ponadto napoje alkoholowe podlegają rygorystycznym ograniczeniom. Palenie jest również zabronione, chociaż nie jest surowo zabronione.

Strój rdzennej ludności jest również bardzo różny i niezwykły. Kobiety noszą stroje zakrywające całe ciało od stóp do głów. Ten narodowy strój dla pań jest znany jako „Abaya”. 

Nightlife In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Życie nocne w Manamie

W stolicy Bahrajnu życie nocne jest bogate, dzięki czemu każdy może wybrać miejsce według własnego uznania.

Manama ma niezwykle aktywne życie nocne. Niezależnie od tego, czy chcesz zrelaksować się w barze po całym dniu zwiedzania, czy też przetańczyć całą noc w klubie, w mieście znajdziesz jedno i drugie.

Najpopularniejsze bary w Manamie to te z miejscami do siedzenia na zewnątrz. Blok 338 w Adlliya oferuje najlepsze bary. Jeśli masz nadzieję na spokojnego drinka, pamiętaj, że po godzinie 23:00 w wielu barach podkręcona zostanie muzyka, aby stworzyć imprezową atmosferę.

Manama ma mnóstwo klubów nocnych dla tych, którzy szukają imprezowej atmosfery. Jest coś dla wszystkich grup demograficznych, niezależnie od tego, czy chcesz słuchać zachodniej muzyki, takiej jak taniec, pop i hip hop, czy muzyki arabskiej.