PRZEWODNIK PO BAHRAJNIE

Wymagania wjazdowe do Bahrajnu

Wiza i paszport do Bahrajnu

Wiza 14-dniowa jest dostępna dla obywateli 66 krajów, natomiast 14-dniowa wiza online jest dostępna dla obywateli 113 krajów, w tym wszystkich, którzy kwalifikują się do wizy przylotowej. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, przejdź do strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jeśli żadne z powyższych nie dotyczy Ciebie lub jeśli przyjeżdżasz z powodów innych niż turystyczne lub biznesowe, będziesz potrzebować sponsora w Bahrajnie, który złoży wniosek wizowy w Twoim imieniu.

Bahrajn jest jednym z nielicznych krajów Zatoki Perskiej, które uznają izraelskie paszporty (chociaż wizy są wymagane) oraz paszporty z dowodem podróży do Izraela.

Wiza wjazdowa dla obywateli GCC

Wymagania dotyczące uzyskania wizy na wjazd do Bahrajnu różnią się w zależności od narodowości, dlatego zaleca się sprawdzenie wymagań przed podróżą. Obecnie wszystkie narodowości wymagają wizy wjazdowej do Królestwa Bahrajnu. Wyjątki od tego ograniczenia obejmują obywateli krajów Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) (Kuwejtu, Omanu, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej) oraz mieszkańców krajów GCC, którzy mieszkają w tym kraju od ponad sześciu miesięcy i posiadają ważny wizę powrotną do swojego kraju.

Na lotnisku w Bahrajnie obywatele Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Kanady, Nowej Zelandii, Japonii, Hongkongu, Brunei, Malezji, Singapuru i Korei Południowej mogą uzyskać wizę wjazdową.

Wszystkie wizy wjazdowe, w tym nowe wizy i przedłużenia wizy (w przypadkach, gdy przedłużenie wizy jest dozwolone) są płatne.