PRZEWODNIK PO BAHRAJNIE

Jak poruszać się po Bahrajnie

There are only two methods to reach Bahrain: by plane or by automobile through the causeway from Saudi Arabia. There are flights to destinations all over the world from Bahrain International Airport, and an enormous project is currently ongoing to update and extend its facilities.

Ponadto wyspę okrąża 28 linii autobusowych. Autobusy są niedrogie, klimatyzowane i zapewniają bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; niemniej jednak są one używane głównie przez mieszkańców, a nie przez gości.

Na lotniskach, w restauracjach i hotelach taksówki są szeroko dostępne, a Uber jest również popularnym środkiem transportu. Ponadto liczne agencje wynajmu samochodów mają biura w Bahrajnie, a kilka z nich ma kioski na lotnisku.

Jak poruszać się po Bahrajnie taksówką

Oficjalna opłata to $2,65) 1000 BD + 0,200 Fils za kilometr. W rzeczywistości liczniki są jednak często „psute”, „zasłonięte”, „gubione” lub po prostu lekceważone, co wymaga wcześniejszego uzgodnienia cen. Należy pamiętać, że taksówkarze często żądają wygórowanych stawek.

Jednak w sierpniu 2008 r. rząd i grupy taksówkarskie zawarły nową umowę i coraz więcej taksówek korzysta z liczników. Podróż po Manamie kosztuje od 3 do 5 dinarów.

Lotnisko podaje instrukcje, jak obliczać stawki taksówek w sposób oficjalny. Jeśli weźmiesz taksówkę czekającą na lotnisku, zostaniesz obciążony dodatkową opłatą w wysokości 2000 BD.

Taksówki ogólnie zapewniają doskonałą obsługę, chociaż jest kilku oszustów. Jadąc z lotniska, koniecznie wybierz białe taksówki z czerwonymi dachami lub londyńskie. Jeśli licznik nie jest używany bez opłat, istnieje również zasada; trzymaj się go i skontaktuj się z policją, a kierowca wkrótce uiści odpowiednią opłatę za przejazd.

Chociaż duże hotele i obszary handlowe zazwyczaj mają taksówki czekające na zewnątrz, znalezienie takiej może być trudne. W królestwie działa szereg prywatnych firm, z których najbardziej znane to:

Speedy Motor Service SMS Radio-Meter Taxi to najstarsza i najpopularniejsza firma taksówkarska radiotelefoniczna w Królestwie, a także najbardziej niezawodna. Taksówkę można zarezerwować z wyprzedzeniem i jest ona dostępna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. + 973-17 682999 to numer telefonu, pod który należy zadzwonić.

Online Taxi w Bahrajnie. W ciągu dziesięciu minut możesz uzyskać taksometr online. + 973-36688614; Faks: + 973-36688614

Bahrain Limo to niedawno utworzona firma Radio Meter Taxi Business w Bahrajnie, a także siostrzana firma giganta transportowego „Saudi Bahraini Transport Company” (SABTCO), która świadczy usługi luksusowymi autobusami i limuzynami na terenie King Fahad Causeway.

Jednak zdarzały się przypadki, gdy taksówkarze próbowali naliczać wygórowane stawki (takie jak 50 BD za krótką przejażdżkę, gdy koszt wynosił naprawdę 3 BD), ale te incydenty są rzadkie. Najlepszym wyborem jest generalnie korzystanie z certyfikowanych usług taksówkarskich.

Jak poruszać się po Bahrajnie autobusem

Wiele obszarów wyspy jest również obsługiwanych przez autobusy komunikacji miejskiej. Chociaż ceny autobusów są tanie, turyści mogą mieć trudności ze zrozumieniem systemu ze względu na trudności w uzyskaniu rozkładów jazdy autobusów i map.

Podróż autobusem w Bahrajnie do niedawna była praktycznie koszmarem, a obcokrajowców ostrzegano przed tym. Nie było autobusów do popularnych miejsc lub centrów handlowych, a te, które istniały, często się spóźniały. Poczekalnie były często nieproszone. Autobusy obsługiwały tylko około 35% kraju, więc większość ludzi brała taksówkę, a pracownicy często spotykali się, aby kupić pojazd.

Od tego czasu jednak sytuacja stale się poprawia. Sytuacja znacząco poprawiła się od lutego 2015 r., kiedy to zmienili się operatorzy. Autobusy są teraz czystsze, bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych i zapewniają między innymi bezpłatny dostęp do Internetu 4G. Czasy oczekiwania, a także obszary oczekiwania, znacznie się poprawiły.

Jak poruszać się po Bahrajnie samochodem

Rozważ wynajęcie pojazdu, jeśli chcesz odwiedzić wiele miejsc. Ceny wahają się od 10 do 20 dinarów dziennie i obejmują nieograniczoną jazdę po całej wyspie.

Jeśli przyjeżdżasz autobusem na parking w centrum Lulu, po prostu odwróć się od wejścia do centrum, opuść parking i znajdź wypożyczalnie samochodów wśród kolekcji firm po drugiej stronie ulicy. Mapa lub GPS są wysoce zalecane, ponieważ sygnały drogowe mogą być rzadkie i nie jest trudno dostać się z jednego obszaru kraju do drugiego, pomimo niewielkich rozmiarów kraju.

Na drogach ograniczenie prędkości wynosi zazwyczaj 50 km/h, natomiast na autostradzie 80-100 km/h. Kary za łamanie przepisów ruchu drogowego są surowe, nawet jeśli przepisy nie zawsze są właściwie przestrzegane.