Przeglądaj najlepsze miejsca w Bahrajnie

Znajdź najlepsze wskazówki z całego kraju od naszych partnerów i przyjaciół.

Bahrajn to wyrafinowane, nowoczesne i kosmopolityczne królestwo 33 wysp w Zatoce Perskiej. Przyciąga coraz większą liczbę międzynarodowych turystów, którzy chcą poznać interesującą mieszankę kultur wschodnich i zachodnich.

Bahrajn to maleńkie arabskie królestwo nad Zatoką Perską, formalnie znane jako Królestwo Bahrajnu. Bahrajn to zbiór wysp położonych między półwyspem Kataru a północno-zachodnim wybrzeżem Arabii Saudyjskiej. Jest to państwo wyspiarskie na Bliskim Wschodzie, wzdłuż zachodnich granic Zatoki Perskiej. Jest to mały archipelag skupiony na wyspie Bahrajn, która ma największą masę lądową.

Znajduje się zaledwie 23 kilometry (14 mil) na wschód od Arabii Saudyjskiej i jest z nią połączona Groblą Króla Fahda. Półwysep Katar jest również w pobliżu, około 50 kilometrów (31 mil) na południowy wschód przez Zatokę Bahrajnu. Iran leży 200 kilometrów (124 mil) na północ od Zatoki Perskiej. W 2010 r. liczba ludności wynosiła 1 234 567 osób, w tym 666 172 osób niebędących obywatelami. Ma powierzchnię 780 km2, co czyni go trzecim co do wielkości krajem Azji po Malediwach i Singapurze.

Bahrajn jest kolebką starożytnej cywilizacji Dilmun. Od czasów starożytnych słynie z perłowego wykonania, które w XIX wieku uważane było za najlepsze na świecie. Bahrajn był jednym z pierwszych miejsc na świecie, które przeszły na islam. Po epoce Arabul Bahrajn został podbity przez Portugalczyków w 1521 r., Których wyparł w 1602 r. Szah Abbas I z dynastii Safawidów z królestwa perskiego. Plemię Bani Utba podbiło Bahrajn z Nasr al-Madkuranda w 1783 roku i od tego czasu kontroluje królewską dynastię Al-Khalifa, z pierwszym hakimem Ahmeda al-Fatehasa Bahrajnu. Bahrajn stał się protektoratem Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku, po licznych traktatach z Brytyjczykami. Bahrajn ogłosił niepodległość w 1971 roku. Wcześniej Królestwo Bahrajnu proklamowało państwo Bahrajn w 2002 roku. W 2011 roku w kraju wybuchły protesty wywołane arabską wiosną na tym obszarze.

Bahrajn ma pierwszą gospodarkę post-ropną w Zatoce Perskiej. Bahrajn zaczął inwestować w sektorze bankowym i turystycznym pod koniec XX wieku. Wiele dużych instytucji finansowych znajduje się w Manamie, stolicy kraju. Bahrajn ma wysoki wskaźnik rozwoju społecznego i został uznany przez Bank Światowy za gospodarkę o wysokim dochodzie.

Manama, stolica głównej wyspy, ma doskonałe hotele, restauracje, kompleksy handlowe, ekscytujący (bazar) i wszystkie inne udogodnienia, których goście potrzebują na niezapomniane wakacje. Ponadto są tam dobre plaże, gorąca i słoneczna pogoda przez cały rok, wszędzie mówi się i rozumie po angielsku, a królestwo zawiera pozostałości ponad 5000 lat cywilizacji do zbadania.

Bahrajn jest połączony z Półwyspem Arabskim 16-milową (25-kilometrową) groblą. Archeologiczne znaczenie wysp zostało ujawnione podczas budowy, kiedy odkryto setki kurhanów pochodzących z trzeciego tysiąclecia pne, część dobrze uporządkowanej starożytnej metropolii Dilmun, która kwitła tam, gdzie las drapaczy chmur pnie się teraz ku niebu.

Bahrajn prosperował w całej swojej historii, najpierw ze względu na strategiczne położenie dla handlu i rybołówstwa, a także ilość i jakość pereł znalezionych w jego wodach, a ostatnio dzięki zasobom ropy naftowej.

Pomimo tego, że rząd jest mniej stabilny niż w przeszłości, Bahrajn pozostaje popularnym kierunkiem turystycznym na Bliskim Wschodzie. Podróż biznesowa lub turystyczna do Bahrajnu to fascynujące, przyjemne i satysfakcjonujące doświadczenie.

Bahrajn - Informacje

44,169 miliardów dolarów

PKB

Dinar Bahrajnu (BHD)

Waluta

+973

Kod dzwonienia

1,463,265

Populacja

786,5 km2 (303,7 mil)

Powierzchnia w km2 (milach)

arabski

Oficjalny język

14 sierpnia 1971

Deklarowana Niepodległość

UTC+3 (AST)

Strefa czasowa

Bahrajn - Przewodnik turystyczny

Odkrywaj i eksploruj

Wszystko, co musisz wiedzieć o Bahrajnie przed podróżą

Królestwo Bahrajnu szybko staje się znanym celem turystycznym. To starożytne królestwo zostało założone około 5000 lat temu. W tłumaczeniu z arabskiego słowo „Bahrajn” dosłownie oznacza „Dwa morza”. Jedna z największych i najbardziej znanych atrakcji w kraju znajduje się zaledwie 10 minut jazdy od stolicy kraju, Manamy. To jest Fort Bahrajnu, czyli Qala'at al-Bahrain. Majestatyczny stary fort został całkowicie przebudowany, dzięki czemu zwiedzający mogą go teraz zobaczyć praktycznie w całości. Niestety wewnętrzne pomieszczenia są nieumeblowane, ale wstęp do fortu jest całkowicie bezpłatny. Obok znajduje się muzeum poświęcone Fortowi Bahrajn. Budowę muzeum zakończono w 2008 roku. W tym miejscu zwiedzający mogą obejrzeć kilka cennych reliktów odkrytych w forcie, w tym przedmioty z okresu starożytnego Dilmun.

Drzewo Życia jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Bahrajnu. Chociaż dokładny wiek drzewa nie jest znany, niektórzy eksperci uważają, że ma ponad 400 lat. Drzewo wygląda oszałamiająco pośród pustynnego terenu i to cud, że przetrwało w tak trudnych warunkach. Zachód słońca jest ogólnie uważany za najlepszy czas na odwiedzenie drzewa, ponieważ Drzewo Życia jest wyjątkowo piękne i będziesz mógł zrobić wspaniałe i niezapomniane zdjęcia.

Manama ma również wiele znaczących zabytków. Meczet Al-Fateh jest jednym z największych meczetów na świecie, mogącym pomieścić jednocześnie 7000 gości. Na szczególną uwagę zasługuje kopuła meczetu; 60-tonowa ciężka kopuła jest jednocześnie największą na świecie kopułą z włókna szklanego. Manama Souq, znajdujący się bezpośrednio za budynkiem Bab Al Bahrain, to rynek, na którym można kupić dosłownie wszystko, od pamiątek i odzieży po artykuły elektryczne i tradycyjną biżuterię.

Jeśli chodzi o muzea, najbardziej znane może być Muzeum Poławiania Pereł. Muzeum mieści się w starej historycznej budowli, która służyła jako pierwszy oficjalny dwór Bahrajnu, zanim została przekształcona w Tradycyjne Centrum Dziedzictwa. Po całym dniu zwiedzania udaj się na Corniche al-Fateh, uroczą promenadę ze wspaniałymi widokami na miejskie drapacze chmur i samoloty lądujące na lotnisku.

Ponieważ Bahrajn jest gorącym krajem, sporty wodne są dość popularne. W Zatoce Perskiej żeglarstwo i nurkowanie są dostępne przez cały rok. Wreszcie, w kwietniu Bahrajn jest gospodarzem wyścigu Grand Prix F1, w którym licznie uczestniczą zarówno miejscowi, jak i obcokrajowcy.

Kiedy jechać do Bahrajnu

Bahrajn może być latem dość gorący i wilgotny ze względu na położenie w Zatoce Perskiej. Jednak od października do początku kwietnia pogoda jest prawie zawsze słoneczna i ciepła, co czyni ją doskonałym miejscem na odosobnienie od chłodniejszych regionów.

Odwiedzający, którzy chcą zobaczyć wyścig Formuły 1 w Bahrajnie, powinni przyjechać w pierwszym tygodniu kwietnia, ale ci, którzy nie są zainteresowani tym wydarzeniem, powinni wybrać się w innym terminie; Tydzień Grand Prix to najbardziej pracowity okres w roku.

Niezależnie od tego, jak kręcą to biura podróży, Bahrajn jest krajem Zatoki Perskiej z wyjątkowo upalną pogodą w miesiącach letnich, a termometr często osiąga 90 ° F, nawet w nocy. Klimat jest zdecydowanie śródziemnomorski przez co najmniej osiem miesięcy w roku, z cudownymi jasnymi dniami w latach osiemdziesiątych ustępując miejsca łagodnym wieczorom, idealnym do siedzenia na zewnątrz. Nie ma lepszego miejsca na świecie w tych czasach, zwłaszcza że praktycznie zawsze gwarantuje się, że nie będzie padać. Każdego roku jest tylko około dziesięciu dni z opadami.

Podczas upałów obiekty użyteczności publicznej, takie jak sklepy, lobby hotelowe, biura i centra handlowe, mają tendencję do podkręcania klimatyzacji do temperatur bliskich zeru, dlatego ekspaci włóczą się po okolicy w szalach, swetrach rozpinanych i maskach 110°C pogoda. Średnie temperatury wahają się od 65°F w styczniu do 100°F w sierpniu, a sezony są nieliczne.

Odwiedzający docenią każdy miesiąc, który nie jest latem, biorąc pod uwagę ciepło słońca. Oznacza to, że od października do maja wszystkie miesiące są bardzo przyjemne, a późne i wczesne pory roku są szczególnie przyjemne.

Szczyt sezonu przypada na okres od grudnia do marca, jednak należy pamiętać, że może on również pokrywać się z Grand Prix Formuły 1 Bahrajnu, w związku z czym zakwaterowanie będzie ograniczone pod koniec sezonu. Lato może być przyjemne dla osób odważnych lub odpornych na słońce. Biorąc pod uwagę spokojniejsze warunki, możliwe jest podziwianie historycznych elementów Bahrajnu i uzyskanie wglądu w to, jak mieszkańcy Bahrajnu żyli od pokoleń pośród słońca i wilgoci. Święta Ramadan i Eid mogą być trudne, ponieważ myślący przyszłościowo Saudyjczycy często planują zakwaterowanie z dużym wyprzedzeniem, co skutkuje niedoborami pokoi.

Kodeks ubioru w Bahrajnie

Bahrajn jest jednym z najbardziej pobłażliwych krajów regionu pod względem ubioru. W rzeczywistości nie ma oficjalnego „kodu ubioru”. Ponieważ Bahrajn jest krajem muzułmańskim, jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest skromne ubieranie się w miejscach publicznych.

Ogólnie rzecz biorąc, obywatele Bahrajnu ubierają się konserwatywnie. Zgodnie ze zwyczajem, panie noszą abaję (długą sukienkę) i hidżab (chusta na głowę), podczas gdy mężczyźni noszą Thobe (strój przypominający sukienkę) i Ghitraa (szalik) (chusta na głowę). W zależności od lokalizacji, nie-muzułmanie mogą nosić dowolny skromny, wygodny strój.

Meczety

  • Mężczyźni muszą nosić długie spodnie; szorty są niedozwolone.
  • Kobiety powinny nosić odzież zakrywającą ramiona i kolana, a także chustę na głowę. Topy bez rękawów są zabronione.
  • Mężczyźni i kobiety muszą zdjąć obuwie przed wejściem do meczetu.

Tradycyjne obszary

Regiony te są odwiedzane przez Bahrajn i obejmują suki, rynki centralne i wioski. Oto wytyczne dotyczące odwiedzania tych miejsc:

  • Mężczyźni powinni nosić długie spodnie zamiast szortów.
  • Kobiety powinny nosić spodnie i spódnice do kolan.
  • Bluzki z ramiączkami spaghetti są niedozwolone.

Centra Handlowe i Restauracje

  • Kod ubioru jest swobodny; konwencjonalny strój jest zbędny.
  • Jeśli kobiety decydują się na noszenie spódnic, muszą one sięgać poniżej kolan.

Plaże

  • Na plażach prywatnych dozwolone są stroje kąpielowe (szorty, stroje kąpielowe).
  • Na plażach publicznych zaleca się swobodny strój, ale strój do pływania jest zabroniony.

Szacunek

Bahrajn jest ogólnie gościnnym krajem przyjmującym, jednak zawsze należy okazywać szacunek i uprzejmość w odniesieniu do ich odrębnych norm kulturowych i religii. Na obszarach uczęszczanych przez miejscowych Arabów lepiej jest nosić długie spodnie niż szorty (spodenki uniemożliwiają dostęp do różnych budynków rządowych i muzeów), a kobiety powinny unikać noszenia prześwitujących sukienek. Jednak w klubach plażowych i hotelach dopuszczalne są stroje kąpielowe, bikini i szorty. Nie okazuj uczuć osobom płci przeciwnej w miejscach publicznych. Całowanie się w miejscach publicznych doprowadziło do aresztowań i jest społecznie nieakceptowalne. Unikaj konfrontacji za wszelką cenę i nigdy nie angażuj się w debatę, zwłaszcza z mieszkańcami.

Chociaż wolność słowa w tym kraju jest często większa niż u jego sąsiadów, nie oznacza to, że możesz wygłaszać nieistotne uwagi; zniesławienie króla jest poważnym przestępstwem, a lokalne gazety są w dużej mierze prorządowe.

W miesiącu Ramadan jedzenie, picie i palenie w miejscach publicznych są surowo zabronione, a sprawcom grozi grzywna, a nawet więzienie. Restauracje będą zamknięte w ciągu dnia; nawet jeśli wydają się być otwarte po obiedzie, będą przygotowywać się do iftar i do tego czasu nie będzie można złożyć zamówienia.

Co warto wiedzieć o Bahrajnie - Przewodnik po Bahrajnie - By Travel S Helper

Co warto wiedzieć o Bahrajnie

Bahrajn jest najmniejszym z suwerennych krajów Zatoki Perskiej i często musiał chodzić po linie dyplomatycznej nad swoimi większymi sąsiadami. Chociaż kraj ma niewielkie zasoby ropy naftowej, rozwinął się jako ośrodek rafineryjny i bankowy, a także ustanowił socjalliberalną monarchię.

Bahrajn, popularny cel weekendowy turystów z sąsiedniej Arabii Saudyjskiej, jest kulturalnym hotspotem. Miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO sąsiadują z wciąż tętniącymi życiem bazarami i sklepami z dywanami, a wieżowce z luksusowymi hotelami rozsiane są po usianej meczetami panoramie.

Dzięki niedawnemu dążeniu do konkurowania o miejsce na światowej scenie turystyki luksusowej, to stare miasto portowe w Zatoce Perskiej jest obecnie gospodarzem ważnych wydarzeń — takich jak Grand Prix Bahrajnu Formuły 1 — wyjątkowych wrażeń i wyrafinowanych muzeów, które sprawiają, że warto włączyć je do Twój plan podróży.

Wymagania wstępne dla Bahrajnu - przewodnik turystyczny po Bahrajnie - przez Travel S Helper

Wymagania wjazdowe do Bahrajnu

Wiza 14-dniowa jest dostępna dla obywateli 66 krajów, natomiast 14-dniowa wiza online jest dostępna dla obywateli 113 krajów, w tym wszystkich, którzy kwalifikują się do wizy przylotowej. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, przejdź do strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jeśli żadne z powyższych nie dotyczy Ciebie lub jeśli przyjeżdżasz z powodów innych niż turystyczne lub biznesowe, będziesz potrzebować sponsora w Bahrajnie, który złoży wniosek wizowy w Twoim imieniu.

Bahrajn jest jednym z nielicznych krajów Zatoki Perskiej, które uznają izraelskie paszporty (chociaż wizy są wymagane) oraz paszporty z dowodem podróży do Izraela.

Na lotnisku w Bahrajnie obywatele Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Kanady, Nowej Zelandii, Japonii, Hongkongu, Brunei, Malezji, Singapuru i Korei Południowej mogą uzyskać wizę wjazdową.

Jak podróżować do Bahrajnu - przewodnik turystyczny po Bahrajnie - przez Travel S Helper

Jak podróżować do Bahrajnu

Międzynarodowy port lotniczy Bahrajn (IATA: BAH) jest głównym węzłem komunikacyjnym Gulf Air i znajduje się w Muharraq, na wschód od Manamy. Oferuje dobre połączenia w całym regionie, jak również do Londynu. Lotnisko oferuje doskonałe zakupy bezcłowe; Transhotel, który zapewnia miejsca noclegowe i prysznice (za opłatą) pasażerom oczekującym na loty, jest obecnie remontowany.

Wielu mieszkańców wschodniej Arabii Saudyjskiej woli podróżować przez Bahrajn, a Gulf Air obsługuje połączenia do Khobar i Dammam, aby sprostać temu zapotrzebowaniu; zapytaj podczas dokonywania rezerwacji.

Air Arabia, tania linia lotnicza z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, obsługuje codzienne loty z lotniska Szardża (IATA: SHJ), położonego na północ od Dubaju.

W przeciwieństwie do większości lotnisk, to jest dość małe, co jest korzystne, ponieważ zarówno odlot, jak i przylot są szybkie (i proste).

Jak poruszać się po Bahrajnie - Przewodnik po Bahrajnie - Travel S Helper

Jak poruszać się po Bahrajnie

Do Bahrajnu można dostać się tylko na dwa sposoby: samolotem lub samochodem przez groblę z Arabii Saudyjskiej.

Z międzynarodowego lotniska w Bahrajnie odbywają się loty do miejsc na całym świecie, a obecnie realizowany jest ogromny projekt mający na celu aktualizację i rozbudowę jego obiektów.

Ponadto wyspę okrąża 28 linii autobusowych. Autobusy są niedrogie, klimatyzowane i zapewniają bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; niemniej jednak są one używane głównie przez mieszkańców, a nie przez gości.

Na lotniskach, w restauracjach i hotelach taksówki są szeroko dostępne, a Uber jest również popularnym środkiem transportu. Ponadto liczne agencje wynajmu samochodów mają biura w Bahrajnie, a kilka z nich ma kioski na lotnisku.

Miejsca docelowe w Bahrajnie - przewodnik turystyczny po Bahrajnie - przez Travel S Helper

Miejsca docelowe w Bahrajnie

Manama, stolica kraju, jest domem dla najważniejszych atrakcji kraju. Tutaj turyści mogą wybrać się na wycieczkę do starego portugalskiego fortu, którego tereny są obecnie wykorzystywane do wykopalisk archeologicznych. W tym samym regionie znajduje się meczet Al Khamis, jedna z najstarszych budowli islamskich.

Kompleks Beit Al Qur’an jest szczególnie wart odwiedzenia, ponieważ zawiera zabytkowy meczet, obszerne sale biblioteczne i lokalne muzeum.

Stolica jest domem dla wielu oszałamiających architektonicznie budowli zaprojektowanych w klasycznym stylu arabskim. Najbardziej godne uwagi są fort Arad, kościół św. Krzysztofa i główne centrum wystawowe.

Po zwiedzaniu czas odpocząć na jednej z rozległych piaszczystych plaż lub odwiedzić tradycyjne targowiska, które przyciągają wszystkich turystów. Dzielnica Gold Souk jest jedną z najpopularniejszych. 

Co warto zobaczyć w Bahrajnie - Przewodnik po Bahrajnie - By Travel S Helper

Co warto zobaczyć w Bahrajnie

Bahrajn to wyspiarski kraj o bogatej, liczącej tysiące lat historii, który oferuje wyjątkową mieszankę wycieczek kulturalnych, rozrywki i rekreacji. W regionie pierwsze państwo istniało już w trzecim tysiącleciu pne. W różnych okresach historii ziemie te należały do królestwa Sasanidów, kalifatu arabskiego, Portugalii i Iranu. Naród był przez pewien czas pod brytyjskim protektoratem. Wszystkie te fazy historyczne odcisnęły swoje piętno na krajobrazie kraju. 

Według wielu archeologów na wyspach kiedyś znajdowało się państwo Dilmun. Sumerowie uważali to za początek cywilizacji. Qal'at al-Bahrain to miejsce, w którym znajdują się pozostałości tej starożytnej kultury. Naukowcy odkryli prawie 4000-letnie ulice, świątynie, sklepy i pałace zakopane pod licznymi warstwami kulturowymi, w tym portugalskim zamkiem. Dziś wykopaliska trwają. Obecnie dostępna jest mniej więcej jedna czwarta regionu. Na szczycie wzgórza stoi portugalski zamek Qal’at al-Burughal.

Rzeczy do zrobienia w Bahrajnie - Przewodnik po Bahrajnie - By Travel S Helper

Działania w Bahrajnie

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, który odbywa się w kwietniu na torze Bahrain International Circuit, jest najważniejszym dorocznym wydarzeniem w Bahrajnie. Planuj z wyprzedzeniem, ponieważ bilety są wyprzedane, a koszty hoteli gwałtownie wzrosły. Zazwyczaj pierwsze rezerwacje kwalifikują się do zniżek w wysokości od 10 do 20 procent. W zależności od trybuny, bilety kosztują od 150 do 60 BD.

Nurkowanie cieszy się rosnącą popularnością w Bahrajnie. Znajdują się tu liczne centra nurkowe. Ciepłe wody przybrzeżne tętnią życiem wodnym. Występuje tu około 400 gatunków ryb.

Istnieje również kilkaset gatunków koralowców, które wspierają życie morskie. Wody północne sprzyjają większej różnorodności biologicznej.

Powszechne jest również nurkowanie rekreacyjne, wywodzące się od wyrażenia „wrak statku”. U wybrzeży znajdują się liczne wraki statków z różnych okresów. Dodatkowo popularne na północy jest nurkowanie w prądzie. 

Pieniądze i zakupy w Bahrajnie - przewodnik po Bahrajnie - przez Travel S Helper

Pieniądze & Zakupy w Bahrajnie

W Bahrajnie znajduje się wiele dużych centrów handlowych o światowej sławie i luksusowych sklepach, aptekach, supermarketach, food courtach, tradycyjnych i nowoczesnych kawiarniach, placach zabaw i arkadach, teatrach (3D i 2D), a nawet bramie wejściowej do parku wodnego.

Koniecznie trzeba wybrać się na lokalny suk. Tam możesz targować się o cenę rolexów, biżuterii i wielu innych przedmiotów. Na suku można spotkać wielu wybitnych krawców. Jeśli zostaniesz wystarczająco długo (powiedzmy tydzień), możesz założyć ulubiony strój i „sklonować” go dokładnie w dowolnym materiale z szerokiej gamy dostępnych.

Bahrajn to niezwykle kosztowny naród. Jednak wiele osób chce przywieźć do domu pamiątki z tego wspaniałego miejsca. Pierwszym przystankiem powinien być słynny tradycyjny arabski bazar. 

Zaletą rynków arabskich jest możliwość targowania się.

Jedzenie i napoje w Bahrajnie - Przewodnik po Bahrajnie - Travel S Helper

Jedzenie i napoje w Bahrajnie

Różnorodność restauracji na scenie kulinarnej Bahrajnu jest wyjątkowa. Główną jadalnią jest Adliya. W Adliya jest wiele kawiarni do wyboru, takich jak Coco's (świetna kuchnia w rozsądnej cenie) i Lilou's (niezwykle popularna wśród mieszkańców, którzy chcą zobaczyć i być widzianym). 

W Bahrajnie restauracje obejmują zarówno skromne budki z lokalnymi potrawami, jak i ekskluzywne restauracje w pięciogwiazdkowych hotelach. W centrach handlowych i centrum miasta można znaleźć drogie posiłki w zachodnim stylu i (głównie amerykańskie) franczyzy serwujące ekskluzywną kuchnię.

Juffair ma słynną ulicę znaną jako „Amerykańska Aleja” ze względu na dużą liczbę amerykańskich restauracji w tej okolicy.

Bahrajn ma stosunkowo liberalne przepisy dotyczące alkoholu i od dawna jest popularnym celem podróży turystów z Arabii Saudyjskiej i innych sąsiednich „suchych” krajów.

Nightlife In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Życie nocne w Bahrajnie

Nocne życie Bahrajnu jest dość dobrze rozwinięte, co jest zaskakujące. Wynika to przede wszystkim z tolerancji rządu i dużej liczby obcokrajowców mieszkających w kraju.

Bahrajn jest często nazywany „Hawajami Bliskiego Wschodu”. Każdy znajdzie rozrywkę po zachodzie słońca. W całym kraju są dyskoteki, bary karaoke i kluby z muzyką na żywo.

Adliya jest szczególnie znana ze swojego życia nocnego. To dzielnica Bohemian w Manamie. Luksusowe hotele zapewniają kilka możliwości wieczornej rozrywki. Alkohol jest dozwolony w całym kraju, nawet w klubach. To przyciąga turystów z sąsiednich, bardziej konserwatywnych krajów arabskich.

Ponieważ praktycznie wszystkie licencjonowane obiekty muszą być powiązane z cztero- i pięciogwiazdkowymi hotelami, w Manamie nie ma odrębnej dzielnicy życia nocnego; raczej istnieje podobna do siatki dystrybucja miejsc w całym mieście.

Festiwale i święta w Bahrajnie - Przewodnik po Bahrajnie - By Travel S Helper

Festiwale i święta w Bahrajnie

Bahrajn jest krajem muzułmańskim. Dlatego większość lokalnych świąt ma charakter religijny.

Ponadto odbywa się tu kilka festiwali. W krajach muzułmańskich Nowy Rok nie jest obchodzony 1 stycznia. Muzułmanie świętują Nowy Rok w innym terminie.

W niektórych krajach obchodzenie Nowego Roku 1 stycznia jest surowo zabronione. Bahrajn nie należy do tych krajów. Po uzyskaniu niepodległości w latach 70. gospodarka kraju nadal znacznie się rozwijała. Do Bahrajnu zaczęło przybywać wielu obcokrajowców.

Dziś stanowią blisko połowę ludności kraju. W związku z tym liczne znane hotele i kluby nocne świętują Nowy Rok pokazami, imprezami i fajerwerkami.

Tradycje i zwyczaje w Bahrajnie - Przewodnik po Bahrajnie - By Travel S Helper

Tradycje i zwyczaje w Bahrajnie

Bahrajn jest gościnnym krajem przyjmującym, jednak zawsze musisz okazywać szacunek i uprzejmość w odniesieniu do swoich tradycji kulturowych i religii.

Odwiedzając miejsca odwiedzane przez miejscowych Arabów, lepiej jest nosić długie spodnie niż szorty, a panie powinny unikać noszenia prześwitujących sukienek.

Stroje kąpielowe, bikini i szorty są akceptowane w klubach plażowych i hotelach. Nie okazuj publicznie oznak miłości osobom przeciwnej płci. Osoby przeciwnej płci były aresztowane za całowanie się w miejscach publicznych i są one społecznie nieakceptowalne. Zawsze unikaj wdawania się w bójki i nigdy nie angażuj się w debatę, zwłaszcza z mieszkańcami.

Oficjalną religią królestwa jest islam. Za nim podąża ponad 70% populacji. Pozostałą część stanowią chrześcijanie, buddyści i hinduiści.

Kultura Bahrajnu - przewodnik turystyczny po Bahrajnie - przez Travel S Helper

Kultura Bahrajnu

Dominującą religią jest islam, a Bahrajn słynie z tolerancji dla różnych praktyk religijnych.

Małżeństwa między Bahrajnami a emigrantami są dość rzadkie; przykładami są liczni filipińsko-Bahrajńczycy, tacy jak aktorka. dziecko z Filipin Al-Alawi Mona Marbella.

Tradycyjna odzież damska zazwyczaj obejmuje hidżab lub abaya, a przepisy dotyczące odzieży damskiej są stosunkowo łagodne w porównaniu z regionalnymi sąsiadami. Chociaż thobe, który obejmuje tradycyjne nakrycia głowy, takie jak keffiyeh, ghutra i agal, jest tradycyjnym strojem męskim, w tym kraju szeroko stosuje się ubrania zachodnie.

Pomimo faktu, że homoseksualizm był dozwolony w Bahrajnie w 1976 roku, od tego czasu wielu gejów zostało uwięzionych.

Bądź bezpieczny i zdrowy w Bahrajnie - przewodnik turystyczny po Bahrajnie - przez Travel S Helper

Bądź bezpieczny i zdrowy w Bahrajnie

Bahrajn miał w 2011 roku wojnę niemal domową, z setkami ofiar śmiertelnych, setkami rannych oraz znaczną liczbą aktywistów i lekarzy uwięzionych i torturowanych. Choć masowe protesty zostały bezlitośnie stłumione, środowisko pozostaje niestabilne, a protesty, zamieszki i policyjne zabójstwa mogą nastąpić w każdej chwili.

Podróżni powinni unikać północno-zachodnich regionów i społeczności wiejskich kraju. Duże protesty mogą się zdarzyć w każdej chwili i chociaż czasami mogą przybrać formę przemocy, rzadko są antyzachodnie. Unikaj miejsc, w których gromadzą się duże grupy osób.

W Bahrajnie średnia częstość występowania przestępstw społecznych jest niska, podczas gdy przestępstwa z użyciem przemocy są rzadkie. Niemniej jednak zdarzają się rabunki, kradzieże i kradzieże. Odnotowano drobne przestępstwa, takie jak kradzież portfeli i kradzież portfeli, szczególnie w starych dzielnicach targowych zwanych sukami. 

Często zadawane pytania dotyczące Bahrajnu

Czy Bahrajn jest otwarty dla turystów?

Podróż do Bahrajnu jest możliwa na takich samych warunkach jak przed COVID-19.

Czy mogę nosić szorty w Bahrajnie?

Chociaż w Bahrajnie nie ma określonego ubioru, powszechną normą jest noszenie skromnej odzieży w miejscach publicznych. Zazwyczaj wiąże się to ze spódnicami o skromnej długości i zakrytymi ramionami dla kobiet w miejscach publicznych. W miejscach publicznych mężczyźni powinni zakrywać kolana ubraniem.

Co kupić w Bahrajnie?

Bahrajn słynie ze złota i naturalnych pereł, ale wędrując po historycznych sukach w Manamie i Muharraku, można zaobserwować wpływ tak różnorodnych cywilizacji, jak tekstylia, zapachy i gastronomia. Tam mogę spędzać godziny. Zazwyczaj odwiedzam lokalnych perfumiarzy i tworzę swój własny zapach.

Czy potrzebuję testu Covid, aby wjechać do Bahrajnu?

W dniu 20 lutego 2022 r. żadne testy PCR ani kwarantanna nie będą wymagane od wszystkich przybyszów, niezależnie od statusu szczepień, w tym osób podróżujących przez Causeway.

Czy Bahrajn jest krajem przyjaznym obcokrajowcom?

Łatwo jest spotkać Bahrajńczyków, którzy często są mili i niezwykle patriotyczni w stosunku do swojego narodu i kultury. Wielu obcokrajowców ma bliskie przyjaźnie z Bahrajnu. Prawie każdy zna angielski, więc jeśli nie masz na to silnej ochoty, nie będziesz musiał uczyć się arabskiego.

Czy dawanie napiwków jest niegrzeczne w Bahrajnie?

Oprócz 5% opłaty rządowej, w większości lokali gastronomicznych obowiązuje opłata za obsługę w wysokości 15%. Chociaż jest to zwyczajowe, nie jest wymagane pozostawienie kelnerowi dodatkowego 10% napiwku.

Z jakiego jedzenia słynie Bahrajn?

Kuchnia Bahrajnu obejmuje między innymi biryani , harees , khabeesa , machboos , mahyawa , maglooba , quzi i zalabia . Kawa po arabsku to narodowy napój (qahwah).

Czy można pić wodę z kranu w Bahrajnie?

The tap water in Bahrain is unsafe to drink unless it has been treated or heated. Additionally, bottled water is generally accessible.

Czy można pić alkohol w Bahrajnie?

Alkohol jest legalny w Bahrajnie, gdzie jest wiele barów, licencjonowanych restauracji i lokali poza licencją; jednakże publiczne zachowanie w stanie nietrzeźwości lub prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest niezgodne z prawem, narażając sprawcę na grzywnę, karę pozbawienia wolności i / lub deportację, a także zawieszenie prawa jazdy.

Czy Bahrajn to dobre miejsce na zakupy?

Dzięki tętniącym życiem sukom i ulicom targowym Bahrajn jest prawdopodobnie najlepszym miejscem na zakupy. Podczas zwiedzania miast odkryjesz najlepsze centra handlowe w Bahrajnie, które nie tylko definiują luksus, ale także zapewniają zakupy na całym świecie.

Jaki jest najlepszy miesiąc na wizytę w Bahrajnie?

grudzień-marzec. W tych miesiącach temperatury na archipelagu pozostają dość przyjemne. Przy lekkiej bryzie i okazjonalnych opadach deszczu najlepszy czas na wizytę w Bahrajnie przypada na okres od grudnia do marca.

Ile pieniędzy potrzebuję, aby odwiedzić Bahrajn?

Ile będą kosztować twoje wakacje w Bahrajnie? Budżet na podróż do Bahrajnu powinien wynosić około 48 BHD (128 USD) dziennie, co stanowi średni dzienny koszt oparty na wydatkach innych turystów. Osoby podróżujące w przeszłości wydawały średnio 17 BHD (45 USD) dziennie na jedzenie i 9 BHD dziennie na zakwaterowanie.