PRZEWODNIK PO BAHRAJNIE

Pieniądze & Zakupy w Bahrajnie

W Bahrajnie znajdują się zarówno nowoczesne kompleksy handlowe, jak i tradycyjne suki, dzięki czemu wyspa jest w stanie zaspokoić wszelkie preferencje zakupowe. W Bahrajnie zakupy to coś więcej niż hobby; to sposób na życie. W piątki i soboty, które składają się na weekend w Zatoce Perskiej, dzielnice handlowe tętnią życiem od turystów ze wszystkich krajów w poszukiwaniu okazji, restauracji i spotkań towarzyskich.

Jeśli haute couture i markowe marki są kuszące, wydaje się, że co miesiąc otwiera się nowe centrum handlowe. Pod względem układu, motywu i atmosfery każdy hotel jest wyjątkowy. Al Seef to jedno z największych centrów handlowych na wyspie, ale Al A’ali nie ustępuje mu pod względem wielkości. Bahrain Mall, Dana Mall i Sitra Mall znajdują się w Sanabis, podczas gdy Sitra Mall znajduje się nieco dalej od głównego skupiska. Rozległe Bahrain City Center to także w pełni wyposażony kompleks rekreacyjny z dwoma hotelami, parkiem wodnym i multipleksem.

Po przeciwnej stronie skali znajdują się tradycyjne suki, które są równie przyjemne i oferują porównywalną różnorodność towarów. Zrelaksowani i gościnni, oferują turystom doświadczenie oprócz okazji. Manama Souk jest największym i najbardziej popularnym, podczas gdy Muharraq Souk zapewnia autentyczne wiejskie środowisko w mieście. Irański suk w Isa Town obejmuje szeroką gamę używanych produktów, bibelotów, a nawet intrygujący targ ptaków. W Adilya jest wielu handlarzy dywanów i zakładów rzemieślniczych sprzedających wyroby rzemieślnicze z Bahrajnu.

Pieniądze W Bahrajnie

Dinar Bahrajnu (BD) jest walutą Bahrajnu i dzieli się na 1000 filsów. Dinar jest wart prawie trzy dolary (dokładnie 2,66 USD, ponieważ kurs wymiany jest ustalony), co czyni go jedną z najpotężniejszych walut świata (ustępując tylko Kuwejtowi), a dostosowanie się do tego może być trudne. Najwyraźniej tania podróż taksówką za 10 dinarów to naprawdę prawie 27 dolarów, a zatem schemat wymuszenia!

Dinar jest w pełni wymienialną walutą, obecnie nie ma ograniczeń importowych ani eksportowych. Nominały monet to 5 filów, 10 filów, 25 filów, 50 filów i 100 filów (rzadko widuje się monety 500 filów, ale są one ważne). Banknoty występują w nominałach 500 filsów (BD 1/2), BD 1, BD 5, BD 10 i BD 20.

Dinar jest powiązany z rialem saudyjskim po kursie 1:10, a riale są akceptowane prawie wszędzie po tym kursie. Jednak prawie na pewno dostaniesz resztę w dinarach, a hotele mogą próbować oszukać cię z niewielkiej części twoich pieniędzy. Jeśli przyjeżdżasz z Arabii Saudyjskiej, nie ma potrzeby wymieniać pieniędzy, ale powinieneś spróbować pozbyć się dodatkowych dinarów przed wyjazdem z kraju, ponieważ trudno je wymienić gdziekolwiek, nawet w Arabii Saudyjskiej.

Ceny W Bahrajnie

Bahrajn, podobnie jak inne kraje Zatoki Perskiej, nie jest tani. Dobry posiłek może kosztować około 4,0 BD, a wynajem pojazdu za 10-20 dls / dzień jest do zaakceptowania, jednak stawki hotelowe mogą mieć wpływ na Twój budżet: zupełnie przeciętny pokój w hotelu Możesz dołożyć do tego 50 BD. Jeśli chcesz uzyskać dobrą ofertę, unikaj podróży do Bahrajnu na coroczną imprezę Formuły 1 w kwietniu. Koszty hoteli potroją się. Podczas wyścigu pokój w hotelu Gulf może kosztować ponad 300 BD za noc.

Zakupy W Bahrajnie

W Bahrajnie znajduje się wiele dużych centrów handlowych o światowej sławie i luksusowych sklepach, aptekach, supermarketach, food courtach, tradycyjnych i nowoczesnych kawiarniach, placach zabaw i arkadach, teatrach (3D i 2D), a nawet bramie wejściowej do parku wodnego.

Koniecznie trzeba wybrać się na lokalny suk. Tam możesz targować się o cenę rolexów, biżuterii i wielu innych przedmiotów. Na suku można spotkać wielu wybitnych krawców. Jeśli zostaniesz wystarczająco długo (powiedzmy tydzień), możesz założyć ulubiony strój i „sklonować” go dokładnie w dowolnym materiale z szerokiej gamy dostępnych.

Bahrajn to niezwykle kosztowny naród. Jednak wiele osób chce przywieźć do domu pamiątki z tego wspaniałego miejsca. Pierwszym przystankiem powinien być słynny tradycyjny arabski bazar. Tam można kupić większość pamiątek. Kolorowe pasaże handlowe natychmiast przyciągną Twoją uwagę. Ponadto arabscy sprzedawcy są wyjątkowo przekonujący. Z pewnością będą w stanie nakłonić Cię do zakupu nawet najbardziej bezużytecznego przedmiotu.

Zaletą rynków arabskich jest możliwość targowania się. Jest to o tyle istotne, że większość dilerów ustala swoje ceny z myślą o możliwości negocjacji. Jeśli będziesz wytrwały, będziesz mógł kupić produkt za dwa, a nawet trzy razy mniej niż cena wyjściowa. Targowanie się to prawdziwy spektakl. Kupujący odchodzi i wraca w trakcie trwania transakcji. Sprzedawca zaciska pięści i koryguje cenę. Dodatkowo można targować się w małych prywatnych sklepach. Jednak robienie tego w dużym centrum handlowym lub centrum handlowym może zostać uznane za nieprzyjemne i nierozważne.

Bab Al Bahrain to najbardziej znany targ w Bahrajnie. Lokalizacja jest w Manamie. To kręte, ciasne uliczki. Spacer po nich jest jak wejście do autentycznej arabskiej bajki. Tutaj możesz kupić najbardziej wyjątkowe pamiątki, świeże produkty, tradycyjne towary i przyprawy. Należy pamiętać, że niektóre produkty są importowane z Chin. Są znacznie tańsze niż inne. Dlatego jeśli chcesz przywieźć coś z rodzimego języka arabskiego na pamiątkę, najlepiej wybrać przedmiot z uwagą i wydać trochę więcej na godną pamiątkę.

Złoty Suk (Złoty Targ) znajduje się w centrum tętniącego życiem miasta Manama. Oto najszerszy wybór biżuterii złotej, a także innych metali szlachetnych i pereł. Możesz kupić pierścionki, bransoletki i inne przedmioty. Ponadto na rynku dostępne są produkty wyjątkowe i specjalne. Nawet jeśli masz ograniczony budżet, możesz znaleźć odpowiednią wersję pozłacanej biżuterii w przystępnej cenie na rynku. Złoty Suk to miejsce, w którym można uzyskać niezapomniane wrażenia i wspaniałe doznania. Możesz przymierzyć dowolną biżuterię, nawet jeśli zdecydujesz się jej nie kupować.

Centrum handlowe City Center jest popularnym celem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Poza przeglądaniem stylowych sklepów i robieniem zakupów można też zjeść przekąskę w fantastycznej restauracji i pobawić się w aquaparku. Centrum handlowe Capital Mall zadziwi Cię nie tylko wyjątkowymi produktami, ale także możliwością obejrzenia pracy rzemieślników i rzemieślników z Bahrajnu.

Jeśli wybierasz się do Bahrajnu na zakupy, musisz również pamiętać o godzinach otwarcia sklepu i trzygodzinnych przerwach w ciągu dnia. Sprzedawcy rozpoczynają pracę o 9 rano. Sklepy są zamykane około 21:00. Tydzień biznesowy trwa od soboty do czwartku. Piątek to zwykle wolny dzień dla detalistów. Sklepy są dziś zamykane o 16:00.

Al-Muharraq to znane miejsce zakupów dla podróżników, którzy lubią kupować rozmaite pamiątki. Tutaj znajdziesz szeroki asortyment przypraw, chałwy, kawy, cukierków i innych smakołyków arabskich w najbardziej przystępnych cenach. Zaleca się jednak, aby odwiedzić to miejsce z lokalnym przewodnikiem. W przeciwnym razie istnieje możliwość zagubienia się. Asia Carpet & Antiques to intrygujący sklep. Istnieje wiele różnych dywanów i niezwykłych antyków dostępnych w sprzedaży.

Po podjęciu decyzji, gdzie robić zakupy, zastanów się, co chciałbyś przywieźć jako pamiątkę z podróży. Najpopularniejsze rzeczy to wysokiej jakości przedmioty w stylu arabskim. Może to być kostium do tańca orientalnego, para butów ze zgiętymi czubkami lub inny strój w jaskrawych kolorach. Na Wschodzie sukno występuje w szerokiej gamie. Pozwala to wybrać optymalną alternatywę dla każdego rodzaju robótek ręcznych. Perły są również dość popularne ze względu na fakt, że powstają w Bahrajnie, w przeciwieństwie do wielu innych rzeczy, które są często importowane. Popularne pamiątki, które odzwierciedlają kulturę i atmosferę kraju takiego jak Bahrajn, to obrazy, lampy, fajki wodne i ceramika.

Al Aali Shopping Complex

Rd No 2819, Seef, Bahrain

Kompleks handlowy Al Aali, zlokalizowany w sektorze biznesowym Seef, oferuje wyjątkowe i wyrafinowane zakupy. Ta wykwintna sceneria spełnia obietnicę przepychu, mody i ponadczasowego luksusu dzięki luksusowemu otoczeniu, wyrafinowanej atmosferze i mnóstwu luksusowych nazw.

Kompleks o powierzchni 52 000 metrów kwadratowych został zainaugurowany w 1996 roku jako wysokiej klasy miejsce handlowe o charakterystycznym projekcie architektonicznym, który elegancko integruje współczesną architekturę z tradycyjnym stylem arabskim. Nowa rozbudowa podkreśla bardziej nowoczesny element kompleksu, łącząc współczesność z historią.

Centralne atrium szczyci się spektakularnym szklanym baldachimem, który filtruje światło do przestrzeni handlowej i tworzy atmosferę na świeżym powietrzu, która rozciąga się na nowoczesne skrzydło Saraya. W kompleksie handlowym Al A'ali znajdują się sklepy z wyposażeniem domu, ekskluzywne sklepy z pamiątkami, sprzedawcy pereł i spa.

Bab Al Bahrajn

Address: 304 Bab Al Bahrain Ave

Bab Al Bahrain znajduje się przy wejściu do Manama Souq w stolicy Bahrajnu, Manamie. Został zbudowany w 1949 roku i dawniej mieścił urzędy administracji rządowej. Historyczny Manama Souk znajduje się za Bab Al Bahrain.

Jest to tętniąca życiem kolekcja sklepów sprzedających różnorodne towary z całego świata, w tym tkaniny, przyprawy, kadzidła, zapachy, rękodzieło i pamiątki, a także bardziej współczesne przedmioty. Manama Souq zawiera również wiele klasycznych kawiarni z kawą. Suk jest symbolem Bahrajnu; odwiedzający z pewnością miło spędzą tam czas.

Bahrain Dragon City Mall

Address: Diyar Al-Muharraq

Dragon City to największe centrum handlu hurtowego i detalicznego w Królestwie Bahrajnu, z ponad 787 jednostkami handlowymi.

Dragon City znajduje się na południowy zachód od Diyar Al Muharraq, w pobliżu międzynarodowego lotniska w Bahrajnie, najnowocześniejszego portu Khalifa Bin Salman i Manamy, stolicy Królestwa Bahrajnu. Dragon City jest wypełnione chińskimi elementami architektonicznymi i kulturowymi i oferuje chińskie towary najwyższej jakości mieszkańcom, klientom handlowym i turystom.

Bahrain Mall

Avenue 28, Sanabis, Bahrain

Bahrain Mall to wiodące miejsce na rodzinne zakupy w sercu detalicznej dzielnicy Bahrajnu. Bahrain Mall jest wiodącym miejscem zakupów dla rodzin i turystów z Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Kataru, ponieważ ma ponad 120 międzynarodowych marek i pierwszy w kraju hipermarket.

Fasada z czerwonej cegły, przypominająca etniczną twierdzę, ucieleśnia słynną kulturę Bahrajnu. Poczuj dreszczyk światowej klasy zakupów w tradycyjnym otoczeniu. Pustynne palmy, elementy wodne, świece i konstrukcje namiotowe na dziedzińcu centralnym reprezentują historię Arabii.

Block 338

Rd No 3831, Manama

Block 338 to urocza dzielnica dla pieszych, pełna międzynarodowych restauracji, galerii sztuki i butików, położona w samym sercu Manamy.

Blok 338, znany jako najgorętsza dzielnica gastronomiczna Bahrajnu, oferuje różnorodne restauracje, które zaspokajają potrzeby gości w każdym wieku i o różnych preferencjach, od wyśmienitej kuchni, przez tradycyjną kuchnię bahrańską, aż po relaksującego drinka. Oprócz tego wyjątkowego doznania kulinarnego, Block 338 oferuje wiele doskonałych sklepów detalicznych położonych w bocznych uliczkach, które przez lata przekształciły się w tętniącą życiem dzielnicę dla entuzjastów sztuki.

Blok 338 jest znany jako najgorętsza dzielnica gastronomiczna Bahrajnu, z różnorodnymi restauracjami atrakcyjnymi dla gości w każdym wieku i o różnych preferencjach.

City Center Bahrain

AlSeef

City Center Bahrajn to najpopularniejsze miejsce handlu detalicznego, rozrywki i rozrywki w Bahrajnie, odwiedzane przez ponad 13,5 miliona osób rocznie.

City Centre Bahrain obejmuje ponad 158 000 m2 powierzchni handlowej i obejmuje ponad 340 ekskluzywnych marek i 60 lokali gastronomicznych, a także znane firmy, takie jak największy hipermarket Carrefour w królestwie, Saks Fifth Avenue, Debenhams, Centrepoint, Pottery Barn i Home Center .

Zintegrowane opcje rozrywki dla całej rodziny w centrum handlowym obejmują 20-salowe kino Cineco i Magic Planet. Ponadto centrum handlowe sąsiaduje z dwoma pięciogwiazdkowymi hotelami, Westin Hotel City Centre Bahrain i Le Meridien Hotel City Centre Bahrain.

Gold City

Government Ave, Manama

Gold City, doskonały przykład wyspecjalizowanego handlu detalicznego, przenosi każdego odwiedzającego do współczesnego suku ze złotem. Ekskluzywne galerie poświęcone metalom szlachetnym i różnorodnym kamieniom są dostępne dla wybrednych klientów. Nowoczesne wyposażenie, przyjazny personel i bezpłatne usługi parkingowego stawiają Gold City w swojej własnej lidze. Tutaj klienci mogą śmiało wejść i zrobić zakupy.

Jako kraj o długiej historii handlu, Królestwo Bahrajnu nadal wspiera sektor złota. Przyjazna dla biznesu polityka Gold City i łatwy dostęp do Królestwa Arabii Saudyjskiej i innych krajów GCC sprawiają, że jest to najlepsza lokalizacja dla markowych firm jubilerskich, które chcą zaistnieć na tym obszarze.

Mall of Dilmunia

Dilmunia Island

Mall of Dilmunia, centrum handlu detalicznego, modnych restauracji, energicznej rozrywki i pełnej przygód zabawy z odrębną tożsamością.

Łącząc zarówno formę, jak i funkcję, Mall of Dilmunia ma na celu zwiększenie typowych doświadczeń zakupowych! Od eleganckiego i wyrafinowanego projektu, bujnego krajobrazu, ogromnego kanału i tańczących fontann po pierwsze wiarygodne akwarium w Królestwie.

Ogromny cylindryczny zbiornik o wysokości ponad siedemnastu metrów, który pomieści ponad dwa tysiące pięćset gatunków ryb morskich i koralowców, wspaniały prezent wizualny i fantastyczna okazja edukacyjna.

MODA Mall

Bahrain World Trade Center, West Tower, 2nd Floor، Manama, Bahrain

Centrum handlowe MODA Mall to miejsce handlu detalicznego i restauracji na każdą okazję. Z największą kolekcją międzynarodowych marek luksusowych.

MODA Mall to miejsce handlu detalicznego i restauracji na każdą okazję, zlokalizowane w historycznym Bahrain World Trade Center. MODA Mall oferuje największe portfolio marek premium światowych projektantów, z ponad 80 markami modowymi, pod jednym dachem w Królestwie Bahrajnu, pozwalając każdemu poczuć się wyjątkowo. MODA Mall swoje początki zawdzięcza poprzedniemu Kompleksowi Sheraton, który ma trzydziestoletnią tradycję luksusu.

Muharraq Souq

Muharrak

Muharraq Souq, który jest mniejszy niż Manama Souq, ma duży wybór przedmiotów i renomowane sklepy ze słodyczami. Al Qaisariya, najstarsza część suku, oferuje wspaniałe zakupy. Souq al Qaisariya jest kluczową częścią „Perły, dowodu gospodarki wyspiarskiej” (wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO).

Centrum handlowe Seef

Seef District, Manama

Seef Mall, pierwsze autentyczne centrum handlowe w Bahrajnie, jest obecnie jednym z najbardziej przyjaznych rodzinom miejsc na zakupy i rozrywkę w królestwie. Jego charakterystyczna architektura i światło, otwarte przestrzenie zapraszają kupujących do odkrywania i relaksu podczas zwiedzania.

Centrum handlowe jest idealnie zlokalizowane w dzielnicy Seef i każdego tygodnia przyciąga dużą liczbę odwiedzających, których przyciąga różnorodność światowej klasy marek związanych ze stylem życia, sprzedażą detaliczną, modą i biżuterią, a także dostępne opcje rozrywki dla całej rodziny. Seef Mall zawiera 370 sklepów na łącznej powierzchni 135 000 stóp kwadratowych. M. Z prawie 72 000 mkw. Ft. powierzchni najmu brutto M., w tym między innymi M&S, BHS, H&M, Mango, Zara oraz Sun & Sand Sport.

W dwóch uroczych i przestronnych strefach gastronomicznych 55 restauracji, straganów z jedzeniem i kawiarni oferuje pyszne różnorodne potrawy, które zaspokoją każdy gust. Kryty park rozrywki Seef Mall, Magic Island, to główna atrakcja dla rodzin, oferująca ekscytujące wrażenia dla młodych i starszych. Zapewnia rozrywkę dzieciom przez wiele godzin, podczas gdy ich rodzice robią zakupy, co czyni go idealnym miejscem na rodzinny wypad. Ponadto Seef Mall jest domem dla jednego z największych multipleksów kinowych na Bliskim Wschodzie, z sześciosalowym kinematograficznym i dziesięciosalowym megapleksem; dogodnie zlokalizowane obok food courtów, są kinowym marzeniem.

Seef Mall Muharraq

Avenue 29, Arad

Seef Mall jest dobrze znany ze świadczonych usług rozrywkowych, szczególnie dla dzieci, które są produktywnie zaangażowane, podczas gdy ich rodzice robią zakupy, dzięki czemu jest to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę. Oferuje on dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci, pokoje opieki nad dziećmi oraz kryty park rozrywki Magic Island.

Posiada również sześciosalowy Cineplex Seef i 10-salowy megapleks Seef, co czyni go jednym z największych multipleksów kinowych na Bliskim Wschodzie.

Souq Al Qaisariya

Avenue 29, Arad

Souq Al Qaisariya to najstarsza część historycznie znaczącego suku Muharraq. Ten Suk i jego okolice to drugie miejsce dziedzictwa kulturowego w Bahrajnie wpisane na listę UNESCO. Souq Al Qaisariya oferuje uroczo osobliwe zakupy. Tutaj można kupić szereg rodzimych produktów, w tym naturalne perły i przyprawy. Souq Al Qaisariya, element projektu „Pearling, Testimony of an Island Economy”, służy jako kapsuła czasu, dająca wgląd w przeszłość Bahrajnu.

Spędź popołudnie spacerując po suku i wzdłuż dwumilowej ścieżki Pearling Path. Możesz zakończyć swoją wycieczkę po Perłowej Ścieżce, jedząc coś przekąsić w Saffron by Jena w Souq Al Qaisariya po wysłuchaniu ciekawych opowieści i doświadczeń starego przemysłu perłowego Bahrajnu. Na podłodze tej tradycyjnej bahrańskiej knajpki znajduje się madbasa, przyrząd służący do wyciskania daktyli na melasę. Madbasa, którą odkryto na początku budowy, została zachowana jako historyczny artefakt.

The Avenues Bahrain

Bahrain Bay, Manama

The Avenues – Bahrajn to pierwsze tego typu centrum handlowe i rekreacyjne w Królestwie Bahrajnu, z wyjątkowym położeniem nad oceanem, rozciągającym się na 1,5 kilometra. Inwestycja wprowadza nową koncepcję do Królestwa z projektem inspirowanym The Avenues Of Kuwait, który zapewnia gościom wrażenie przebywania na zewnątrz, pozostając w środku, osłoniętym od upału przez nasłoneczniony sufit.

Powierzchnia najmu projektu wynosi około 40 000 metrów kwadratowych i obejmuje 130 lokali, z czego 50 procent będą stanowić restauracje i kawiarnie z widokiem na Zatokę Bahrajnu. Posiada również dużą rodzinną strefę rozrywki z salą zabaw, 10 kinami, parkami publicznymi, chodnikami i miejscami parkingowymi.

Budowa Fazy II projektu uzyskała oficjalne pozwolenie. To zaoferuje dodatkowe 30 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu, a także nowe dzielnice i hotel z 210 pokojami. Dzięki temu The Avenues – Bahrain stanie się atrakcyjną lokalizacją dla Bahrajnu, GCC i międzynarodowych turystów, którzy przyjeżdżają na zakupy, rekreację i przyjemny pobyt.