PRZEWODNIK PO BAHRAJNIE

Działania w Bahrajnie

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, który odbywa się w kwietniu na torze Bahrain International Circuit, jest najważniejszym dorocznym wydarzeniem w Bahrajnie. Planuj z wyprzedzeniem, ponieważ bilety są wyprzedane, a koszty hoteli gwałtownie wzrosły. Zazwyczaj pierwsze rezerwacje kwalifikują się do zniżek w wysokości od 10 do 20 procent. W zależności od trybuny, bilety kosztują od 150 do 60 BD.

Nurkowanie cieszy się rosnącą popularnością w Bahrajnie. Znajdują się tu liczne centra nurkowe. Ciepłe wody przybrzeżne tętnią życiem wodnym. Występuje tu około 400 gatunków ryb. Istnieje również kilkaset gatunków koralowców, które wspierają życie morskie. Wody północne sprzyjają większej różnorodności biologicznej. Jednak manaty są obecne w południowych Stanach Zjednoczonych. Powszechne jest również nurkowanie rekreacyjne, wywodzące się od wyrażenia „wrak statku”. U wybrzeży znajdują się liczne wraki statków z różnych okresów. Dodatkowo popularne na północy jest nurkowanie w prądzie. To jest przykład współczesnego nurkowania. Powszechne jest również łowienie pereł i zbieranie gąbek.

Perły produkowane w Bahrajnie są najlepsze na świecie. Prawdopodobieństwo znalezienia ostrygi zawierającej perłę jest bardzo duże. Około 1 na 100. Możesz zatrzymać cały łup. Nawet zimą wysoka temperatura wody (20°C) umożliwia nurkowanie przez cały rok. Jednak od czerwca do września to optymalny czas na tę aktywność. Obecnie nie ma znaczących prądów. W Bahrajnie dostępne są szkoły surfingu. Wybrzeże i warunki pogodowe są idealne do tej aktywności. Najładniejsze lokacje znajdują się na północy, niedaleko stolicy. Kitesurfing to kolejny popularny sport.

Bahrajn od wieków był centralnym punktem Bliskiego Wschodu. Nie ma sensu odwiedzać tego kraju, jeśli nie masz ochoty zobaczyć przynajmniej jednego z bogactw kulturowych Królestwa. Wspaniałe Muzeum Narodowe Bahrajnu jest doskonałą bazą wypadową dla poszukiwaczy przygód. Możesz także odwiedzić perłowe dziedzictwo Muharraqa. Zawiera kilka dawnych rezydencji królewskich i zakładów kupieckich.

Bahrajn oferuje rzadką okazję do jazdy na koniach czystej krwi arabskiej. Jest to jedna z najstarszych ras koni wyhodowanych na Półwyspie Arabskim między IV a VI wiekiem. Mają umiarkowane tempo wzrostu, ale są niezwykle wdzięczne i piękne. Wzdłuż wybrzeża i na pustyni liczne stajnie i ośrodki jeździeckie zapewniają jazdę konną. Dla entuzjastów szybkości pustynia może być przemierzana jeepem. Jest to możliwe zarówno jako pasażer, jak i jako kierowca. Wycieczka do jakiegokolwiek kraju arabskiego jest niepełna bez przejażdżki na wielbłądzie. W Bahrajnie to także popularna forma rozrywki. Na przykład możesz pojeździć na wielbłądzie do słynnego Drzewa Życia.

Glamping na pustyni to bardzo nietypowa lokalna aktywność. Słowo składa się z dwóch pozornie sprzecznych pojęć: „camping” i „glamorous”. W pięknym namiocie z Wi-Fi, pluszowymi meblami i materacami każdy może poczuć się jak Lawrence z Arabii. Wiele firm oferuje te usługi w różnych obszarach. Do dyspozycji turystów są łazienki, place zabaw, telewizor. Ta usługa jest bardzo lubiana. W związku z tym należy dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. Od listopada do marca to optymalny czas na glamping.

W Bahrajnie piesze wędrówki i trekking to rzadkość. Wyspy są prawie równe. Szczyt znajduje się zaledwie 122 metry nad poziomem morza. Jednak długość linii brzegowej wynosi 160 kilometrów. Dlatego trekking składa się z nadmorskich wędrówek. Dodatkowo istnieją trasy na północy, w pobliżu Al Qurayyah. Różnią się stopniem złożoności. Wokół Madnat Isa jest więcej ścieżek. W Królestwie nie ma prawdziwych gór ani pagórków. Jednak kolarstwo górskie pozostaje popularne. Do Manamy można dojechać rowerem górskim na jednodniowe wycieczki. Stolica oferuje usługi wynajmu sprzętu.

Ciepłe, płytkie wody przybrzeżne obfitują w ryby. Występuje tam około 300 gatunków ryb. Wędkarstwo jest popularne wśród mieszkańców Bahrajnu i obcokrajowców. Tutaj znajdziesz papugoryby, skalary, graniki, barakudy, błazenki i inne stworzenia tropikalnych raf. Hotele i firmy turystyczne planują wyprawy wędkarskie. Niewiele jest plaż, na których można uprawiać sport na świeżym powietrzu. Są jednak doskonałe: szerokie, przestronne, z drobnym piaskiem i wymaganą infrastrukturą. Nie należy nadużywać pobłażliwości mieszkańców Bahrajnu wobec turystów. Na plażach publicznych, które nie należą do hotelu, nie należy nosić stroju kąpielowego ze zbyt niskim tyłem. Nie zaleca się mężczyznom noszenia krótkich kąpielówek. Kąpielówki powinny być noszone z szortami.

Bahrajn Al Beach to popularne rodzinne wakacje, zwłaszcza dla małych dzieci. Plaża Amwaj w Bahrajnie to dobre miejsce do uprawiania kitesurfingu. Jest również lubiany przez narciarzy wodnych. Inni podróżnicy mogą uznać ten obszar za nieco hałaśliwy. Bahrain Arad Fort to mała plaża położona w pobliżu starożytnego fortu. Popularne zajęcia obejmują pikniki, piesze wycieczki i gry plażowe. O zachodzie słońca plaża Hidd w Bahrajnie zapewnia spektakularną perspektywę Manamy. Ponadto pikniki na plaży są bardziej powszechne niż pływanie. Bahrajn Jazair to znana wśród mieszkańców plaża o długości jednego kilometra. Tutaj jest dużo zabawy dla dzieci. Na plaży dostępnych jest kilka wypożyczalni sprzętu. Bahrajn Karbabad to piękna lokalizacja w pobliżu fortu Bahrajn.

Odpowiedzią Królestwa Bahrajnu na ochronę dzikiej przyrody na Bliskim Wschodzie było utworzenie Al Areen Wildlife Park. Wyrażano nadzieję, że utworzenie takiego rezerwatu pomoże w realizacji podobnych inicjatyw w innych narodach regionu. Rezerwat dzikiej przyrody został zbudowany w celu ochrony rzadkich zwierząt arabskich, takich jak Oryx, Adax i Reem Gazelle. Jest świetny dla miłośników zwierząt i rodzin. Można go zwiedzać i obserwować stworzenia w ich naturalnym środowisku. Tutaj turyści będą mogli spędzić pouczający czas wolny i pojeździć na doskonałych koniach.

Hotel Ramee Rose mieści jeden z najlepszych klubów nocnych w Bahrajnie. Parkiet taneczny jest zwykle zapełniony w weekendy. Publiczność przyciągają bezpłatne napoje dla kobiet i wydłużone „happy hours” dla gości. Turyści mogą bawić się w dyskotekach z jasnymi neonami. Klub Ramee Grand jest epicentrum życia nocnego w Bahrajnie. Staje się coraz bardziej popularnym miejscem wypoczynku dla emigrantów w nocy.

Życie nocne w kraju oferuje coś dla każdego. Wyspa znajduje się na wschodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej. To sprawia, że jest to hotspot dla podróżnych ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Bliskiego Wschodu. Miasta saudyjskie, w tym Dhahran i al-Khobar, znajdują się w pobliżu biura komendanta króla Fahda, który łączy Arabię ​​Saudyjską z Bahrajnem. Ułatwia to dostęp do wyspy. Państwo łączy kluby i puby, które odzwierciedlają różne narodowości regionu. Dodatkowo wyspa jest popularna wśród turystów, ponieważ alkohol jest tu dozwolony.

Wiosna Kultury to wydarzenie cieszące się dużym zainteresowaniem. Goście z zagranicy będą mogli uczestniczyć w muzyce narodowej. W tym czasie na wyspie odbywają się festiwale taneczne. Wieczorem goście mogą rywalizować o miano najlepszego piosenkarza lub wykonawcy tańców latynoamerykańskich. To najbardziej tętniące życiem święto kulturalne w rejonie Zatoki Perskiej. Przez cały miesiąc performerzy, artyści i autorzy z całego świata wspólnie świętują wszystkie kulturalne święta. Tradycyjnie harmonogram jest tak napięty, że uczestnicy muszą rezerwować miejsca z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Park Adhari

Ain Adhari Road Block 388 Building 111 Kingdom of Bahrain

Adhari Park to park rozrywki w Królestwie Bahrajnu, skupiony wokół starożytnego źródła słodkowodnej Ain Adari.

Adhari Park to zupełnie nowa miejscowość turystyczna w Bahrajnie, położona w pobliżu Parku Narodowego Adhari. Ma być atrakcją rodzinną numer jeden w GCC, z 38 ekscytującymi przejażdżkami na świeżym powietrzu i pod dachem dla osób w każdym wieku, rodzinnym centrum rozrywki, 10 punktami gastronomicznymi w Food Court, obiadem w restauracji, kawiarniami i nie tylko .

Park i rezerwat dzikiej przyrody Al Areen

P.O. Box 28690,Kingdom of Bahrain

W rezerwacie dzikiej przyrody Al Areen w Bahrajnie gatunki roślin i zwierząt są chronione i uprawiane od ponad trzech dekad. Obserwuj różne zwierzęta, ptaki i rośliny pustynne w ich naturalnym środowisku. Wybierz się na spacer po parku i zbliż się do swobodnie wędrujących rodzimych ptaków. Lub wybierz się na wycieczkę autobusem, aby poznać wszystkie prezentowane gatunki, w tym lamparta arabskiego, strusia, gazelę arabską, oryksa i wiele innych!

Międzynarodowy tor w Bahrajnie

Gate 255,Gulf of Bahrain Avenue,Umm Jidar 1062, Sakhir, Bahrain

Bahrain International Circuit (BIC) to najnowocześniejszy obiekt do uprawiania sportów motorowych, położony w sercu pustyni Sachir. Pole zostało zaprojektowane przez znanego niemieckiego inżyniera Hermanna Tilke i zawiera wiele lokalnych elementów kulturowych.

Budowa kompletnego obiektu zajęła mniej niż 18 miesięcy, co kosztowało około 150 milionów dolarów i wymagało znacznej inicjatywy w celu zagospodarowania terenu.

BIC ma więcej układów torów z certyfikatem FIA niż jakikolwiek inny obiekt na świecie. Dzięki temu tor może pomieścić różne wyścigi samochodowe. Na torze Grand Prix o długości 5412 metrów często odbywają się międzynarodowe zawody, takie jak Grand Prix Formuły 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix, FIA World Endurance Championship Six Hours of Bahrain, wyścigi serii GP2 i Porsche Mobil 1 Supercup.

Spoważnienie

Building 234, Avenue 62, Zallaq 1058 Bahrain

Pierwszy skok spadochronowy w Bahrajnie.

Nie można oprzeć się wrażeniu swobodnego spadania w jednym z najwyższych tuneli aerodynamicznych, stworzonym z hartowanego szkła i mierzącym 12 metrów wysokości.

Wskocz jakbyś skakał z samolotu, ale bez spadochronu i nawet bez wchodzenia na pokład samolotu! Każdy może cieszyć się tym lotem ciała, z wyjątkiem tych, którzy nie chcą wyruszyć w podróż zmieniającą życie.

Możemy zapewnić, że będziesz miał niesamowite i niezwykłe wrażenia.

Wyspy Dar

1005 Sitra Fisherman Port, Sitra, Kingdom of Bahrain

Nadmorski kurort na wyspie Al Dar oferuje regularne wyprawy do nurkowania z pereł i rejsy na wyspę Jarada, gdzie możesz opalać się samotnie na mierzei z białym piaskiem i podskakiwać w dziewiczych wodach. Oprócz pereł można tu zaobserwować aż 30 gatunków koralowców i ponad 200 gatunków ryb. Obserwowanie delfinów wśród różnych pobliskich raf koralowych to kolejne ulubione zajęcie, a najlepszy czas na ich zauważenie to wschód lub zachód słońca.

Jednodniowa wycieczka na rafy perłowe jest całkiem przyjemna. Wybierz się na wycieczkę dhow, aby uzyskać bardziej autentyczne wrażenia. Można zamówić kuchnię arabską, a poławiacze pereł raczą morskimi opowieściami.

Miłośnicy dzikiej przyrody muszą wybrać się na 45-minutowy rejs promem z przystani Al Dur Jetty na wyspę Hawar. Wyspy Hawar są uważane za rezerwat przyrody o znaczeniu międzynarodowym i oferują czystą plażę oraz możliwość obserwowania delfinów i rzadkich ptaków ze względu na położenie w centrum ich szlaku migracyjnego.

Wyspy Hawar

Wyspy Hawar

Bahrajn kontroluje Wyspy Hawar, archipelag bezludnych wysp w Zatoce Bahrajn w Zatoce Arabskiej. Miłośnicy dzikiej przyrody muszą wybrać się na 45-minutowy rejs promem z przystani Al Dar na wyspę Hawar.

Wyspy Hawar są uważane za ostoję przyrody o znaczeniu międzynarodowym, dającą dziewicze plaże i możliwość obserwowania delfinów i rzadkich gatunków w trakcie ich migracji.

Karting (BIKC)

Gate 255,Gulf of Bahrain Avenue,Umm Jidar 1062

Tor kartingowy Bahrain International Karting Circuit (BIKC) to najnowocześniejszy obiekt światowej klasy, przeznaczony dla amatorów sportów motorowych. W BIKC zawodnicy jutra po raz pierwszy mogą posmakować prawdziwej wyścigowej ekstazy. BIKC spełnia najwyższe międzynarodowe specyfikacje. Jest w stanie gościć mistrzostwa świata Commission Internationale de Karting-Fédération Internationale de l’Automobile (CIK-FIA). W 2012 roku BIKC jako pierwszy tor kartingowy na świecie gościł imprezę na poziomie mistrzostw świata.

Trasa CIK ma 1414 kilometrów długości i 14 zakrętów. Tam miały odbyć się Mistrzostwa Świata CIK-FIA Under-18 and Academy Trophy, które po raz pierwszy odbyły się w Bahrajnie w 2012 roku, oraz ostatnie Mistrzostwa Świata CIK-FIA. BIKC oferuje różnorodne zajęcia integracyjne i korporacyjne dla zapalonych karterów i korporacji, w tym doświadczenia Grand Prix i Endurance inspirowane Formułą 1. Tor jest wyposażony w reflektory o mocy 200 luksów, dzięki czemu można na nim organizować również nocne wyścigi.

Zaginiony raj Dilmun

Gate 255,Gulf of Bahrain Avenue,Umm Jidar 1062

Lost Paradise of Dilmun jest obecnie największym parkiem wodnym w Bahrajnie, o łącznej powierzchni około 77 000 metrów kwadratowych, powierzchni zabudowanej około 45 000 metrów kwadratowych i około 20 000 metrów kwadratowych. Każdy element parku koncentruje się na historii okresu Dilmun, o czym świadczą charakterystyczne kamienne rzeźby i architektura parku. Ponad 18 zjeżdżalni i atrakcji jest bezbłędnie zintegrowanych, tworząc pustynną oazę i wymarzony ogród dla gości.

Plaża Marassi

Diyar Al Muharraq

Dwa kilometry białych piaszczystych plaż tworzą Marassi Beach, atrakcję życia na świeżym powietrzu. Jest to pierwszy food truck court w Bahrajnie, który serwuje międzynarodowe i lokalne smaki od niezależnych przedsiębiorców. Oprócz placu zabaw dla dzieci i nadwodnej ścieżki dla biegaczy, na plaży Marassi znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Często ogłaszane są liczne wydarzenia weekendowe, takie jak targi pop-up, filmy plenerowe i gry dla dzieci. Wszystkie usługi i udogodnienia na plaży Marassi są najwyższej jakości i czystości, a dzienna opłata za wstęp dla osoby dorosłej wynosi 2 BD. Opłata ta jest częściowo wymienialna na leżaki, parasole i ręczniki.

Royal Golf Club

Al Muaskar Highway Riffa, Bahrain

Dwa kilometry białych piaszczystych plaż tworzą Marassi Beach, atrakcję życia na świeżym powietrzu. Jest to pierwszy food truck court w Bahrajnie, który serwuje międzynarodowe i lokalne smaki od niezależnych przedsiębiorców. Oprócz placu zabaw dla dzieci i nadwodnej ścieżki dla biegaczy, na plaży Marassi znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Często ogłaszane są liczne wydarzenia weekendowe, takie jak targi pop-up, filmy plenerowe i gry dla dzieci. Wszystkie usługi i udogodnienia na plaży Marassi są najwyższej jakości i czystości, a dzienna opłata za wstęp dla osoby dorosłej wynosi 2 BD. Opłata ta jest częściowo wymienialna na leżaki, parasole i ręczniki.