PRZEWODNIK PO BAHRAJNIE

Jak podróżować do Bahrajnu

Jak Podróżować Do Bahrajnu Samolotem

Międzynarodowy port lotniczy Bahrajn (IATA: BAH) jest głównym węzłem komunikacyjnym Gulf Air i znajduje się w Muharraq, na wschód od Manamy. Oferuje dobre połączenia w całym regionie, jak również do Londynu. Lotnisko oferuje doskonałe zakupy bezcłowe; Transhotel, który zapewnia miejsca noclegowe i prysznice (za opłatą) pasażerom oczekującym na loty, jest obecnie remontowany. Wielu mieszkańców wschodniej Arabii Saudyjskiej woli podróżować przez Bahrajn, a Gulf Air obsługuje połączenia do Khobar i Dammam, aby sprostać temu zapotrzebowaniu; zapytaj podczas dokonywania rezerwacji.

Air Arabia, tania linia lotnicza z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, obsługuje codzienne loty z lotniska Szardża (IATA: SHJ), położonego na północ od Dubaju.

W przeciwieństwie do większości lotnisk, to jest dość małe, co jest korzystne, ponieważ zarówno odlot, jak i przylot są szybkie (i proste).

Jak podróżować autobusem do Bahrajnu

Arabia Saudyjska Transport Company (SABTCO), tel. + 973-17252959, kursuje codziennie osiem autobusów z dworca autobusowego Saudi Public Transport Company (SAPTCO) w Dammam do terminala autobusowego przylegającego do Lulu Center w Manamie, przez Khobar w Arabii Saudyjskiej, przecinając Groblę Króla Fahda.

Do obsługi wykorzystywane są komfortowe mikrobusy wyposażone w klimatyzację oraz przyczepę bagażową. Bilety kosztują 60 SR / BD6 i można je kupić z wyprzedzeniem, ale jeśli są wolne miejsca, zostawią cię bez rezerwacji. Do przekroczenia Calzady wymagane są dwie kontrole paszportowe i dwie kontrole celne; przeznacz 2 godziny na podróż plus opóźnienia w ruchu w ruchliwych okresach, takich jak środowe wieczory. Autobusy mogą być szybsze niż pojazdy prywatne w zatłoczonych obszarach, ponieważ mogą korzystać z oddzielnych pasów imigracyjnych i celnych.

Jak podróżować do Bahrajnu samochodem

Bahrajn i Arabię Saudyjską łączy 26-kilometrowa Grobla Króla Fahda. Ogólnie rzecz biorąc, wynajem samochodów nie jest dozwolony, jednak taksówki SABTCO BahrainLimo o pojemności do czterech pasażerów mogą przewozić Cię za BD30 / SR300. Nieoficjalne taksówki, które można znaleźć po obu stronach dworca autobusowego, mogą oferować znacznie niższe ceny.