BAHRAIN CESTOVNÝ SPRIEVODCA

Destinácie v Bahrajne

Manama

Manama Travel Guide - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Manama, hlavné mesto krajiny, je domovom najvýznamnejších atrakcií krajiny. Turisti tu môžu absolvovať exkurziu do starej portugalskej pevnosti, ktorej pozemky sa dnes využívajú na archeologické vykopávky. Mešita Al Khamis, jedna z najstarších islamských stavieb, sa nachádza v rovnakom regióne. Za návštevu stojí najmä komplex Beit Al Qur'an, pretože obsahuje historickú mešitu, rozsiahle sály knižnice a miestne múzeum.

Hlavné mesto je domovom mnohých architektonicky úžasných štruktúr navrhnutých v klasickom arabskom štýle. Najpozoruhodnejšie sú pevnosť Arad, kostol sv. Krištofa a hlavné výstavisko.

Keď skončíte s prehliadkou mesta, je čas oddýchnuť si na jednej z rozsiahlych pieskových pláží alebo navštíviť tradičné trhy, ktoré sú príťažlivé pre všetkých turistov. Štvrť Gold Souk je jednou z najobľúbenejších, pretože ponúka obrovský sortiment šperkov. Navštívte trh Clos Souk, ak hľadáte textil najvyššej kvality. Aj keď je táto krajina malá, množstvo atrakcií a turistických chodníkov je pomerne široké.

Ostrov Sitra

Sitra Island - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Ostrov sa nachádza v Perzskom zálive, východne od Bahrajnu. Nachádza sa južne od Bahrajnu a Nabih Saleh. Západný okraj ostrova vymedzuje hranicu zálivu Tubli. Ostrov bol kedysi pokrytý datľovými palmovými hájmi a poľnohospodárskou pôdou vyživovanou množstvom sladkovodných prameňov. Kedysi rozšírené pozdĺž západného pobrežia mangrovy takmer zmizli v dôsledku urbanizácie.

Historicky bolo hospodárstvo ostrova postavené na poľnohospodárstve a rybolove. Severný región ostrova sa zmenil na priemyselnú zónu. Nachádzajú sa tu zásobníky ropy Southern Bapco. 42-kilometrový plynovod Dhahran-Sitra spája Sitru s Dahranom v Saudskej Arábii.

Riffa - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Riffa je druhé najväčšie mesto z hľadiska rozlohy v Bahrajnskom kráľovstve. Riffa je rozdelená na Východnú Riffu, Západnú Riffu a Severnú Riffu. Mesto sa nachádza celé v južnom Governorate.

Pri sčítaní ľudu v roku 2001 sa predpokladalo, že populácia mesta bude 79 550; do roku 2008 sa odhadovalo na 111 000.

Počas 19. storočia prístav Manama predbehol Riffu ako hlavné osídlenie na ostrove Bahrajn.

Jednou z mnohých atrakcií vo východnej Riffe je pevnosť Riffa, známa aj ako pevnosť šejka Salmana Bin Ahmada Al Fateha. V meste sú rôzne obchodné centrá a dve hlavné nákupné ulice: Riffa Market (, Souk ar-Rifa) a Bukuwara Street Market.

Muharraq

Muharraq - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Muharraq je tretie najväčšie mesto Bahrajnu a bolo hlavným mestom krajiny, kým ho v roku 1932 nenahradila Manama. V roku 2012 mal Muharraq 176 583 obyvateľov.

Mesto sa nachádza na ostrove Muharraq.

Okrem toho sa na ostrove nachádza medzinárodné letisko Bahrajn. Umelo vytvorené ostrovy Amwaj, známe svojimi obrovskými stavbami, hotelmi a plážami, sa nachádzajú v susedstve Muharraqu. Muharraq je domovom najúspešnejšieho futbalového klubu v Bahrajne, Muharraq Club. Nachádza sa v ňom známy dom Siyadi. Muharraq je tiež známy svojim souq (tradičný trh) a ako centrum tradičného umenia a hudby; prominentný a úspešný bahrajnský hudobník Ali Bahar pochádza z mesta.

Hawarské ostrovy

Hawar Islands - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Ostrovy Hawar sú súostrovím púštnych ostrovov, z ktorých všetky až na jeden patrí Bahrajnu. Katar spravuje malý neobývaný ostrov Jinan ako súčasť svojej samosprávy „Al-Shahaniya“. Súostrovie sa nachádza pri západnom pobreží Kataru v Bahrajnskom zálive v Perzskom zálive.

Ostrovy kedysi obývala bahrajnská vetva Dawasir, ktorá sa tam usadila začiatkom devätnásteho storočia.

V roku 1820, keď boli známe ako Wardenove ostrovy, boli ostrovy pôvodne zmapované a boli zaznamenané dve komunity.

V súčasnosti sú opustené, s výnimkou policajných kasární a hotela na hlavnom ostrove; prístup na všetky ostrovy okrem ostrova Hawar je prísne obmedzený. 

Mesto Hamad

Hamad Town - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Madinat Hamad, často známy ako Hamad Town, je mesto na dochádzanie za prácou na severe Bahrajnu. Bola to obec Bahrajnu v centrálnom regióne krajiny. Jeho pôda, ktorá bola v roku 1991 oddelená od obce Ar Rifa’ wa al Mintaqah al Janubiyah, je teraz súčasťou Severného guvernorátu. Jeho meno súvisí so súčasným kráľom Bahrajnu Hamad Bin Isa Al Khalifa.

Mesto je kultúrne rozmanité, žije v ňom šiitsko-sunnitská populácia proporčne zmiešaného socioekonomického pôvodu. Mesto Hamad je dnes príkladom pluralizmu Bahrajnu, pričom väčšinu jeho obyvateľov netvorí jediná etnická alebo náboženská skupina.

Mesto Isa

Isa Town - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Mesto Isa je jedným z najnovších a najbohatších miest Bahrajnu. Podpisom mesta Isa sú teraz honosné vily postavené zámožnými jednotlivcami z celej krajiny. Úžasné nákupné centrá zostávajú najvýznamnejšími pamiatkami mesta. Bolo by tiež chybou nevšimnúť si krásne štadióny, ktoré sú tu postavené.

Mnoho cestovateľov po príchode rád navštívi The Sultan Center. Toto rozsiahle nákupné centrum ponúka moderné výškové budovy. Vo vnútri sú stovky podnikov predávajúcich rôzne veci. Je to fantastické miesto na nákup súčasného oblečenia, šperkov a mnohých jedinečných suvenírov.