PRZEWODNIK PO BAHRAJNIE

Kultura Bahrajnu

Dominującą religią jest islam, a Bahrajn słynie z tolerancji dla różnych praktyk religijnych. Małżeństwa między Bahrajnami a emigrantami są dość rzadkie; przykładami są liczni filipińscy Bahrajńczycy, tacy jak aktorka. dziecko z Filipin Al-Alawi Mona Marbella

Tradycyjna odzież damska zazwyczaj obejmuje hidżab lub abaya, a przepisy dotyczące odzieży damskiej są stosunkowo łagodne w porównaniu z regionalnymi sąsiadami. Chociaż thobe, który obejmuje tradycyjne nakrycia głowy, takie jak keffiyeh, ghutra i agal, jest tradycyjnym strojem męskim, w tym kraju szeroko stosuje się ubrania zachodnie.

Pomimo faktu, że homoseksualizm był dozwolony w Bahrajnie w 1976 roku, od tego czasu wielu gejów zostało uwięzionych.

Sztuka W Bahrajnie

W latach pięćdziesiątych formalnie rozpoczął się krajowy ruch sztuki współczesnej, którego kulminacją było utworzenie społeczeństwa artystycznego. Najpopularniejsze formy sztuki w kraju to ekspresjonizm i surrealizm, a także kaligrafia. W ostatnich dziesięcioleciach na znaczeniu zyskał abstrakcyjny ekspresjonizm. Garncarstwo i tkactwo to dwa bardziej znane przedmioty, które były szeroko produkowane w wioskach Bahrajnu.

Wraz z silnym patronatem rządu Bahrajnu nad sztuką islamu, kaligrafia arabska zyskała na znaczeniu, czego kulminacją było utworzenie islamskiego muzeum Beit Al Quran. Stała ekspozycja sztuki nowoczesnej mieści się w Muzeum Narodowym Bahrajnu. Architektura Bahrajnu jest porównywalna z architekturą sąsiadów z Zatoki Perskiej. Wieża wiatrowa, która zapewnia naturalną wentylację w domu, jest częstym widokiem w starożytnych domach, zwłaszcza w starych dzielnicach Manama i Muharraq.

Literatura W Bahrajnie

W narodzie literatura ma długą historię; większość tradycyjnych autorów i poetów pisze w klasycznym stylu arabskim. Liczba młodszych poetów inspirowanych literaturą zachodnią wzrosła w ostatnich latach, przy czym większość pisze w wolnej poezji i często zawiera tematy polityczne lub osobiste. Ali Al Shargawi, znany poeta, został nazwany literackim symbolem Bahrajnu przez Al Shorfa w 2011 roku.

W Bahrajnie znajdowało się starożytne państwo Dilmun, o którym mowa w eposie o Gilgameszu. Zgodnie z tradycją było to również miejsce, w którym znajdował się Ogród Eden.

Muzyka W Bahrajnie

Styl muzyczny Bahrajnu jest porównywalny do stylu jego sąsiadów. Muzyka Khaliji, która jest muzyką ludową, jest popularna w całym kraju. W Bahrajnie popularna jest muzyka typu sierra, która składa się z wyrafinowanego rodzaju muzyki miejskiej wykonywanej przez oud (lutnię w kropki), skrzypce i mirwas (bęben). Ali Bahar był jednym z najbardziej znanych wokalistów Bahrajnu. Ze swoim zespołem Al-Ekhwa wykonywał swoje piosenki (The Brothers). Bahrajn był także pierwszym krajem Zatoki Perskiej, który miał studio nagrań.

Sport W Bahrajnie

Najpopularniejszym sportem w Bahrajnie jest piłka nożna. Reprezentacja Bahrajnu w piłce nożnej brała udział w meczach Pucharu Azji, Pucharu Narodów Arabów i meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata FIFA, ale nigdy nie zakwalifikowała się do turnieju. Bahrajn Top League to najważniejsza krajowa profesjonalna liga piłkarska Bahrajnu. Koszykówka, rugby i wyścigi konne są również widoczne w kraju.

W Bahrajnie znajduje się tor wyścigowy Formuły 1, na którym 4 kwietnia 2004 r. odbyły się pierwsze Grand Prix w kraju arabskim, Gulf Air Bahrain Grand Prix. W 2005 r. Grand Prix Bahrajnu odbyło się jako kontynuacja. 12 marca tego roku Bahrajn zorganizował pierwsze Grand Prix sezonu 2006. Oba wyścigi wygrał Fernando Alonso z Renault. Od tego czasu wyścig odbywa się corocznie, z wyjątkiem 2011 roku, kiedy został odwołany z powodu trwających antyrządowych demonstracji. Pomimo obaw o bezpieczeństwo drużyn i trwających demonstracji w kraju, wyścig w 2012 roku się odbył. Al Jazeera English, CNN, AFP i Sky News nazwały decyzję o kontynuowaniu wyścigu wśród trwających demonstracji i przemocy „kontrowersyjną”. Został nazwany „jednym z najbardziej kontrowersyjnych w historii sportu” przez Independent.

Bahrajn był także gospodarzem pierwszego australijskiego wyścigu supersamochodów V8, „Desert 400”, w 2006 roku. Silniki V8 powracały na tor w Sakhir każdego listopada aż do 2010 roku, drugiego wyścigu serii. Od tego czasu program nie był ponownie emitowany. Bahrain Drag Racing Club zorganizował imprezy z udziałem jednych z najlepszych europejskich drużyn drag drag, aby spróbować poprawić reputację tego sportu na Bliskim Wschodzie, a Bahrain International Circuit oferuje również kompletny tor.