Przeglądaj najlepsze miejsca w mieście Hamad

Znajdź najlepsze wskazówki z całego kraju od naszych partnerów i przyjaciół.

Madinat Hamad, często znany jako Hamad Town, to miasto podmiejskie w północnym Bahrajnie. Była to gmina Bahrajnu w centralnym regionie kraju. Jego ziemia, która została oddzielona od gminy Ar Rifa’ wa al Mintaqah al Janubiyah w 1991 roku, jest obecnie częścią Północnego Gubernatora. Jego nazwa nawiązuje do obecnego króla Bahrajnu, Hamada Bin Isa Al Khalifa. Miasto jest zróżnicowane kulturowo, z populacją szyicko-sunnicką o proporcjonalnie mieszanym pochodzeniu społeczno-ekonomicznym. Dziś Hamad Town jest przykładem pluralizmu Bahrajnu, bez jednej grupy etnicznej lub religijnej stanowiącej większość jego mieszkańców.

Miasto Hamad zostało założone w 1984 roku jako „miasto mieszkaniowe”, w którym rząd budował mieszkania komunalne dla tych, których nie było stać na rosnące koszty utrzymania w innych regionach kraju. W 1990 r. rząd Bahrajnu otworzył swoje podwoje dla Kuwejtów cierpiących z powodu zniszczeń wojny w Zatoce Perskiej z Irakiem. Dało im to darmowe domy i szkoły w Hamad Town oraz dostęp do miejskich udogodnień. Po zakończeniu konfliktu na początku 1991 roku Kuwejtczycy wrócili do domu. W 2001 r. rząd zapewnił mieszkańcom miasta Hamad bezpłatne mieszkania komunalne.

Hamad Town znajduje się 18 kilometrów od stolicy Manamy i 19 kilometrów od lotniska. Jest blisko dzielnicy Sakhir, która obejmuje największy tor na Bliskim Wschodzie (Bahrain International Circuit) do wyścigów Formuły 1.

Hamad słynie z dwudziestu dwóch rond. Numer najbliższego ronda jest wpisany w adres zamieszkania. W 2005 roku miasto liczyło 52718 mieszkańców. Obecnie pod względem gęstości zaludnienia przewyższa Isa City.

Większość mieszkańców miasta Hamad dojeżdża do pracy w Manamie. Większość Hamad Town to dzielnica mieszkaniowa, chociaż istnieje ogromne centrum handlowe o nazwie Sooq Waqif, które zawiera liczne sklepy i daje możliwości zatrudnienia w Hamad Town.

Międzynarodowe lotnisko w Bahrajnie oddalone jest od Hamad Town o 19,7 km.

Hamad Town - Info

Dinar Bahrajnu (BHD)

Waluta

+973

Kod dzwonienia

133,550

Populacja

1984

Założona jako miasto

arabski

Oficjalny język

UTC+3 (AST)

Strefa czasowa