BAHRAIN CESTOVNÝ SPRIEVODCA

Peniaze a nakupovanie v Bahrajne

Bahrajn je domovom moderných nákupných komplexov aj tradičných trhovísk, vďaka čomu je ostrov schopný uspokojiť všetky nákupné preferencie. V Bahrajne je nakupovanie oveľa viac ako len hobby; je to spôsob života. V piatky a soboty, ktoré tvoria víkend v Perzskom zálive, sú obchodné oblasti plné turistov zo všetkých krajín, ktorí hľadajú ponuky, reštaurácie a spoločenské stretnutia.

Ak sú haute couture a dizajnérske značky lákavé, zdalo by sa, že každý mesiac sa otvára nové nákupné centrum. Z hľadiska usporiadania, motívu a prostredia je každý hotel jedinečný. Al Seef je jedným z najväčších nákupných centier na ostrove, no veľkosťou nezaostáva ani Al A’ali. Bahrain Mall, Dana Mall a Sitra Mall sa nachádzajú v Sanabis, zatiaľ čo Sitra Mall je trochu ďalej od hlavného klastra. Rozľahlé centrum Bahrajnu je tiež plne vybavený rekreačný komplex s dvoma hotelmi, vodným parkom a multikinom.

Na opačnom konci rebríčka sú tradičné súky rovnako príjemné a ponúkajú porovnateľnú rozmanitosť tovaru. Uvoľnení a pohostinní ponúkajú turistom okrem výhodných ponúk aj zážitok. Manama Souk je najväčší a najobľúbenejší, zatiaľ čo Muharraq Souk poskytuje autentické dedinské prostredie v meste. Iránsky trh Souk v meste Isa zahŕňa širokú škálu použitých produktov, drobností a dokonca aj zaujímavý trh s vtákmi. V Adilyi je veľa obchodníkov s kobercami a remeselných zariadení, ktoré predávajú bahrajnské remeslo.

Peniaze v Bahrajne

Bahrajnskou menou je bahrajnský dinár (BD) a je rozdelený na 1000 filov. Dinár má hodnotu takmer tri doláre (presnejšie 2,66 USD, keďže je stanovený výmenný kurz), čo z neho robí jednu z najmocnejších mien na svete (druhá po Kuvajte), čomu môže byť ťažké prispôsobiť sa. Zdá sa, že nízkonákladová 10-dinárová cesta taxíkom je skutočne takmer 27 dolárov, a preto ide o schému vydierania!

Dinár je voľne zameniteľná mena bez obmedzení na dovoz alebo vývoz. 5 fils, 10 fils, 25 fils, 50 fils a 100 fils sú nominálne hodnoty mincí (mince 500 fil uvidíte len zriedka, ale sú platné). Bankovky prichádzajú v nominálnych hodnotách 500 filov (BD 1/2), BD 1, BD 5, BD 10 a BD 20.

Dinár je viazaný na saudský rijál v 1:10 a rialy sú akceptované takmer všade v tomto pomere. Takmer určite však dostanete svoje drobné v dinároch a hotely sa vás môžu pokúsiť oklamať o malú časť vašich peňazí. Ak prichádzate zo Saudskej Arábie, nemusíte si meniť peniaze, ale pred odchodom z krajiny by ste sa mali pokúsiť zbaviť akýchkoľvek dinárov navyše, pretože je ťažké ich vymeniť kdekoľvek, dokonca aj v Saudskej Arábii.

Ceny v Bahrajne

Bahrajn, podobne ako iné krajiny Perzského zálivu, nie je lacný. Dobré jedlo môže stáť približne 4,0 BD a prenájom vozidla za 10 – 20 dl/deň je prijateľný, no hotelové ceny môžu ovplyvniť váš rozpočet: úplne priemerná izba v hoteli Môžete naň dať 50 BD. Ak chcete získať dobrý obchod, vyhnite sa cestovaniu do Bahrajnu na každoročné podujatie Formuly 1 v apríli. Náklady na hotel sa strojnásobia. Počas pretekov môže stáť izba v hoteli Gulf viac ako 300 BD za noc.

Nakupovanie v Bahrajne

V Bahrajne je veľa veľkých nákupných centier s celosvetovým názvom a luxusných obchodov, lekární, supermarketov, food courtov, tradičných a moderných kaviarní, ihrísk a arkád, divadiel (3D a 2D) a dokonca aj vstupnej brány do vodného parku.

Výlet na miestny trh je nutnosťou. Tam môžete zjednávať cenu „rolexov“, šperkov a rôznych iných položiek. V súku možno nájsť mnoho vynikajúcich krajčírov. Ak zostanete dostatočne dlho (povedzme týždeň), môžete si obliecť svoje obľúbené oblečenie a presne ho „naklonovať“ do akéhokoľvek materiálu z obrovského dostupného výberu.

Bahrajn je mimoriadne nákladná krajina. Mnoho ľudí si však chce z tohto úžasného miesta priniesť domov suveníry. Slávny tradičný arabský bazár by mal byť vašou prvou zastávkou. Tam si môžete kúpiť väčšinu suvenírov. Farebné obchodné pasáže okamžite upútajú vašu pozornosť. Arabskí predajcovia sú navyše mimoriadne presvedčiví. Určite vás dokážu presvedčiť, aby ste si kúpili aj ten najzbytočnejší predmet.

Výhodou arabských trhov je schopnosť zjednávať. Je to nevyhnutné, pretože väčšina predajcov stanovuje ceny s ohľadom na možnosť vyjednávania. Ak vytrváte, budete si môcť kúpiť produkt za dvojnásobok alebo dokonca trikrát nižšiu cenu, ako je pôvodná cena. Vyjednávanie je skutočná podívaná. Kupujúci odchádza a vracia sa počas transakcie. Predajca zatína päste a upravuje cenu. Okrem toho môžete zjednávať v malých súkromných obchodoch. Robiť to však v obrovskom obchodnom centre alebo centre môže byť považované za nepríjemné a bezohľadné.

Bab Al Bahrain je najznámejším trhom v Bahrajne. Miesto je v Manama. Sú to kľukaté, stiesnené uličky. Prechádzať sa nimi je ako vstúpiť do autentickej arabskej rozprávky. Tu si môžete zakúpiť tie najunikátnejšie suveníry, čerstvé produkty, tradičné výrobky a koreniny. Musíte mať na pamäti, že niektoré produkty sa dovážajú z Číny. Sú oveľa lacnejšie ako ostatné. Preto, ak si chcete priniesť niečo pôvodné arabské ako pamiatku, je najlepšie vybrať si predmet s pozornosťou a minúť trochu viac na hodný suvenír.

Gold Souq (Zlatý trh) sa nachádza v centre pulzujúceho mesta Manama. Tu je najširší výber zlatých šperkov, ale aj iných drahých kovov a perál. Môžete si kúpiť prstene, náramky a ďalšie položky. Okrem toho sú na trhu jedinečné a špeciálne produkty. Aj keď máte obmedzený rozpočet, možno na trhu objavíte vhodnú verziu pozlátených šperkov za prijateľnú cenu. Gold Souq je miesto, kde môžete získať nezabudnuteľné pocity a úžasné pocity. Môžete si vyskúšať akýkoľvek šperk, aj keď sa ho rozhodnete nekúpiť.

Nákupné centrum City Center Mall je obľúbenou destináciou pre miestnych obyvateľov aj turistov. Okrem prehliadania štýlových obchodov a nákupov sa môžete občerstviť vo fantastickej reštaurácii a zabaviť sa v aquaparku. Obchodné centrum Capital Mall vás ohromí nielen unikátnymi výrobkami, ale aj možnosťou prezrieť si prácu bahrajnských remeselníkov a remeselníkov.

Ak cestujete do Bahrajnu za nákupmi, musíte si byť vedomí aj otváracích hodín obchodu a trojhodinových prestávok. Predajcovia začínajú pracovať o 9:00. Obchody sa zatvárajú okolo 21:00. Pracovný týždeň trvá od soboty do štvrtka. Piatok je pre maloobchodníkov zvyčajne pomalý deň. Predajne sa zatvárajú dnes o 16:00.

Al Muharraq je známym nákupným miestom pre cestovateľov, ktorí radi nakupujú množstvo suvenírov. Tu nájdete široký sortiment korenín, chalvy, kávy, cukríkov a iných delikátnych arabských dobrôt za najprijateľnejšie ceny. Odporúča sa však navštíviť toto miesto s miestnym sprievodcom. V opačnom prípade existuje možnosť straty. Asia Carpet & Antiques je zaujímavý obchod. K dispozícii je množstvo kobercov a neobvyklých starožitností.

Po rozhodnutí, kde nakupovať, by ste mali zvážiť, čo by ste si chceli z výletu priniesť ako pamiatku. Najobľúbenejšie veci sú kvalitné predmety v arabskom štýle. Môže to byť kostým na orientálny tanec, topánky s ohnutými špičkami alebo iné pestrofarebné oblečenie. Na východe sa látka dodáva v širokej škále. To vám umožní vybrať optimálnu alternatívu pre každý typ vyšívania. Perly sú tiež veľmi populárne vďaka tomu, že sú vytvorené v Bahrajne, na rozdiel od mnohých iných vecí, ktoré sa často dovážajú. Medzi obľúbené suveníry, ktoré vyjadrujú kultúru a atmosféru krajiny, ako je Bahrajn, patria obrazy, lampy, vodné fajky a keramika.

Al Aali Shopping Complex

Rd No 2819, Seef, Bahrain

Nákupný komplex Al Aali, ktorý sa nachádza v obchodnom sektore Seef, ponúka jedinečný a sofistikovaný zážitok z nakupovania. Toto nádherné prostredie spĺňa svoj prísľub pôvabu, módy a nadčasového luxusu s prepychovým prostredím, sofistikovanou atmosférou a množstvom luxusných mien.

Komplex s rozlohou 52 000 metrov štvorcových bol slávnostne otvorený v roku 1996 ako luxusná nákupná destinácia s výrazným architektonickým dizajnom, ktorý elegantne spája súčasnú architektúru s tradičným arabským štýlom. Nové rozšírenie zvýrazňuje modernejšiu zložku komplexu a spája súčasné s historickým.

Centrálne átrium sa môže pochváliť veľkolepým skleneným prístreškom, ktorý filtruje svetlo do obchodných priestorov a vytvára atmosféru pod holým nebom, ktorá siaha až do moderného krídla Saraya. V nákupnom komplexe Al A'ali nájdete obchody s domácim zariadením, luxusné darčekové obchody, predajcov perál a kúpele.

Bab Al Bahrajn

Address: 304 Bab Al Bahrain Ave

Bab Al Bahrain sa nachádza pri vchode do Manama Souq v hlavnom meste Bahrajnu, Manama. Bol postavený v roku 1949 a predtým v ňom sídlili vládne administratívne úrady. Historický trh Manama Souk sa nachádza za Bab Al Bahrain.

Toto je živá zbierka obchodov, ktoré predávajú rôzne druhy tovaru z celého sveta vrátane látok, korenia, kadidla, vôní, remeselných výrobkov a suvenírov, ako aj modernejších predmetov. Manama Souq obsahuje aj množstvo klasických kaviarní s kávou. Souq je symbolom Bahrajnu; Návštevníci si tam určite prídu na svoje.

Bahrain Dragon City Mall

Address: Diyar Al-Muharraq

Dragon City je najväčším veľkoobchodným a maloobchodným obchodným centrom v Bahrajnskom kráľovstve s viac ako 787 obchodnými jednotkami.

Dragon City sa nachádza juhozápadne od Diyar Al Muharraq, v tesnej blízkosti medzinárodného letiska v Bahrajne, najmodernejšieho prístavu Khalifa Bin Salman a Manámy, hlavného mesta Bahrajnského kráľovstva. Dragon City je plné čínskych architektonických a kultúrnych prvkov a ponúka čínsky tovar najvyššej kvality miestnym obyvateľom, obchodným zákazníkom a turistom.

Bahrain Mall

Avenue 28, Sanabis, Bahrain

Bahrain Mall je poprednou rodinnou nákupnou destináciou v srdci bahrajnskej maloobchodnej štvrte. Bahrain Mall je poprednou nákupnou destináciou pre rodiny a turistov z Bahrajnu, Saudskej Arábie, Kuvajtu a Kataru, pretože má viac ako 120 medzinárodných značiek a prvý hypermarket v krajine.

Fasáda z červených tehál pripomínajúca etnickú pevnosť stelesňuje preslávenú kultúru Bahrajnu. Zažite vzrušenie z nakupovania svetovej triedy v tradičnom prostredí. Púštne palmy, vodné prvky, sviečky a stanové stavby na Centre Court predstavujú arabskú históriu.

Block 338

Rd No 3831, Manama

Block 338 je krásna pešia štvrť plná medzinárodných reštaurácií, umeleckých galérií a butikov, ktorá sa nachádza v srdci Manámy.

Block 338, známy ako najhorúcejšia jedálenská štvrť Bahrajnu, ponúka množstvo reštaurácií, ktoré uspokoja hostí všetkých vekových kategórií a preferencií, s výberom od kvalitných jedál cez tradičnú bahrajnskú kuchyňu až po relaxačný nápoj. Okrem tohto výnimočného kulinárskeho zážitku ponúka Block 338 množstvo vynikajúcich maloobchodných možností uhniezdených vo svojich bočných uličkách a v priebehu rokov sa vyvinul v prosperujúcu oblasť pre nadšencov umenia.

Block 338 je známy ako najhorúcejšia jedálenská štvrť Bahrajnu s množstvom reštaurácií oslovujúcich hostí všetkých vekových kategórií a preferencií.

City Center Bahrain

AlSeef

City Center Bahrain je najobľúbenejšou maloobchodnou, rekreačnou a zábavnou destináciou v Bahrajne s viac ako 13,5 miliónmi návštev ročne.

City Center Bahrain zahŕňa viac ako 158 000 m2 maloobchodnej plochy a ponúka viac ako 340 exkluzívnych značiek a 60 reštaurácií, ako aj významné podniky, ako je najväčší hypermarket Carrefour v kráľovstve, Saks Fifth Avenue, Debenhams, Centrepoint, Pottery Barn a Home Center. .

Integrované možnosti rodinnej zábavy v nákupnom stredisku zahŕňajú kino Cineco s 20 obrazovkami a Magic Planet. Okrem toho obchodné centrum susedí s dvoma päťhviezdičkovými hotelmi Westin Hotel City Centre Bahrain a Le Meridien Hotel City Centre Bahrain.

Gold City

Government Ave, Manama

Zlaté mesto, žiarivý príklad špecializovaného maloobchodu, prenesie každého návštevníka na súčasný trh so zlatom. Náročným klientom sú k dispozícii exkluzívne galérie venované drahým kovom a rôznym kameňom. Moderné zariadenie, priateľský personál a bezplatné služby komorníka zaraďujú Gold City do vlastnej ligy. Tu môžu zákazníci s istotou vstúpiť a nakupovať.

Bahrajnské kráľovstvo ako krajina s dlhou históriou obchodu naďalej podporuje sektor zlata. Zásady priaznivé pre podnikanie a jednoduchý prístup do Kráľovstva Saudskej Arábie a ďalších krajín GCC z Gold City robia to najlepšie miesto pre značkové klenotnícke spoločnosti, ktoré sa snažia etablovať sa v tejto oblasti.

Mall of Dilmunia

Dilmunia Island

Mall of Dilmunia, centrum maloobchodu, trendových reštaurácií, energickej zábavy a dobrodružnej hry s výraznou identitou.

Mall of Dilmunia, ktorý zahŕňa formu aj funkciu, je určený na zlepšenie vašich typických zážitkov z nakupovania! Od elegantného a sofistikovaného dizajnu, sviežej krajiny, obrovského kanála a tancujúcich fontán až po prvé dôveryhodné akvárium v kráľovstve.

Obrovská valcová nádrž s výškou vyše sedemnásť metrov, v ktorej sa zmestí viac ako dvetisícpäťsto druhov morských rýb a koralov, úžasný vizuálny darček a fantastická vzdelávacia príležitosť.

MODA Mall

Bahrain World Trade Center, West Tower, 2nd Floor، Manama, Bahrain

MODA Mall je destinácia pre všetky príležitosti obchodovania a stravovania. S najväčšou kolekciou medzinárodných luxusných značiek.

MODA Mall je obchodná a jedálenská destinácia pre každú príležitosť, ktorá sa nachádza v historickom Bahrajne World Trade Center. MODA Mall ponúka najväčšie portfólio prémiových značiek svetových dizajnérov s viac ako 80 módnymi značkami pod jednou strechou v Bahrajnskom kráľovstve, vďaka čomu sa každý môže cítiť výnimočne. MODA Mall vďačí za svoje začiatky predchádzajúcemu komplexu Sheraton, ktorý má tridsaťročný odkaz luxusu.

Muharraq Souq

Muharraq

Muharraq Souq, ktorý je menší ako Manama Souq, má veľké množstvo rôznych predmetov a renomovaných sladkostí. Al Qaisariya, najstaršia oblasť souq, ponúka nádherný zážitok z nakupovania. Souq al Qaisariya je kľúčovou súčasťou „Perly, dôkaz ostrovného hospodárstva“ (Svetové dedičstvo UNESCO).

Nákupné centrum Seef

Seef District, Manama

Seef Mall, prvé autentické nákupné centrum v Bahrajne, je teraz jedným z najobľúbenejších nákupných a zábavných destinácií v kráľovstve. Jeho výrazná architektúra a svetlo, otvorené priestory pozývajú nakupujúcich na objavovanie a oddych pri objavovaní.

Nákupné centrum má ideálnu polohu v štvrti Seef a každý týždeň priťahuje veľké množstvo návštevníkov, ktorých priťahuje množstvo svetových značiek životného štýlu, maloobchodu, módy a šperkov, ako aj dostupné možnosti zábavy pre rodiny s deťmi. Seef Mall obsahuje 370 obchodov na celkovej ploche 135 000 štvorcových stôp. M. S takmer 72 000 m2 Ft. Hrubej prenajímateľnej plochy M., vrátane niektorých, M&S, BHS, H&M, Mango, Zara a Sun & Sand Sport.

V dvoch očarujúcich a vzdušných potravinových dvoroch, 55 reštauráciách, stánkoch s občerstvením a kaviarňach ponúka rôzne chutné jedlá, ktoré uspokoja každú chuť. Vnútorný zábavný park Seef Mall, Čarovný ostrov, je hlavnou atrakciou pre rodiny a ponúka vzrušujúci zážitok pre malých aj veľkých. Zabaví deti na celé hodiny, kým ich rodičia nakupujú, vďaka čomu je ideálnym miestom na rodinný výlet. Okrem toho, Seef Mall je domovom jedného z najväčších kín na Blízkom východe, so šiestimi kinosálami a megaplexom s desiatimi premietacími sálami; majú výhodnú polohu vedľa food courtov a sú snom kina.

Seef Mall Muharraq

Avenue 29, Arad

Seef Mall je známy svojimi zábavnými službami, ktoré poskytuje, najmä pre deti, ktoré sú produktívne zapojené, kým ich rodičia nakupujú, a preto je ideálnym miestom pre rodinný výlet. Ponúka dobre vybavené detské ihrisko, miestnosti na starostlivosť o deti a krytý zábavný park Magic Island.

Je vybavený aj šesťsálovým Seef cineplexom a desaťsálovým Seef megaplexom, čo z neho robí jeden z najväčších kino multiplexov na Blízkom východe.

Souq Al Qaisariya

Avenue 29, Arad

Souq Al Qaisariya je najstaršou časťou historicky významného trhu Muharraq Souq. Tento Souq a jeho okolie je druhým kultúrnym dedičstvom zapísaným v zozname UNESCO v Bahrajne. Souq Al Qaisariya ponúka zážitok z nakupovania, ktorý je očarujúco kuriózny. Tu si môžete kúpiť celý rad domácich produktov vrátane prírodných perál a korenia. Souq Al Qaisariya, súčasť projektu „Pearling, svedectvo ostrovnej ekonomiky“, slúži ako časová kapsula, ktorá poskytuje pohľad do minulosti Bahrajnu.

Strávte popoludnie prechádzkou po Souku a po dve míle dlhom Pearling Path. Po vypočutí si zaujímavých príbehov a skúseností zo starého bahrajnského perlárskeho priemyslu môžete svoju prehliadku po Pearling Path zakončiť zahryznutím do reštaurácie Saffron by Jena v Souq Al Qaisariya. Na podlahe tejto tradičnej bahrajnskej reštaurácie je madbasa, nástroj používaný na lisovanie datlí na melasu. Madbasa, ktorá bola objavená na začiatku stavby, sa zachovala ako historický artefakt.

The Avenues Bahrain

Bahrain Bay, Manama

Avenues – Bahrain je prvou nákupnou a rekreačnou destináciou svojho druhu v Bahrajnskom kráľovstve s jedinečnou polohou na pobreží v dĺžke 1,5 kilometra. Tento vývoj predstavuje nový koncept Kráľovstva s dizajnom inšpirovaným The Avenues Of Kuwait, ktorý hosťom poskytuje dojem, že sú vonku, pričom zostávajú vnútri, chránení pred teplom slnečným stropom.

Prenajímaná plocha projektu je približne 40 000 metrov štvorcových a obsahuje 130 prevádzok, z ktorých 50 percent budú tvoriť reštaurácie a kaviarne s výhľadom na Bahrajnský záliv. Ponúka tiež veľkú rodinnú zábavnú časť s herňou, 10 kín, verejné parky, chodníky a parkovacie miesta.

Výstavba II. etapy projektu bola oficiálne schválená. To ponúkne ďalších 30 000 metrov štvorcových prenajímacej plochy, ako aj nové štvrte a 210-izbový hotel. Vďaka tomu sa The Avenues – Bahrain stane atraktívnou lokalitou pre Bahrajncov, ako aj pre turistov z GCC a medzinárodných turistov, ktorí prichádzajú za nákupmi, rekreáciou a príjemným pobytom.