Preskúmajte najlepšie miesta v meste Isa

Nájdite niektoré z najlepších tipov z celej krajiny od našich partnerov a priateľov.

Mesto Isa z veľkej časti pozostáva z bohatých novopostavených víl a je domovom mnohých členov bahrajnskej vzdelanej strednej triedy.

Mesto Isa je jedným z najnovších a najbohatších miest Bahrajnu. Podpisom mesta Isa sú teraz honosné vily postavené zámožnými jednotlivcami z celej krajiny. Úžasné nákupné centrá zostávajú najvýznamnejšími pamiatkami mesta. Bolo by tiež chybou nevšimnúť si krásne štadióny, ktoré sú tu postavené.

Mnoho cestovateľov po príchode rád navštívi The Sultan Center. Toto rozsiahle nákupné centrum ponúka moderné výškové budovy. Vo vnútri sú stovky podnikov predávajúcich rôzne veci. Je to fantastické miesto na nákup súčasného oblečenia, šperkov a mnohých jedinečných suvenírov. Pred obchodným komplexom je malá plocha s ďalšími stánkami. Tu si okrem množstva darčekov môžu hostia zakúpiť obľúbené národné jedlá.

Al Enma Mall je nákupné zariadenie, ktoré sa stalo charakteristickým znakom všetkých nákupných nadšencov. Nákupné centrum je otvorené na bezprostrednom predmestí mesta Isa. Obchodný komplex, ktorý bol otvorený v auguste 2012, má rozlohu 55 000 metrov štvorcových. V súčasnosti je ťažké si predstaviť niečo, čo sa na tomto trhu nedá kúpiť. Nákupné centrum Al Enma ponúka desiatky podnikov medzinárodne uznávaných značiek, luxusné butiky so šperkami, obchody s elektronikou a obchody s detským tovarom, takže sú tu položky pre každý vkus a rozpočet. Treba tiež poznamenať, že táto obchodná oblasť má elegantný vzhľad. Keď sa nakupovanie stane únavným, návštevníci môžu jednoducho relaxovať a jesť skvelé jedlá v jednej z niekoľkých atraktívnych kaviarní alebo reštaurácií.

Mesto Isa príjemne poteší športových nadšencov s Bahrajnským národným štadiónom, popredným futbalovým štadiónom v krajine. Nachádza sa v meste Riffa, ale mesto Isa je ľahko dostupné. Tento štadión, ktorý dnes má viac ako 30 000 divákov, bol postavený v roku 1982. V roku 2021 bol prestavaný pred veľkým šampionátom. Napriek tomu, že sa v športovom komplexe konajú predovšetkým športové podujatia, na Bahrajnskom národnom štadióne sa často konajú aj iné podujatia, ako sú hudobné koncerty.

Športový mestský štadión Khalifa (turistom známy aj ako štadión Isa Town) je skutočnou historickou pamiatkou mesta. Tento štadión bol otvorený v roku 1968. Pojme viac ako 20 000 hostí. Okrem návštevy obrovských nákupných komplexov a športových podujatí sa návštevníci mesta Isa môžu jednoducho túlať mestom a oceniť jeho nádherné sídla.

Isa Town - Info

Bahrajnský dinár (BHD)

Mena

+973

Volací kód

36 833

Populácia

1968

Založené ako mesto

arabčina

Úradný jazyk

UTC+3 (AST)

Časové pásmo

Cestovný sprievodca mestom Isa

Objavujte a skúmajte

Všetko, čo potrebujete vedieť o meste Isa pred cestou

Mesto Isa je komunita strednej triedy, ktorá sa nachádza v severnej centrálnej oblasti Bahrajnu.

Mestu Isa dominujú honosné novopostavené domy a je domovom značného počtu vzdelaných stredných vrstiev Bahrajnu. Abdnabi Salman z bývalého komunistického Demokratického bloku získal kreslo vo voľbách v roku 2002, čím sa stal jedným z mála regiónov Bahrajnu, ktorý nie je úplne zastúpený islamistickým alebo pravicovým poslancom. Bývalá profesorka z Harvardu Dr. Munira Fakhro z Waadu prehrala voľby v roku 2006 za pochybných okolností so sunnitským islamistom Dr. Salahom Alim z Islamskej spoločnosti Al-Menbar.

Bola to jedna z dvanástich bahrajnských obcí predtým, ako sa v roku 1988 oddelila od al Mintaqah al Wusta a teraz je súčasťou Centrálneho Governorátu.

Mesto Isa je známe svojim tradičným trhom.

Mesto Isa je domovom väčšiny súkromných škôl v Bahrajne, vrátane Indian School, The New Indian School, Pakistan Urdu School, Sacred Heart School, Ibn Khuldoon National School, Pakistan School, The Bahrain Bayan School, Naseem International School a Škola svätého Krištofa. V tejto oblasti sa nachádza aj kampus Bahrajnskej univerzity v meste Isa.

Sídlo národnej autoškoly a riaditeľstva cestnej premávky sa nachádza v meste Isa. V meste Isa patria medzi ďalšie kancelárie ministerstvo školstva a ministerstvo informácií, v ktorých sídli bahrajnská rozhlasová a televízna stanica. Okrem trhu je najvýraznejšou pamiatkou Bahrajnský národný štadión. Okrem toho bola otvorená nová bahrajnská polytechnika na mieste bývalej bahrajnskej univerzity.

Čo vidieť v meste Isa

Mesto Isa víta návštevníkov vystavením svojej nádhery v blízkosti mestskej brány. Je to veľkolepý architektonický zázrak, ktorý postavil iracký architekt Mohamed Saleh Makiya. Brány pozostávajú z piatich chodieb, po dvoch na každej strane. Pamätník sa stal vizitkou mesta Isa. Zdá sa, že brány naznačujú, že mesto, do ktorého návštevníci vstupujú, si zaslúži ich plnú pozornosť. Inšpirujú turistov, aby sa zastavili a natočili množstvo nezabudnuteľných záberov. Tento architektonický prvok je dostatočným dôkazom toho, že toto mesto naplánovalo pre svojich návštevníkov niečo pozoruhodné.

Mesto Isa je plné ohromujúcich historických pamiatok a sôch. Nezabudnite navštíviť Pottery Roundabout, pamätník v tvare keramiky. Táto štruktúra je spojená s históriou mesta Isa. Región je už tradične známy hrnčiarstvom, preto je toto remeslo ctiť jedna z najvýznamnejších pamiatok v meste. Ľudia, ktorí nikdy nemali v obľube keramiku a keramiku, často menia svoj názor v meste Isa, pretože miestni umelci sú skutoční čarodejníci, ktorí vytvárajú krásnu keramiku.

Aali Burial Mounds sú prístupné turistom v blízkosti mesta. Ide o archeologické vykopávky, kde archeológovia hľadajú artefakty z doby bronzovej. Je zrejmé, že turisti nemajú dovolené vstúpiť priamo na miesto vykopávok, pretože by narušili prácu vedcov, ale môžu ho pozorovať z diaľky. Bahrajn je krajina s bohatou minulosťou, takže prítomnosť archeologických vykopávok tu nie je prekvapujúca. Vedci objavili hlinený riad, košíky, artefakty vyrobené zo slonoviny a bronzové zbrane na mieste neďaleko mesta Isa. Hovorí sa, že tu sú pochovaní aj starí panovníci.

Je zrejmé, že by nebolo vhodné vynechať Bahrajnský národný štadión. Táto aréna bežne hostí najvyššie regionálne a národné futbalové súťaže. Bahrajnský národný štadión s kapacitou 30 000 ľudí láka milovníkov športu aj hudby. Vďaka veľkej kapacite sa v areáli často konajú hudobné vystúpenia. Miesto konania je navyše často miestom konania festivalov; preto je lepšie sa vopred informovať, či sa koná festival alebo iná významná udalosť.

Športový mestský štadión Khalifa je ďalšou dominantou mesta Isa. Je to pútnické miesto pre mnohých športových nadšencov. Tento štadión pojme 20 000 ľudí. Bola postavená v roku 1968 a poskytla národu arénu schopnú organizovať medzinárodné podujatia. Niektorí cestujúci môžu štadión poznať podľa jeho predchádzajúceho názvu, Isa Town Stadium. Miestni však hneď pochopia, o čom návštevníci štadióna diskutujú. Na štadióne Isa Town sa často konajú zaujímavé športové podujatia, sú však zvyčajne menej výrazné a majú väčšiu veľkosť ako tie, ktoré sa konajú na národnom štadióne v Bahrajne. Je tiež známym miestom pre festivaly a hudobné vystúpenia.

Neďaleko mesta sa nachádza Barbarský chrám, jedno z najznámejších miest v krajine. Je to naozaj krásna štruktúra. Barbarský chrám je starý približne 3 000 až 2 000 rokov. Úžasný vek budovy a jedinečná atmosféra vždy priťahujú veľké množstvo turistov. Komplex pozostáva z troch budov, ktoré sa zdajú byť postavené jedna na druhej. Okrem toho je možné prezrieť si ruiny starých oltárov a svätyňu.

Mešita Al Khamis, jedna z najkrajších mešít v Bahrajne, sa nachádza kúsok severne od mesta. Impozantná stavba je pripomienkou toho, že národ má byť na čo hrdý, keďže ide o jednu z najstarších mešít v Bahrajne a okolí. Náboženská stavba bola postavená okolo roku 692. Okrem toho bola mešita viackrát renovovaná. Nachádza sa tu modlitebňa podopretá drevenými stĺpmi a miestnosť s plochou strechou podopretá krásnymi kamennými stĺpmi.

Aktivity v meste Isa

Turisti, ktorí majú radi nakupovanie a prezeranie kultúrnych pamiatok, si užijú mesto Isa. Napriek tomu je v meste viacero aktivít pre turistov všetkých vekových kategórií. Keďže mesto Isa sa nachádza blízko pobrežia, dovolenkári nebudú ukrátení o vodné aktivity a zábavu. Je jednoduché stráviť kvalitný čas na tomto mieste, vychutnávať si úchvatné výhľady z pobrežia alebo si prenajať vybavenie na vodné aktivity.

Mesto Isa ponúka turistom tieto aktivity: potápanie, šnorchlovanie, surfovanie a rôzne plavby. V blízkosti pobrežia je množstvo maloobchodných oblastí, kde môžu dovolenkári získať potrebné zásoby. Toto vybavenie je vhodné pre skúsených športovcov aj pre začiatočníkov, ktorí chcú vyskúšať nové aktivity. Fascinujúca plavba na palube veľkolepej lode – nie je toto túžbou každého, kto čítal arabské rozprávky? Navyše je táto rozprávka tak blízko, že ju môžete natiahnuť a dotknúť sa jej rukou.

Mesto Isa ponúka turistom tieto aktivity: potápanie, šnorchlovanie, surfovanie a rôzne plavby. V blízkosti pobrežia je množstvo maloobchodných oblastí, kde môžu dovolenkári získať potrebné zásoby. Toto vybavenie je vhodné pre skúsených športovcov aj pre začiatočníkov, ktorí chcú vyskúšať nové aktivity. Fascinujúca plavba na palube veľkolepej lode – nie je toto túžbou každého, kto čítal arabské rozprávky? Navyše je táto rozprávka tak blízko, že ju môžete natiahnuť a dotknúť sa jej rukou.

Okrem toho má mesto potrebnú infraštruktúru pre jazdu na koni. Ide o jednu z najobľúbenejších pozemných aktivít v tejto oblasti. To nie je zvláštne, pretože jazda na koni je nesmierne romantická zábava. Môže to byť oveľa vzrušujúcejšie, ak sa rozhodnete jazdiť na krásnom arabskom koni – toto plemeno je mimoriadne vzácne a celosvetovo uctievané. Turisti tu môžu zažiť, aké to je jazdiť na veľkolepom koni medzi piesočnými dunami a sledovať, ako mesto pomaly mizne a opäť sa objavuje na obzore. Je to úžasne vzrušujúci pocit, ktorý vo vás zostane roky.

Človek však nepotrebuje koňa, aby získal rovnaké pocity. Je tiež možné prenajať si terénne vozidlo, ktoré je nepochybne pohodlnejšie ako kôň a odporúča sa pre tých, ktorí nemajú radi jazdu na koni. Terénne vozidlo je tiež podstatne rýchlejšie. Zvážte návštevu Royal Golf Club v neďalekom meste Riffa, ak existuje túžba nahradiť piesočné duny vegetáciou. Je to osobitý klub navrhnutý renomovaným architektom golfového ihriska Karlom Littonom. Golfová palica pripomína fatamorgánu v púšti; je to skutočná oáza flóry a mimoriadne nádherná lokalita. Každý, kto má rád plávanie, má nepretržitý prístup do bazéna Faran.

Isa Town Jogging Track je vynikajúcou destináciou pre rodiny na dovolenke. Je zvlášť vhodný pre deti vo veku od 3 do 6 rokov. Krajina Al Hoor je skutočne zábavná pre každého, kto sa chce túlať po krásnej záhrade. Je to skvelé miesto na obnovenie pokoja a zmiernenie ťažkostí. To isté platí pre A'ali Pottery Workshop. Na tomto mieste sa hostia môžu naučiť vyrábať keramiku. Kurz navštevujú všetci turisti, ktorí sa radi dozvedia viac o miestnej kultúre. Zvládnutie tradičnej miestnej zručnosti, akou je keramika, je úžasná a neuveriteľne vzrušujúca metóda, ako to dosiahnuť.

Návšteva miestnych trhov je nepochybne ďalšou fantastickou aktivitou. V skutočnosti je to skvelý spôsob, ako zažiť miestne tradície a kultúru, stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a zblížiť sa s nimi. V meste Isa sú rôzne trhy, ktoré si zaslúžia návštevu. Napríklad trh s použitým tovarom je fantastickým miestom pre tých, ktorí chcú získať jedinečné a nezvyčajné veci. Neďaleko sa nachádza Ramez Hyper. Toto trhovisko je ideálne na nákup suvenírov. Trh Alestqlal je ďalším atraktívnym trhom v meste, podobne ako Flawless Flower, ktorý sa špecializoval na všetky druhy kvetov.

Tradícia mesta Isa

Bahrajn je multikultúrny národ, preto tam žije veľa jednotlivcov z mnohých národov. Väčšina prisťahovalcov však pochádza z Indie, Pakistanu a Filipín. Predpisy krajiny podporujú malé aj veľké podniky, čo prilákalo veľký počet nováčikov. Tieto podniky zvyčajne zahŕňajú reštaurácie, banky, kadernícke salóny, cestovné kancelárie a taxislužby. Mesto Isa nie je iné. Domorodí obyvatelia sa ku každému správajú zdvorilo, takže turisti sa na nich môžu vždy spoľahnúť a požiadať ich o pomoc.

Tento veľký počet medzinárodných prisťahovalcov je tiež dôvodom, prečo mesto Isa nemá žiadne jazykové problémy. Niektorí jednotlivci ovládajú anglický jazyk natoľko, že by mohli konkurovať Britom. Napriek tomu by sa každý domorodec cítil polichotený, keby turista vedel povedať pár viet po arabsky. Miestnych je možné potešiť jednoduchým pozdravom „Marhaba“ Na rozlúčku stačí povedať „Salam“ alebo „Ma al-salmah“. Je lepšie naučiť sa tieto jednoduché frázy (spolu s mnohými ďalšími, ako napríklad „prepáč“ a „nerozumiem“).

V celej krajine existuje pevná hierarchia. Členovia bahrajnskej vládnucej rodiny Al Khalifa sú v krajine najváženejší. V Bahrajne sú spojenecké kmene druhou najuznávanejšou skupinou. Ľudia, ktorí v krajine žijú menej ako storočie, sú „o priečku nižšie“ v spoločenskom poriadku. Iránski prisťahovalci a šiitskí moslimovia majú zhruba rovnaké sociálne postavenie. Indickí, filipínski, thajskí, pakistanskí a malajzijskí prisťahovalci sú na spodku spoločenského poriadku. Títo jednotlivci vykonávajú väčšinu nekvalifikovanej práce.

V Bahrajne sú ženy vnímané inak ako v iných krajinách regiónu. Ženy majú napríklad povolené riadiť auto. Existujú tiež malé obmedzenia týkajúce sa dámskeho oblečenia. Dievčatá možno dokonca vidieť nosiť džínsové nohavice; miestne ženy sú známe svojou slobodou a nezávislosťou. Hidžáb je však niečo, čo hrdo nosia. Miestne dámy veria, že nosenie hidžábu neobmedzuje ich slobodu. Pretože ich nikto nenúti nosiť hidžáb, dámy zvažujú tento prvok oblečenia s úctou.

Ako v každom inom moslimskom národe, rodina a príbuzní sú pre ľudí v tejto oblasti najdôležitejšími. Majte na pamäti, že možno nebudete mať povolené vstúpiť na niektoré miesta bez svojho manželského partnera – miestni obyvatelia berú rodinu mimoriadne vážne. Rodinné aktivity sú podľa nich jediným prijateľným spôsobom zábavy. Veľká rodina je pre miestnych najväčším pokladom. Jedno dieťa v domácnosti je pomerne nezvyčajné, preto má väčšina rodín veľa detí. Ak člen rodiny potrebuje pomoc, celá rodina sa stretne, aby prediskutovala, ako by si mohli navzájom pomôcť a vyriešiť problémy.

Keďže mesto Isa je turistickou destináciou, priťahuje veľké množstvo návštevníkov nielen kultúrnymi pamiatkami, ale aj častými zaujímavými festivalmi. Keďže šport je v Bahrajne populárny a takmer každý má svoj obľúbený šport, krajina často organizuje rôzne športové podujatia. V polovici novembra sa napríklad na štadióne Khalifa Sports City koná súťaž zmiešaných bojových umení s názvom Brave 9. Je to skutočná krajina zázrakov pre každého, kto má rád skvelé podujatia a chce fandiť svojim obľúbeným hráčom. Tento turnaj navštevuje približne 20 000 divákov.

Návštevníci mesta Isa v polovici mája budú môcť sledovať nemenej fascinujúci Bahrajnský kriketový festival. Podujatie sa koná na Bahrajnskom národnom štadióne. Toto je bezpochyby skvelá príležitosť pre celú rodinu. Medzi súťažiacimi sú športovci z mnohých regiónov sveta. Okrem toho je program festivalu nabitý množstvom zábavných podujatí vrátane pouličných predstavení, interaktívnych hier, hudobných koncertov, prezentácií módy, súťaží a jedinečného ihriska pre deti. Preto si každý člen rodiny užije túto dovolenku a bude ju považovať za vzrušujúcu. Festival je len dvojdňový, preto je najlepšie si termíny vopred overiť a dovolenku si vhodne naplánovať, aby ste o takéto veľkolepé podujatie neprišli.

Keďže Bahrajn je moslimský národ, všetky islamské sviatky sú mimoriadne významné a široko dodržiavané. Najvýznamnejšími sviatkami sú Svätý mesiac ramadánu, Eid al-Adha alebo Festival obetí, Hijri Nový rok (islamský nový rok), Deň Ashur, Mawlid al-Nabi al-Sharif (narodeniny islamského proroka). Mohamed) a Eid al-Fitr, ktorý označuje záver ramadánu. Pre turistov sú tu aj oslavy 1. januára. Deň nezávislosti je rovnako významný a s nadšením pripomínaný ako islamské sviatky. Koná sa vždy v meste Isa, kde si návštevníci môžu pozrieť vojenskú prehliadku a nočný ohňostroj. Prázdninové obdobie začína 16. decembra.

Zostaňte v bezpečí a zdraví v meste Isa

Piť veľa vody. Od apríla do augusta môže byť občas dosť horúco (až 50 °C) a vlhko (niekedy aj 70 °C). Využite dáždnik na ochranu pred slnečnými lúčmi. Udržiavanie hydratácie je nevyhnutné, najmä ak ste počas dňa vonku. Takmer všade v meste predávajú „chladiarne“ a malé reštaurácie balenú vodu za relatívne nízke náklady. Na súku predávajú peší predajcovia malé vychladené fľaštičky, aj keď možno miniete viac, ako stojí fľaša. Ak budete bývať v Bahrajne dlhší čas, môžete si zariadiť miestnu chladiareň, ktorá vám dodá balenú vodu do vášho bytu, alebo sa môžete prihlásiť na dodávku vody prostredníctvom niekoľkých spoločností na ostrove. Mnohé chladiarenské obchody (a niektoré hotely) tiež ponúkajú bezplatnú dodávku do vášho hotela alebo apartmánu.