BAHRAIN CESTOVNÝ SPRIEVODCA

Nočný život v Bahrajne

Bahrain’s nightlife is quite well developed, which is surprising. This is primarily owing to the government’s tolerance and the large number of foreigners living in the country. Bahrain is often referred to as the “Hawaii of the Middle East.” Everyone will find amusement after sunset. Nationwide, there are discos, karaoke bars, and live music clubs.

Adliya je známa najmä svojim nočným životom. Toto je bohémska štvrť Manama. Luxusné hotely poskytujú viacero možností večernej zábavy. Alkohol je povolený v celej krajine, dokonca aj v kluboch. To láka turistov zo susedných, konzervatívnejších arabských krajín.

Bary a kluby v Bahrajne

Keďže prakticky všetky licencované zariadenia musia byť pridružené k štvor- a päťhviezdičkovým hotelom, v Maname neexistuje žiadna osobitná štvrť s nočným životom; skôr je v meste mriežková distribúcia miest. Keď už nejaký čas bar funguje, získava si medzi miestnymi reputáciu a mnohé z nich sa stávajú známymi podnikmi po celých štátoch Perzského zálivu. Jedným z takýchto zariadení je Sherlock Holmes (Hotel Gulf, Manama), tematický bar s významnou históriou. Hoci je celkom pohodlný, nedokázal sa zbaviť svojho tradičného vzhľadu londýnskej krčmy a väčšinu týždňových večerov má živú hudbu, ktorá je zvyčajne plná štamgastov; víkendy v Bahrajne však môžu byť tiež mimoriadne preplnené.

Trader Vic’s (Le Meridien, Manama) sa nachádza v blízkosti jednej z pláží Manama a ponúka rozsiahly výhľad na záliv z pohodlia svojho klimatizovaného interiéru. Je známy svojimi kokteilmi inšpirovanými južnými morami a podávanými v krásnych hrncoch, vďaka čomu je jedným z najväčších miest pre západ slnka v meste. Warbler Club (Baisan Hotel, Manama) je ďalším zariadením, ktoré ponúka pravidelnú živú hudbu, atraktívny dav a chutné barové jedlo. Toto je jedno z najlepších miest v Bahrajne, kde si môžu športoví fanúšikovia vychutnať drink, pretože obsahuje veľa veľkých televízorov naladených na všetky hry.

Downtown Bar

Adresa: 1507 King Faisal Highway, Manama - Otváracie hodiny: denne: 16:00 - 2:00

"Downtown Bar", časť hotela Intercontinental Regency, je miestnym a turistickým favoritom a priťahuje veľké davy ľudí, najmä v noci so živou hudbou. Predstavujú miestne kapely, večery s otvoreným mikrofónom a jam sessions a v stredu je Ladies’ Night.

JJ’s Irish Pub

Adresa: Block 326, Al Qudaibiya, Manama

JJ’s bar je veľké zariadenie s príjemným prostredím a širokou ponukou čapovaných pív. Každý týždeň sa tu konajú mnohé aktivity vrátane karaoke, krčmových kvízov, dámskej noci a živej hudby domácej kapely The Noise.

Bushido Lounge

Adresa: Road 38, Block 428, Seef, Manama - Otváracie hodiny: Denne: 12:00 - 3:00

Na druhom poschodí reštaurácie Bushido je jedna z najkrajších a najelegantnejších častí salónika/baru v celom Bahrajne. Elegantné zariadenie a romantické osvetlenie vás pozývajú, aby ste sa zdržali a ochutnali jednu z mnohých odrôd špeciality saké. Nepremeškajte príležitosť vychutnať si drink na terase.

The Warbler

Adresa: Block 320, Manama - Otváracie hodiny: Denne: 12:00 - 2:00

The Warbler, prominentná športová krčma v britskom štýle, ktorá takmer každý večer organizuje podujatia, sa nachádza v hoteli Baisan International. Je tu tanec, živá hudba, vysielanie významných športových podujatí, v utorok Ladies' Night a plne zásobená kuchyňa s rôznymi jedlami.

Stravovanie a kuchyňa v Bahrajne

V Bahrajne sa ceny a kvalita potravín značne líšia. Ak sa vám nechce vyhadzovať veľa peňazí, môžete si vybrať z rôznych hotelov, ktoré spadajú do širokej škály cien. Život expatov si vyžaduje veľa stravovania mimo domova, takže neváhajte požiadať kohokoľvek o aktuálne nápady; zvyčajne radi pomôžu. V Manáme má ústne podanie veľký vplyv.

Adilya, Mezzaluna (3808 Road, Manama) je poklad v centre reštauračnej štvrte a jedna z najobľúbenejších reštaurácií v Manama, takže si rezervujte rezervácie v dostatočnom predstihu. Francúzsky šéfkuchár v Mezzalune pripravuje širokú škálu medzinárodných jedál a vysoko odporúčané steaky z rebrového oka. Reštaurácia sa nachádza v starom bahrajnskom kaštieli s vhodným dekorom.

Medzitým sa Jim's (Usama bin Zaid Avenue, Manama) stala inštitúciou pre cudzincov, ktorá je známa svojimi ručne vyrábanými čokoládovými vodkami a kompletnými írskymi raňajkami podávanými v očarujúcom prostredí chaty. Kvôli Jimovej vrúcnosti a zmyslu pre humor bude táto reštaurácia v Bahrajne pravdepodobne extrémne preplnená, preto si rezervujte vopred.

Módna budova Casa Blu v arabskom štýle (Sheikh Isa Avenue, Manama) je vyzdobená vintage písacími strojmi, poškodenými starými pokladňami, luxusnými pohovkami a živým hip-hopom, čo všetko prispieva k atmosfére reštaurácie. Kuchyňa je rovnako vynikajúca ako atmosféra.

Kde jesť a piť v Bahrajne

Ako sa patrí k jeho povesti jediného štátu v Perzskom zálive, kde je možné legálne kúpiť alkohol, Bahrajnská scéna stravovania a nočného života je obľúbená medzi miestnymi expatmi a saudskoarabskými turistami.

V Maname prevládajú športové bary a írska reštaurácia JJ’s je jednou z najväčších. Bizarre Lounge v Le Méridien a Casa Bar & Terrace v Mercure Grand Seef sú dva z najlepších barov a nočných klubov medzi luxusnými hotelmi v tejto oblasti. Ibrida v hoteli Ramee Grand a Club XS v hoteli Ramee Rose sú obľúbené nočné kluby. Vo väčšine prominentných nočných klubov sa cez týždeň organizujú propagácie nápojov počas šťastných hodín a dámske večery.

Brunch

Keďže akcia na trati nezačína až neskôr, prečo nezačať deň tradíciou obľúbenej lokality. V nespočetných reštauráciách po celej Manama, najmä v luxusných hoteloch ako Le Méridien & Ritz Carlton, sa podávajú honosné neskoré raňajky typu „all you can eat“. Najobľúbenejšími dňami sú piatky a soboty. Za všetko jedlo a pitie, ktoré zvládnete za 3-4 hodiny, zaplatíte pevnú sumu (zvyčajne 20 – 40 BHD / 50 – 100 USD). Ak prídete skôr na budúcoročné preteky, mnohé reštaurácie budú 17. marca oslavovať Deň svätého Patrika špeciálnymi tematickými podujatiami.

Bufet

In addition to brunch, several of the city’s finest hotels and restaurants provide “all you can eat” buffets during the week, particularly from Wednesday to Friday evenings. Popular buffets include theme evenings at the Crowne Plaza, Indian cuisine on Thursdays and Fridays at Lanterns Restaurant, and seafood on Thursday nights at the Le Méridien.

Adliya

Mnohé z najlepších reštaurácií Manama sa nachádzajú v štvrti Adliya. Medzi obľúbené kaviarne patrí Coco’s, ktorá ponúka tradičnú americkú kuchyňu, a Café Lilou, ktorá pôsobí parížsky. Rasoi by Vineet ponúka niektoré z najlepších indických jedál v Manama; Neďaleká reštaurácia Polo Gastropub v boutique hoteli Palace ponúka chutné hamburgery a živú hudbu a The Meat Company podáva prvotriedne steaky.

Bahrajnská kuchyňa

Neopúšťajte Manámu bez toho, aby ste sa nenajedli vynikajúcej domácej kuchyne. Medzi obľúbené recepty patrí machboos (voňavá ryža s príchuťou mäsa), grilované mäso s khubusom (mäkký chlieb), nasheef (zemiakový a mäsový guláš) a luqaimat (sladké knedle). Haji Gahwa je pouličná kaviareň v Manama Souk, ktorá ponúka chutné a lacné domáce jedlá, zatiaľ čo Basta 23 v nákupnom centre Riyadat ponúka moderný pohľad na tradičnú miestnu kuchyňu.