Preskúmajte najlepšie miesta v meste Hamad

Nájdite niektoré z najlepších tipov z celej krajiny od našich partnerov a priateľov.

Madinat Hamad, často známy ako Hamad Town, je mesto na dochádzanie za prácou na severe Bahrajnu. Bola to obec Bahrajnu v centrálnom regióne krajiny. Jeho pôda, ktorá bola v roku 1991 oddelená od obce Ar Rifa’ wa al Mintaqah al Janubiyah, je teraz súčasťou Severného guvernorátu. Jeho meno súvisí so súčasným kráľom Bahrajnu Hamad Bin Isa Al Khalifa. Mesto je kultúrne rozmanité, žije v ňom šiitsko-sunnitská populácia proporčne zmiešaného socioekonomického pôvodu. Mesto Hamad je dnes príkladom pluralizmu Bahrajnu, pričom väčšinu jeho obyvateľov netvorí jediná etnická alebo náboženská skupina.

Mesto Hamad bolo založené v roku 1984 ako „bytové mesto“, kde vláda stavala obecné obydlia pre tých, ktorí si nemohli dovoliť rastúce náklady na bývanie v iných regiónoch krajiny. V roku 1990 vláda Bahrajnu otvorila svoje brány Kuvajťanom trpiacim pustošením vojny v Perzskom zálive s Irakom. Poskytlo im to bezplatné domy a školy v meste Hamad a prístup k mestským zariadeniam. Po skončení konfliktu začiatkom roku 1991 sa Kuvajťania vrátili domov. V roku 2001 vláda poskytla obyvateľom mesta Hamad bezplatné obecné bývanie.

Mesto Hamad je vzdialené 18 kilometrov od hlavného mesta Manama a 19 kilometrov od letiska. Nachádza sa v blízkosti štvrte Sakhir, ktorá zahŕňa najväčší okruh na Blízkom východe (Bahrain International Circuit) pre preteky Formuly 1.

Hamad je známy svojimi dvadsiatimi dvomi kruhovými objazdmi. Číslo najbližšieho kruhového objazdu je zakomponované do adries bývania. V roku 2005 malo mesto 52 718 obyvateľov. Hustotou obyvateľstva prekonalo mesto Isa City.

Väčšina obyvateľov mesta Hamad dochádza za prácou do Manámy. Väčšina mesta Hamad je rezidenčná oblasť, aj keď je tu obrovské nákupné centrum s názvom Sooq Waqif, ktoré obsahuje množstvo obchodov a poskytuje pracovné príležitosti v meste Hamad.

Medzinárodné letisko Bahrajn je od mesta Hamad vzdialené 19,7 km.

Hamad Town - Info

Bahrajnský dinár (BHD)

Mena

+973

Volací kód

133,550

Populácia

1984

Založené ako mesto

arabčina

Úradný jazyk

UTC+3 (AST)

Časové pásmo