BAHRAIN CESTOVNÝ SPRIEVODCA

Ako cestovať do Bahrajnu

Ako cestovať do Bahrajnu lietadlom

Medzinárodné letisko Bahrain (IATA: BAH) je hlavným uzlom spoločnosti Gulf Air a nachádza sa v Muharraq, východne od Manámy. Ponúka dobré spojenie do celého regiónu, ako aj do Londýna. Letisko ponúka vynikajúce nákupy bez dane; Transhotel, ktorý poskytuje lôžka a sprchy (za poplatok) cestujúcim čakajúcim na lety, sa v súčasnosti renovuje. Mnohí obyvatelia východnej Saudskej Arábie uprednostňujú cestu cez Bahrajn a Gulf Air poskytuje služby do Khobar a Dammam, aby uspokojil tento dopyt; informujte sa pri rezervácii.

Air Arabia, nízkonákladová letecká spoločnosť so sídlom v Spojených arabských emirátoch, prevádzkuje denné lety z letiska Sharjah (IATA: SHJ), ktoré sa nachádza severne od Dubaja.

Na rozdiel od väčšiny letísk je toto pomerne malé, čo je výhodné, pretože odlet aj prílet je rýchly (a jednoduchý).

Ako cestovať do Bahrajnu autobusom

Saudskoarabská dopravná spoločnosť (SABTCO), tel. + 973-17252959, premáva denne osem autobusov z autobusovej stanice Saudi Public Transport Company (SAPTCO) v Dammame na autobusovú stanicu susediacu s centrom Lulu v Manama, cez Khobar v Saudskej Arábii, cez King Fahd Causeway.

Na službu slúžia pohodlné mikrobusy s klimatizáciou a prívesom na batožinu. Vstupenky sú SR60 / BD6 a dajú sa kúpiť v predpredaji, ale ak je miesto, nechajú vás bez rezervácie. Na prechod cez Calzadu sú potrebné dve pasové a dve colné kontroly; počítajte s 2 hodinami cesty, plus dopravné zdržania v rušných obdobiach, ako je streda večer. Autobusy môžu byť v preplnených oblastiach rýchlejšie ako súkromné vozidlá, pretože môžu využívať oddelené imigračné a colné pruhy.

Ako cestovať do Bahrajnu autom

Bahrajn a Saudská Arábia sú spojené 26-kilometrovou trasou King Fahd Causeway. Vo všeobecnosti platí, že prenájom áut nie je povolený, avšak taxíky SABTCO BahrainLimo s kapacitou až štyroch pasažierov vás môžu prepraviť za BD30 / SR300. Neoficiálne taxíky, ktoré možno nájsť na oboch stranách autobusového terminálu, môžu poskytnúť výrazne lacnejšie ceny.