Preskúmajte najlepšie miesta v Manama

Nájdite niektoré z najlepších tipov z celej krajiny od našich partnerov a priateľov.

Manama je už dlho dôležitým obchodným mestom v Perzskom zálive a je domovom rôznych obyvateľov.

Manama je hlavné a najväčšie mesto Bahrajnu s počtom obyvateľov okolo 157 000.

Bahrajn sa ako nezávislá krajina založil v 19. storočí v období britskej prevahy, po storočiach portugalskej a perzskej nadvlády a útokov zo strany vládnucich dynastií Saudskej Arábie a Ománu.

Hoci sa zdá, že moderné partnerské mestá Manama a Muharraq boli postavené v rovnakom čase v 19. storočí, Muharraq sa dostal do popredia vďaka svojej obrannej pozícii a slúžil ako hlavné mesto Bahrajnu až do roku 1921. Manama sa stala obchodným centrom a hlavným vstupným bodom do Bahrajnský ostrov. Bahrajnské ropné bohatstvo podporilo rýchly rozvoj v 20. storočí a v 90. rokoch viedol rozhodný tlak na diverzifikáciu k pokroku v iných sektoroch a pomohol Maname stať sa dôležitým finančným centrom na Blízkom východe.

Takmer celé pobrežie je venované rozvoju letoviska. Hotely a pláže sú tu dobre vybavené a denne priťahujú čoraz väčší počet návštevníkov.

Manama, hlavné mesto krajiny, je domovom najvýznamnejších atrakcií krajiny. Turisti tu môžu absolvovať exkurziu do starej portugalskej pevnosti, ktorej pozemky sa dnes využívajú na archeologické vykopávky. Mešita Al Khamis, jedna z najstarších islamských stavieb, sa nachádza v rovnakom regióne. Za návštevu stojí najmä komplex Beit Al Qur'an, pretože obsahuje historickú mešitu, rozsiahle sály knižnice a miestne múzeum.

Hlavné mesto je domovom mnohých architektonicky úžasných štruktúr navrhnutých v klasickom arabskom štýle. Najpozoruhodnejšie sú pevnosť Arad, kostol sv. Krištofa a hlavné výstavisko.

Keď skončíte s prehliadkou pamiatok, je čas oddýchnuť si na jednej z rozsiahlych pieskových pláží alebo navštíviť tradičné trhy, ktoré sú príťažlivé pre všetkých turistov. Štvrť Gold Souk je jednou z najobľúbenejších, pretože ponúka obrovský sortiment šperkov. Navštívte trh Clos Souk, ak hľadáte textil najvyššej kvality. Aj keď je táto krajina malá, množstvo atrakcií a turistických chodníkov je pomerne široké.

Hodinová veža, ktorá sa nachádza na Exhibition Avenue, je jednou z mnohých moderných atrakcií mesta. Z okrasného kameňa sú postavené dve ihlanovité veže. Táto hodinová veža je považovaná za jednu z najneobvyklejších a najkrajších na svete, pretože je zdobená tradičnou výzdobou a dopĺňa okolitú scenériu.

Námestie Fountain Square v štvrti Al Seef je jednou z obľúbených peších zón návštevníkov mesta. Tento región je považovaný za jeden z najmodernejších a elitných v meste; sú tu početné moderné mrakodrapy, ako aj nákupné a zábavné štvrte. Najvýraznejšou črtou oblasti je obrovské centrálne námestie s mnohými nádhernými fontánami, ktoré je ideálne na schladenie v horúcom dni.

Neďaleko Bahrajnského národného múzea leží Sculpture Park, ďalší zaujímavý pohľad. Je to obrovský priestor vydláždený krásnymi doskami, na ktorých sú umiestnené niektoré mimoriadne zaujímavé sochy. Pre pohodlie hostí a pohodlné prezeranie sôch bolo umiestnených niekoľko lavičiek, pretože všetky umelecké diela sú mimoriadne jedinečné a zaujímavé.

Delfinárium sa nachádza v parku Marina Garden a je nevyhnutnou atrakciou pre rodiny, ktoré navštívia Manámu. Každý deň v tomto zábavnom komplexe čakajú hostí strhujúce predstavenia. Malí návštevníci delfinária budú mať možnosť zaplávať si s nádhernými cicavcami a zachytiť nádherné fotografie.

Bab al-Bahrain je jednou z najžiadanejších štvrtí, ktoré môžete v meste preskúmať pešo. Návštevníci si tu môžu prezrieť značné množstvo budov v tradičnom štýle, ako aj stovky obchodov so suvenírmi a najväčší trh v krajine. Tu prichádzajú skúsení cestovatelia, ktorí hľadajú jedinečné spomienky. Tento trh predáva vynikajúcu ručne maľovanú keramiku, živé textílie miestnej výroby, korenie a nádherné umelecké diela. Tento región je tiež domovom jednej z najznámejších pamiatok mesta, Bahrain Gate, úžasného architektonického prvku v tvare oblúka. Toto nezvyčajné sídlo bolo postavené v roku 1945 a teraz ho obývajú vládne agentúry a úrady.

Manama - Info

Moslimovia 81,2 %, kresťania 9 %, ostatní 9,8 %

Náboženstvo

Bahrajnský dinár (BHD)

Mena

+973

Volací kód

689,000

Obyvateľstvo (metro)

30 km2 (10 štvorcových míľ)

Plocha v km štvorcových (mile)

arabsky, anglicky, perzsky

Jazyk

• Muži: 62,18 % • Ženy: 37,82 %

Pomer pohlaví

GMT+3

Časové pásmo

Manama Travel Guide

Objavujte a skúmajte

Všetko, čo potrebujete vedieť o Manama pred cestou

Things To Know About Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Čo by ste mali vedieť o Manáme

Osada sa nachádza na malom polostrove v severovýchodnom rohu Bahrajnu. Topografia je prevažne plochá (alebo mierne zvlnená) a suchá, ako je to v celom Bahrajne.

Manama má púštne podnebie.

Manama, rovnako ako zvyšok Bahrajnu, má drsné poveternostné podmienky, s letnými teplotami dosahujúcimi 48 °C (118 °F) a zimnými teplotami až 7 °C (45 °F), s krupobitím v ojedinelých prípadoch.

Letné a zimné priemerné teploty sa pohybujú od 17 °C (63 °F) do viac ako 45 °C (113 °F).

Jeseň je najpríjemnejšie ročné obdobie v Bahrajne s nízkym slnečným žiarením a miernymi teplotami, ktoré zmierňuje jemný vánok.

How To Travel To Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Ako cestovať do Manámy

Medzinárodné letisko Bahrajn je hlavným uzlom spoločnosti Gulf Air a nachádza sa v meste Muharraq, východne od Manámy. Poskytuje silné spojenie v celom regióne, ako aj do Londýna. Letisko ponúka slušné bezcolné nákupy a Transhotel, ktorý ponúka (za cenu) postele a sprchy cestujúcim čakajúcim na lety, sa teraz prestavuje. Mnoho ľudí z východnej Saudskej Arábie uprednostňuje lietanie z Bahrajnu a spoločnosť Gulf Air poskytuje kyvadlovú dopravu do Khobaru a Dammamu, aby uspokojila tento dopyt; informujte sa pri rezervácii.

Air Arabia, nízkonákladová letecká spoločnosť so sídlom v Spojených arabských emirátoch, prevádzkuje denné lety z letiska Sharjah severne od Dubaja.

Na rozdiel od iných letísk je toto pomerne malé, čo je výhodné, pretože odlet a prílet je pomerne rýchly (a jednoduchý).

How To Get Around In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Ako sa pohybovať v Manama

Mnohé časti ostrova sú tiež obsluhované verejnými autobusmi. Hoci sú autobusové lístky skromné, cestujúci môžu mať problém pochopiť systém kvôli ťažkostiam pri získavaní cestovných poriadkov a máp autobusov.

Cestovanie po celom Bahrajne autobusom bolo donedávna prakticky nemožné a cudzincov to odrádzalo. Autobusy do obľúbených miest a nákupných centier boli vzácne a často prichádzali neskoro. Čakárne boli často nevľúdne. Autobusy pokrývali sotva 35 % krajiny a väčšina ľudí by radšej využila taxík.

Taxíky v priemere poskytujú slušné služby, aj keď existuje niekoľko podvodníkov. Pri cestovaní z letiska vždy používajte bielu s červenou strechou alebo kabíny v londýnskom štýle. Existuje tiež zákon, že ak sa elektromer nepoužíva, neplatí sa žiadny poplatok.

Districts & Neighbourhoods In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Okresy a štvrte Manama

Hlavná štvrť Manama je Adliya. Je to miesto, kde objavíte najlepšie reštaurácie a bary, a preto je to najlepšia oblasť, kde začať hľadať nočný život.

Alternatívne sa Seef District nachádza v blízkosti nábrežia Manama. Okrem Seef Mall a ďalších maloobchodných centier je v okolí množstvo vynikajúcich reštaurácií.

Ostrov Amwaj sa nachádza v Perzskom zálive. Je to umelý ostrov s vodným parkom a množstvom obchodných obchodov. Je to ideálne miesto pre rodinnú dovolenku.

Prices In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Ceny v Manama

  • Turista (batožník)

64 $ za deň.

Odhadované náklady na 1 deň vrátane: jedál v lacnej reštaurácii, verejnej dopravy, lacnom hoteli.

  • Turistický (pravidelný)

208 $ za deň.

Odhadované náklady na 1 deň zahŕňajúce: jedlá a nápoje strednej kategórie, dopravu, hotel.

Accommodation in Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Ubytovanie v Manama

Niektoré hotely v Maname sú také výrazné, že sú známe nielen v meste, ale aj v iných krajinách.

Jedným z nich je Westin Bahrain City Centre, ktoré zdieľa budovu s najväčším nákupným centrom v Bahrajne. Tento prémiový hotel je obľúbený u nadšencov nakupovania a aktívneho oddychu, keďže návštevníci môžu navštíviť centrum Bahrajnu alebo Wahooo! vodný park kedykoľvek. Hotel sa nachádza v rovnakej budove ako známy zábavný komplex Magic Planet, ktorý je známy širokým výberom hracích automatov a jedným z najväčších mestských divadiel s 20 sálami.

Westin Bahrain City Center sa sotva kvalifikuje ako tradičný hotel v konvenčnom zmysle, pretože jeho hostia majú prístup k množstvu alternatív zábavy a rekreačných miest.

Sights & Landmarks In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Pamiatky a pamätihodnosti v Manama

Bahrajn je nádherný národ známy svojimi mnohými historickými, náboženskými a prírodnými atrakciami. Ak chcete vidieť všetky významné miesta, budete musieť v tomto meste stráviť viac ako jeden deň.

Vo všeobecnosti sú zájazdy do známeho chrámu Barbar medzi turistami veľmi obľúbené. Chrámový komplex je trojposchodová stavba. V blízkosti veľkolepej stavby nájdete aj ruiny niekoľkých starých oltárov. Niektoré z týchto oltárov sú mimoriadne staré a siahajú až do tretieho tisícročia pred Kristom.

Dom Seyadi, ktorý sa nachádza v meste Muhharak, bude nepochybne spomenutý pri popise bahrajnských architektonických skvostov. Tento nádherný palác, postavený v roku 1905, je považovaný za národný architektonický poklad.

Things To Do In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Čo robiť v Manama

Fanúšikovia histórie nebudú sklamaní, s výberom zrúcanín, skalného umenia a múzeí, ktoré udržia myseľ túlajúcu sa. Najznámejšie je archeologické nálezisko Zubarah, ktoré obsahuje pozostatky kedysi prekvitajúceho prístavného mesta. Pevnosť zo začiatku 20. storočia stále existuje a vo forme múzea je svedectvom dávnej éry.

Petroglyfy Al-Jassassiya v severovýchodnom Katare sú pozoruhodným miestom s 900 petroglyfmi, o ktorých sa predpokladá, že pochádzajú zo starovekých kmeňov, ktoré obývali polostrov v 15. storočí pred Kristom.

Po celej krajine je množstvo pevností a veží; väčšina z nich bola tiež obnovená ako múzeá. Na okraji mesta Umm Salal Mohammed sú veže Barzan, postavené na ochranu povodia dažďovej vody v krajine. Ďalšia obranná strážna veža sa nachádza v Al K

Food & Restaurants In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Jedlo a reštaurácie v meste Manama

Bahrajnská národná kuchyňa je skutočne osobitá a pestrá. Okrem tradičných arabských jedál, z ktorých mnohé sú skutočne lahôdky, budú hosťom k dispozícii jedlá z kuchýň Pakistanu, Indie a dokonca aj Thajska. Morské plody sa zvyčajne považujú za základ miestnej kuchyne. Miestny potravinársky sektor ponúka najrozmanitejším výberom potravín miestnym reštauráciám.

Ovocie a zelenina určite nie sú najhojnejšími položkami na jedálnych lístkoch miestnych jedální, no nemenej obľúbené sú mäsité jedlá. V reštauráciách špecializovaných na národnú kuchyňu si turisti zvyčajne vyberajú tradičné jedlá, ako je kuskus a kebab. Jedáci mäsa nebudú schopní odolať neodolateľnej vôni shawarmy. Okrem toho je obľúbeným jedlom ryža s duseným hovädzím mäsom. Uspokojenie nájdete aj v ochutnaní mäsa a hydiny pripravovanej na otvorenom ohni.

Shopping In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Nakupovanie v Manama

Svetoznámy trh Gold Souq v Manama je prvým spojením mnohých ľudí s nakupovaním. Toto miesto je známe svojimi nádhernými šperkami, drahými kameňmi a perlami. Tovar je dovážaný z mnohých krajín. Tu môžete získať tie najdotknutejšie a najkrajšie bahrajnské perly za najlepšiu cenu. Tunajšie ceny uspokoja aj tých najšetrnejších turistov, keďže sú nižšie ako u mnohých európskych národov. Pre zámožných spotrebiteľov s veľkými očakávaniami je možné nájsť aj vhodné šperky. Hodnota vyjednávania o cene je ďalšou lákavou príležitosťou.

Seef Mall, jedno z najväčších maloobchodných centier v Bahrajne, sa nachádza v Manama. Tento nákupno-zábavný komplex obsahuje viac ako dvesto predajní, kde si môžete kúpiť bežné aj formálne oblečenie. Je jednoduché kombinovať prechádzky mestom s návštevami reštaurácií a kaviarní. 

Traditions & Festivals In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Tradície a festivaly v Manama

Napriek povesti Bahrajnu ako sofistikovaného a rýchlo sa rozvíjajúceho národa obyvatelia naďalej dodržiavajú vzácne tradície svojich predkov. Dodržiavajú svoje tradície s veľkou úctou a rešpektom. Tu je typické venovať veľa času morálnemu a duchovnému rozvoju, ktorý je nepochybne založený na islamských duchovných presvedčeniach. Mladí ľudia prejavujú veľkú úctu k svojim starším. Všetky dôležité rozhodnutia sa prijímajú výlučne so súhlasom mladšej generácie. Domorodé obyvateľstvo nemôže konzumovať bravčové mäso kvôli náboženským zvykom. Okrem toho alkoholické nápoje podliehajú prísnym obmedzeniam. Fajčenie tiež nie je povolené, nie je však prísne zakázané.

Odev domorodého obyvateľstva je tiež veľmi odlišný a nezvyčajný. Ženy nosia oblečenie, ktoré im zakrýva celé telo od hlavy po päty. Tento národný odev pre dámy je známy ako „Abaya“. 

Nightlife In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Nočný život v Manama

V hlavnom meste Bahrajnu je bohatý nočný život, ktorý umožňuje každému vybrať si miesto podľa vlastného výberu.

Manama má mimoriadne aktívny nočný život. Či už si chcete po dni strávenom prehliadkou mesta oddýchnuť v bare alebo chcete pretancovať celú noc v klube, v meste nájdete oboje.

Najobľúbenejšie bary v Manama sú tie s vonkajším posedením. Block 338 v Adlliya ponúka najlepšie bary. Ak dúfate v pokojný drink, uvedomte si, že po 23:00 sa v mnohých baroch zosilní hudba, aby vytvorili párty atmosféru.

Manama má množstvo nočných klubov pre tých, ktorí hľadajú párty atmosféru. Je tu niečo pre všetky demografické skupiny, či už chcete počúvať západnú hudbu, ako je tanec, pop a hip-hop, alebo arabskú hudbu.