Preskúmajte najlepšie miesta v Bahrajne

Nájdite niektoré z najlepších tipov z celej krajiny od našich partnerov a priateľov.

Bahrajn je sofistikované, moderné a kozmopolitné kráľovstvo 33 ostrovov v Arabskom zálive. Priťahuje rastúci počet medzinárodných turistov, ktorí chcú zažiť zaujímavú zmes východnej a západnej kultúry v krajine.

Bahrajn je malé arabské kráľovstvo v Perzskom zálive, formálne známe ako Bahrajnské kráľovstvo. Bahrajn je súbor ostrovov medzi katarským polostrovom a severozápadným pobrežím Saudskej Arábie. Je to ostrovný štát na Blízkom východe, pozdĺž západných hraníc Perzského zálivu. Je to malé súostrovie sústredené na ostrove Bahrajn, ktorý má najväčšiu pevninu.

Je to len 23 kilometrov (14 míľ) východne od Saudskej Arábie a je s ňou spojené hrádzou kráľa Fahda. Katarský polostrov je tiež blízko, približne 50 kilometrov (31 míľ) juhovýchodne cez Bahrajnský záliv. Irán leží 200 kilometrov (124 míľ) severne od Perzského zálivu. V roku 2010 tu žilo 1 234 567 osôb, z toho 666 172 osôb bez štátnej príslušnosti. Má rozlohu 780 km2, čo z neho robí tretiu najväčšiu ázijskú krajinu po Maldivách a Singapure.

Bahrajn je rodiskom starovekej civilizácie Dilmun. Od staroveku je známy pre svoje perlové spracovanie, ktoré bolo v devätnástom storočí považované za najlepšie na svete. Bahrajn bol jedným z prvých miest na svete, kde konvertovali na islam. Po Arabulskej ére bol Bahrajn v roku 1521 dobytý Portugalcami, ktorých v roku 1602 vyhnal šáh Abbás I. z dynastie Safavidov z perzského kráľovstva. Kmeň Bani Utba dobyl Bahrajn z Nasr al-Madkurandy v roku 1783 a odvtedy ovládal kráľovskú dynastiu Al-Khalifa s prvým hakimom z Bahrajnu Ahmeda al-Fatehasa. Bahrajn sa stal protektorátom Spojeného kráľovstva koncom 19. storočia po mnohých zmluvách s Britmi. Bahrajn vyhlásil nezávislosť v roku 1971. Predtým Bahrajnské kráľovstvo vyhlásilo štát Bahrajn v roku 2002. V roku 2011 vypukli v krajine protesty, ktoré v oblasti vyvolala Arabská jar.

Bahrajn má prvé post-ropné hospodárstvo v Perzskom zálive. Bahrajn začal investovať do bankového a turistického sektora koncom dvadsiateho storočia. Mnoho veľkých finančných inštitúcií sa nachádza v Maname, hlavnom meste krajiny. Bahrajn má vysoký index ľudského rozvoja a Svetová banka ho označila za ekonomiku s vysokými príjmami.

Manama, hlavné mesto ostrova, má vynikajúce hotely, reštaurácie, maloobchodné komplexy, vzrušujúci (bazár) a všetko ostatné vybavenie, ktoré hostia potrebujú na nezabudnuteľnú dovolenku. Okrem toho sú tu dobré pláže, celoročné horúce a slnečné počasie, všade sa hovorí a rozumie sa anglicky a kráľovstvo obsahuje pozostatky viac ako 5000 rokov civilizácie, ktoré treba preskúmať.

Bahrajn je spojený s Arabským polostrovom 25-kilometrovou hrádzou. Archeologický význam ostrovov bol odhalený počas výstavby, keď boli objavené stovky mohýl z tretieho tisícročia pred naším letopočtom, ktoré sú súčasťou dobre usporiadanej starovekej metropoly Dilmun, ktorá prekvitala tam, kde sa dnes les mrakodrapov šplhá k oblohe.

Bahrajn prosperuje počas celej svojej histórie, najprv vďaka svojej strategickej polohe pre obchod a rybolov, ako aj množstvu a kvalite perál, ktoré sa v jeho vodách nachádzajú, a v poslednom čase vďaka svojim ropným zdrojom.

Napriek tomu, že vláda je menej stabilná ako v minulosti, Bahrajn zostáva obľúbenou turistickou destináciou na Blízkom východe. Pracovná alebo rekreačná cesta do Bahrajnu je fascinujúca, príjemná a obohacujúca skúsenosť.

Bahrajn - Info

44,169 miliardy dolárov

HDP

Bahrajnský dinár (BHD)

Mena

+973

Volací kód

1,463,265

Populácia

786,5 km2 (303,7 mi2)

Plocha v km štvorcových (mile)

arabčina

Úradný jazyk

14. augusta 1971

Vyhlásená nezávislosť

UTC+3 (AST)

Časové pásmo

Bahrajn – Turistický Sprievodca

Objavujte a skúmajte

Všetko, čo potrebujete vedieť o Bahrajne pred cestou

Bahrajnské kráľovstvo sa rýchlo stáva známou turistickou destináciou. Toto staroveké kráľovstvo bolo založené asi pred 5000 rokmi. V preklade z arabčiny slovo „Bahrajn“ doslova znamená „Dve moria“. Jedna z najväčších a najznámejších atrakcií krajiny je len 10 minút jazdy od hlavného mesta krajiny Manámy. Toto je Bahrajnská pevnosť alebo Qala'at al-Bahrain. Majestátna stará pevnosť bola úplne prestavaná, takže návštevníci ju teraz môžu vidieť prakticky celú. Vnútorné priestory sú bohužiaľ nezariadené, no vstup do pevnosti je úplne zadarmo. Vedľa neho je múzeum venované pevnosti Bahrajn. Stavba múzea bola dokončená v roku 2008. Návštevníci si na tomto mieste môžu prezrieť niekoľko cenných pamiatok objavených v pevnosti, vrátane predmetov z obdobia starovekého Dilmunu.

Strom života je jednou z najznámejších turistických atrakcií Bahrajnu. Hoci presný vek stromu nie je známy, niektorí odborníci sa domnievajú, že má viac ako 400 rokov. Strom vyzerá úžasne uprostred púštneho terénu a je zázrak, že prežil v takých ťažkých podmienkach. Západ slnka sa vo všeobecnosti považuje za najlepší čas na návštevu stromu, pretože Strom života je výnimočne krásny a budete môcť robiť úžasné a nezabudnuteľné fotografie.

Manama má tiež niekoľko významných pamiatok. Mešita Al-Fateh je jednou z najväčších mešít na svete s kapacitou 7 000 hostí v danom čase. Kupola mešity si zaslúži osobitnú pozornosť; 60-tonová ťažká kupola je zároveň najväčšou sklolaminátovou kupolou na svete. Manama Souq, ktorý sa nachádza priamo za budovou Bab Al Bahrain, je trh, kde si môžete kúpiť doslova všetko, od suvenírov a odevov až po elektrické predmety a tradičné šperky.

Pokiaľ ide o múzeá, najznámejšie môže byť Múzeum perlového potápania. Múzeum sa nachádza v starej historickej budove, ktorá slúžila ako prvý oficiálny súd Bahrajnu predtým, ako bola premenená na centrum tradičného dedičstva. Po celom dni strávenom prehliadkou mesta sa vydajte na Corniche al-Fateh, krásnu promenádu s úžasným výhľadom na mestské mrakodrapy a lietadlá pristávajúce na letisku.

Keďže Bahrajn je horúca krajina, vodné aktivity sú veľmi obľúbené. V Arabskom zálive sú plachtenie a potápanie dostupné po celý rok. Bahrajn napokon v apríli hostí preteky Grand Prix F1, ktoré sú hojne navštevované domácimi aj cudzincami.

Najlepší čas na návštevu Bahrajnu

Bahrajn môže byť v lete pomerne horúci a vlhký kvôli jeho polohe v Arabskom zálive. Od októbra do začiatku apríla je však počasie takmer vždy slnečné a teplé, čo z neho robí skvelé útočisko z chladnejších oblastí.

Návštevníci, ktorí chcú vidieť preteky Formuly 1 v Bahrajne, by mali ísť počas prvého aprílového týždňa, ale tí, ktorí o podujatie nemajú záujem, by mali ísť v inom čase; Týždeň Grand Prix je najrušnejším obdobím roka.

Bez ohľadu na to, ako to cestovné kancelárie točia, Bahrajn je krajinou Perzského zálivu s mimoriadne horúcim počasím počas letných mesiacov, pričom teplomer často dosahuje 90 °F, dokonca aj v noci. Podnebie je určite stredomorské najmenej osem mesiacov v roku, s nádhernými jasnými dňami v osemdesiatych rokoch, ktoré ustupujú miernym večerom vynikajúcim na posedenie vonku. V týchto časoch nie je na svete krajšie miesto, najmä preto, že prakticky vždy zaručene neprší. Každý rok je len asi desať dní so zrážkami.

Počas horúcich období majú verejné zariadenia, ako sú obchody, hotelové haly, kancelárie a nákupné strediská, tendenciu vytáčať klimatizáciu na teploty blízke bodu mrazu, a preto tu nájdete expatov potulujúcich sa v šáloch, vesty a prikrývkach. 110°F počasie. Priemerné teploty sa pohybujú od 65 ° F v januári do 100 ° F v auguste a ročných období je málo.

Návštevníci ocenia každý mesiac, ktorý nie je letný, vzhľadom na slnečné teplo. To znamená, že október až máj sú všetky veľmi príjemné mesiace, pričom neskoré a skoré obdobia sú obzvlášť príjemné.

Hlavná sezóna je medzi decembrom a marcom, ale uvedomte si, že sa to môže prekrývať aj s Veľkou cenou Bahrajnu Formuly 1, takže ubytovanie bude pred koncom hlavnej sezóny obmedzené. Leto môže byť príjemné pre jedincov, ktorí sú buď odvážni alebo nie sú ovplyvnení slnkom. Vzhľadom na pokojnejšie podmienky je možné vychutnať si historické prvky Bahrajnu a získať prehľad o tom, ako Bahrajnci žili po generácie uprostred slnka a vlhkosti. Ramadán a sviatky Eid môžu byť náročné, pretože prezieraví Saudi si často naplánujú ubytovanie v dostatočnom predstihu, čo vedie k nedostatku izieb.

Dress Code v Bahrajne

Bahrajn je jednou z najmiernejších krajín v regióne, čo sa týka obliekania. V skutočnosti neexistuje žiadny oficiálny „kód obliekania“, keďže Bahrajn je moslimská krajina, jediná vec, ktorú musíte mať na pamäti, je obliekať sa na verejnosti skromne.

Vo všeobecnosti sa obyvatelia Bahrajnu obliekajú konzervatívne. Podľa zvyku dámy nosia Abaya (dlhé šaty) a hidžáb (šál na hlave), zatiaľ čo muži nosia Thobe (úbor podobný šatám) a Ghitraa (šál) (šál). V závislosti od miesta môžu nemoslimovia nosiť akýkoľvek skromný a pohodlný odev.

Mešity

  • Muži sú povinní nosiť dlhé nohavice; krátke nohavice nie sú povolené.
  • Ženy by mali nosiť oblečenie, ktoré im zakrýva ramená a kolená, ako aj šatku na hlave. Topy bez rukávov sú zakázané.
  • Muži a ženy si musia pred vstupom do mešity vyzuť obuv.

Tradičné oblasti

Tieto regióny sú navštevované Bahrajnmi a zahŕňajú souq, centrálne trhy a dediny. Tu sú pokyny na návštevu týchto miest:

  • Muži by mali nosiť skôr dlhé nohavice ako šortky.
  • Ženy by mali nosiť nohavice a sukne pod kolená.
  • Blúzky so špagetovými ramienkami nie sú povolené.

Obchody a reštaurácie

  • Dress code je neformálny; konvenčné oblečenie je zbytočné.
  • Ak sa ženy rozhodnú nosiť sukne, musia byť pod kolená.

Pláže

  • Na súkromných plážach sú povolené plavky (šortky, plavky).
  • Na verejných plážach sa odporúča ležérne oblečenie, ale kúpanie je zakázané.

Rešpekt

Bahrajn je vo všeobecnosti vítanou hostiteľskou krajinou, je však nevyhnutné vždy prejavovať rešpekt a zdvorilosť s ohľadom na ich odlišné kultúrne normy a náboženstvo. V oblastiach, ktoré navštevujú miestni Arabi, je vhodnejšie nosiť dlhé nohavice ako šortky (šortky bránia prístupu do rôznych vládnych budov a múzeí) a ženy by sa mali vyhýbať noseniu priehľadných šiat. V plážových kluboch a hoteloch sú však plavky, bikiny a šortky prijateľné. Neprejavujte na verejnosti náklonnosť k osobám opačného pohlavia. Bozkávanie na verejnosti má za následok zatknutie a je spoločensky neprijateľné. Za každú cenu sa vyhýbajte konfrontácii a nikdy sa nepúšťajte do debaty, najmä s miestnym.

Aj keď je sloboda prejavu krajiny často nadradená slobode jej susedov, neznamená to, že môžete robiť irelevantné poznámky; hanobenie kráľa je vážny prehrešok a miestne noviny sú prevažne provládne.

Počas mesiaca ramadán je jedlo, pitie a fajčenie na verejnosti prísne zakázané a porušovateľom hrozia pokuty alebo dokonca väzenie. Reštaurácie budú počas dňa zatvorené; aj keď sa zdajú byť otvorené po obede, budú sa pripravovať na Iftar a dovtedy nebudete môcť zadať objednávku.

Čo by ste mali vedieť o Bahrajne – cestovný sprievodca Bahrajnom – od Travel S Helper

Čo by ste mali vedieť o Bahrajne

Bahrajn je najmenší zo suverénnych národov Perzského zálivu a často musel kráčať po diplomatickom lane cez svojich väčších susedov. Hoci má krajina malé zásoby ropy, vyvinula sa ako centrum rafinérií a bankové centrum, ako aj založenie sociálno-liberálnej monarchie.

Bahrajn, obľúbená víkendová destinácia pre návštevníkov zo susednej Saudskej Arábie, je kultúrnym hotspotom. Pamiatky svetového dedičstva UNESCO sa dotýkajú stále rušných bazárov a obchodov s kobercami, zatiaľ čo panorámu posiatu mešitami sú posiate vežami s luxusnými hotelmi.

Vďaka nedávnej túžbe súťažiť o miesto na svetovej scéne luxusného cestovného ruchu sa v tomto starom prístavnom meste v Arabskom zálive teraz konajú významné podujatia – ako napríklad Veľká cena Bahrajnu Formuly 1 – jedinečné zážitky a sofistikované múzeá, vďaka ktorým sa oplatí zapojiť váš itinerár.

Vstupné požiadavky pre Bahrajn – cestovný sprievodca Bahrajnom – od Travel S Helper

Vstupné požiadavky pre Bahrajn

14-dňové vízum je k dispozícii pre občanov 66 krajín, zatiaľ čo 14-dňové online vízum je dostupné pre občanov 113 krajín vrátane všetkých tých, ktorí sú kvalifikovaní na príletové víza. Najaktuálnejšie informácie nájdete na webe ministerstva vnútra. Ak sa vás nič z toho netýka, alebo ak prichádzate z iných dôvodov, ako je turistika alebo podnikanie, budete potrebovať sponzora v Bahrajne, ktorý bude žiadosť o vízum podávať vo vašom mene.

Bahrajn je jednou z mála krajín Perzského zálivu, ktoré uznávajú izraelské pasy (hoci sú potrebné víza) a pasy s dokladom o ceste do Izraela.

Na letisku v Bahrajne môžu získať vstupné víza občania Európskej únie, Spojených štátov amerických, Kanady, Nového Zélandu, Japonska, Hongkongu, Bruneja, Malajzie, Singapuru a Južnej Kórey.

Ako cestovať do Bahrajnu - cestovný sprievodca Bahrajnom - Travel S Helper

Ako cestovať do Bahrajnu

Medzinárodné letisko Bahrajn (IATA: BAH) je hlavným uzlom spoločnosti Gulf Air a nachádza sa v Muharraq, východne od Manámy. Ponúka dobré spojenie do celého regiónu, ako aj do Londýna. Letisko ponúka vynikajúce nákupy bez dane; Transhotel, ktorý poskytuje lôžka a sprchy (za poplatok) cestujúcim čakajúcim na lety, sa v súčasnosti renovuje.

Mnohí obyvatelia východnej Saudskej Arábie uprednostňujú cestu cez Bahrajn a Gulf Air poskytuje služby do Khobar a Dammam, aby uspokojil tento dopyt; informujte sa pri rezervácii.

Air Arabia, nízkonákladová letecká spoločnosť so sídlom v Spojených arabských emirátoch, prevádzkuje denné lety z letiska Sharjah (IATA: SHJ), ktoré sa nachádza severne od Dubaja.

Na rozdiel od väčšiny letísk je toto pomerne malé, čo je výhodné, pretože odlet aj prílet je rýchly (a jednoduchý).

Ako sa pohybovať v Bahrajne - Cestovný sprievodca Bahrajnom - Travel S Helper

Ako sa pohybovať v Bahrajne

Existujú len dva spôsoby, ako sa dostať do Bahrajnu: lietadlom alebo autom cez hrádzu zo Saudskej Arábie.

Z medzinárodného letiska v Bahrajne lietajú lety do destinácií po celom svete a v súčasnosti prebieha obrovský projekt na aktualizáciu a rozšírenie jeho zariadení.

Okrem toho ostrov obieha 28 autobusových liniek. Autobusy sú cenovo dostupné, klimatizované a poskytujú bezplatné Wi-Fi; Napriek tomu ich primárne využívajú miestni obyvatelia a nie návštevníci.

Na letisku, v reštauráciách a hoteloch sú široko dostupné taxíky a obľúbeným spôsobom dopravy je aj Uber. Okrem toho má v Bahrajne svoje kancelárie mnoho autopožičovní a niekoľko má kiosky na letisku.

Destinácie v Bahrajne - cestovný sprievodca Bahrajnom - od Travel S Helper

Destinácie v Bahrajne

Manama, hlavné mesto krajiny, je domovom najvýznamnejších atrakcií krajiny. Turisti tu môžu absolvovať exkurziu do starej portugalskej pevnosti, ktorej pozemky sa dnes využívajú na archeologické vykopávky. Mešita Al Khamis, jedna z najstarších islamských stavieb, sa nachádza v rovnakom regióne.

Za návštevu stojí najmä komplex Beit Al Qur'an, pretože obsahuje historickú mešitu, rozsiahle sály knižnice a miestne múzeum.

Hlavné mesto je domovom mnohých architektonicky úžasných štruktúr navrhnutých v klasickom arabskom štýle. Najpozoruhodnejšie sú pevnosť Arad, kostol sv. Krištofa a hlavné výstavisko.

Keď skončíte s prehliadkou mesta, je čas oddýchnuť si na jednej z rozsiahlych pieskových pláží alebo navštíviť tradičné trhy, ktoré sú príťažlivé pre všetkých turistov. Štvrť Gold Souk je jednou z najobľúbenejších. 

Čo vidieť v Bahrajne - Cestovný sprievodca Bahrajnom - od Travel S Helper

Čo vidieť v Bahrajne

Bahrajn je ostrovný štát s bohatou históriou, ktorá siaha tisíce rokov a ponúka jedinečnú zmes kultúrnych výletov, zábavy a rekreácie. V regióne existoval prvý štát už v treťom tisícročí pred Kristom. V rôznych obdobiach histórie krajina patrila kráľovstvu Sassanid, arabskému kalifátu, Portugalsku a Iránu. Národ bol istý čas pod britským protektorátom. Všetky tieto historické fázy zanechali svoje stopy na krajine. 

Podľa mnohých archeológov na ostrovoch kedysi sídlil štát Dilmun. Sumeri si mysleli, že toto je pôvod civilizácie. Qal’at al-Bahrain je miesto, kde sa nachádzajú pozostatky tejto starovekej kultúry. Vedci objavili takmer 4000 rokov staré ulice, chrámy, obchody a paláce pochované pod mnohými kultúrnymi vrstvami, vrátane portugalského hradu. Dnes výkop pokračuje. Dnes je prístupná zhruba štvrtina regiónu. Na vrchole kopca stojí portugalský hrad s názvom Qal’at al-Burtughal.

Čo robiť v Bahrajne – Sprievodca Bahrajnom – od Travel S Helper

Aktivity v Bahrajne

Preteky Formuly 1 Grand Prix Bahrajnu, ktoré sa konajú v apríli na medzinárodnom okruhu v Bahrajne, sú najvýznamnejším každoročným podujatím v Bahrajne. Plánujte dopredu, pretože lístky sú vypredané a ceny hotelov raketovo vzrástli. Na prvé rezervácie sa zvyčajne vzťahujú zľavy v rozsahu od 10 do 20 percent. V závislosti od tribúny stoja lístky medzi 150 a 60 BD.

Potápanie je v Bahrajne čoraz obľúbenejšie. Nachádza sa tu množstvo potápačských centier. Teplé pobrežné vody sa hemžia vodným životom. Žije tu okolo 400 druhov rýb.

Existuje tiež niekoľko stoviek druhov koralov, ktoré podporujú morský život. Severné vody podporujú väčšiu biodiverzitu.

Bežné je aj spätné potápanie, odvodené od slovného spojenia „stroskotanie lode“. Pri pobreží je množstvo vrakov lodí z rôznych časových období. Okrem toho je na severe populárne drift diving. 

Peniaze a nakupovanie v Bahrajne – Sprievodca po Bahrajne – od Travel S Helper

Peniaze a nakupovanie v Bahrajne

V Bahrajne je veľa veľkých nákupných centier s celosvetovým názvom a luxusných obchodov, lekární, supermarketov, food courtov, tradičných a moderných kaviarní, ihrísk a arkád, divadiel (3D a 2D) a dokonca aj vstupnej brány do vodného parku.

Výlet na miestny trh je nutnosťou. Tam môžete zjednávať cenu „rolexov“, šperkov a rôznych iných položiek. V súku možno nájsť mnoho vynikajúcich krajčírov. Ak zostanete dostatočne dlho (povedzme týždeň), môžete si obliecť svoje obľúbené oblečenie a presne ho „naklonovať“ do akéhokoľvek materiálu z obrovského dostupného výberu.

Bahrajn je mimoriadne nákladná krajina. Mnoho ľudí si však chce z tohto úžasného miesta priniesť domov suveníry. Slávny tradičný arabský bazár by mal byť vašou prvou zastávkou. 

Výhodou arabských trhov je schopnosť zjednávať.

Jedlo a nápoje v Bahrajne - Cestovný sprievodca Bahrajnom - Travel S Helper

Jedlo a nápoje v Bahrajne

Rozmanitosť reštaurácií v bahrajnskej kuchyni je vynikajúca. Hlavná jedáleň je Adliya. V Adliya je na výber množstvo kaviarní, ako napríklad Coco’s (skvelá kuchyňa za rozumnú cenu) a Lilou’s (extrémne obľúbená medzi obyvateľmi, ktorí chcú vidieť a byť videní). 

Reštaurácie v Bahrajne siahajú od skromných stánkov s domácimi jedlami až po luxusné reštaurácie v päťhviezdičkových hoteloch. V nákupných centrách a v centre mesta nájdete jedlá západného štýlu za vysoké ceny a (väčšinou americké) franšízy ponúkajúce luxusnú kuchyňu.

Juffair má slávnu uličku známu ako „Americká ulička“ v dôsledku veľkého počtu amerických reštaurácií v tejto blízkosti.

Bahrajn má relatívne tolerantné predpisy týkajúce sa alkoholu a už dlho je obľúbenou destináciou pre turistov zo Saudskej Arábie a ďalších susedných „suchých“ krajín.

Nightlife In Manama - Bahrain travel Guide - By Travel S Helper

Nočný život v Bahrajne

Nočný život v Bahrajne je pomerne dobre rozvinutý, čo je prekvapujúce. Je to predovšetkým kvôli tolerancii vlády a veľkému počtu cudzincov žijúcich v krajine.

Bahrajn je často označovaný ako „Havaj Blízkeho východu“. Po západe slnka si každý nájde zábavu. V celej krajine sú diskotéky, karaoke bary a kluby so živou hudbou.

Adliya je známa najmä svojim nočným životom. Toto je bohémska štvrť Manama. Luxusné hotely poskytujú viacero možností večernej zábavy. Alkohol je povolený v celej krajine, dokonca aj v kluboch. To láka turistov zo susedných, konzervatívnejších arabských krajín.

Keďže prakticky všetky licencované zariadenia musia byť pridružené k štvor- a päťhviezdičkovým hotelom, v Maname neexistuje žiadna osobitná štvrť s nočným životom; skôr je v meste mriežková distribúcia miest.

Festivaly a sviatky v Bahrajne - Cestovný sprievodca Bahrajnom - Travel S Helper

Festivaly a sviatky v Bahrajne

Bahrajn je moslimská krajina. Preto je väčšina miestnych sviatkov náboženská.

Okrem toho sa tu koná niekoľko festivalov. V moslimských krajinách sa Nový rok neslávi 1. januára. Moslimovia oslavujú Nový rok v inom dátume.

V niektorých krajinách je oslava Nového roka 1. januára prísne zakázaná. Bahrajn medzi tieto národy nepatrí. Po získaní nezávislosti v 70. rokoch 20. storočia národná ekonomika naďalej výrazne rástla. Do Bahrajnu začalo prichádzať množstvo cudzincov.

Dnes tvoria takmer polovicu populácie krajiny. V dôsledku toho mnohé prominentné hotely a nočné kluby oslavujú Nový rok predstaveniami, večierkami a ohňostrojmi.

Tradície a zvyky v Bahrajne - Sprievodca po Bahrajne - od Travel S Helper

Tradície a zvyky v Bahrajne

Bahrajn je pohostinná hostiteľská krajina, ale vždy musíte prejaviť rešpekt a zdvorilosť, pokiaľ ide o vaše kultúrne tradície a náboženstvo.

Pri návšteve oblastí navštevovaných miestnymi Arabmi je vhodnejšie nosiť dlhé nohavice ako šortky a dámy by sa mali vyhýbať priehľadným šatám.

Plavky, bikiny a šortky sú prijateľné oblečenie v plážových kluboch a hoteloch. Na verejnosti neprejavujte prejavy lásky k osobám opačného pohlavia. Ľudia opačného pohlavia boli zatknutí za bozkávanie na verejnosti a sú spoločensky neprijateľní. Vždy sa vyhnite boju a nikdy sa nezapájajte do debaty, najmä s miestnym obyvateľstvom.

Oficiálnym náboženstvom kráľovstva je islam. Nasleduje ho viac ako 70 % populácie. Zostávajúcu časť tvoria kresťania, budhisti a hinduisti.

Kultúra Bahrajnu - cestovný sprievodca Bahrajnom - od Travel S Helper

Kultúra Bahrajnu

Prevládajúcim náboženstvom je islam a Bahrajnčania sú známi svojou toleranciou voči rôznym náboženským praktikám.

Manželstvá medzi Bahrajnčanmi a expatmi sú pomerne nezvyčajné; príkladmi sú početní Filipínci-Bahrajnčania, ako napríklad herečka. dieťa z Filipín Al-Alawi Mona Marbella.

Tradičné ženské oblečenie zvyčajne zahŕňa hidžáb alebo abáju a predpisy týkajúce sa ženského oblečenia sú v porovnaní s regionálnymi susedmi relatívne mierne. Hoci thobe, ktorý zahŕňa tradičné pokrývky hlavy ako keffiyeh, ghutra a agal, je tradičným mužským kostýmom, západné oblečenie je v krajine široko používané.

Napriek tomu, že homosexualita bola v Bahrajne povolená v roku 1976, odvtedy je mnoho gayov uväznených.

Zostaňte v bezpečí a zdraví v Bahrajne - Cestovný sprievodca Bahrajnom - By Travel S Helper

Zostaňte v bezpečí a zdraví v Bahrajne

Bahrajn mal v roku 2011 takmer občiansku vojnu so stovkami obetí, stovkami zranených a značným počtom aktivistov a zdravotníkov uväznených a mučených. Aj keď boli obrovské protesty nemilosrdne potlačené, prostredie zostáva nestabilné a každú chvíľu môže dôjsť k protestom, nepokojom a zabíjaniu policajtov.

Cestovatelia by sa mali vyhýbať vidieckym regiónom a komunitám na severozápade krajiny. Veľké protesty sa môžu odohrať každú chvíľu, a hoci sa občas môžu stať násilnými, málokedy sú protizápadné. Vyhýbajte sa miestam, kde sa zdá, že sa zhromažďujú veľké skupiny jednotlivcov.

V Bahrajne je priemerný výskyt sociálnej kriminality nízky, zatiaľ čo násilná kriminalita je nezvyčajná. K lúpežiam, krádežiam a krádežiam napriek tomu dochádza. Menšie trestné činy ako krádeže portfólia a krádeže portfólií boli zaznamenané najmä v starých trhoviskách známych ako súky. 

FAQ o Bahrajne

Je Bahrajn otvorený pre cestovný ruch?

Cestovanie do Bahrajnu je možné za rovnakých podmienok ako pred COVID-19.

Môžem nosiť šortky v Bahrajne?

Hoci v Bahrajne neexistuje žiadny špecifický dress code, bežnou normou je nosiť na verejnosti skromné oblečenie. To zvyčajne znamená skromné sukne a zakryté ramená pre ženy na verejnosti. Na verejnosti by si muži mali kolená zakrývať oblečením.

Čo kúpiť v Bahrajne?

Bahrajn je známy svojím zlatom a prírodnými perlami, ale na potulkách historickými trhmi v Manama a Muharraq môžete pozorovať vplyv tak rozmanitých civilizácií, ako sú textílie, vône a gastronómia. Tam môžem stráviť hodiny. Zvyčajne navštevujem miestnych parfumérov a vytváram si vlastnú vôňu.

Potrebujem na vstup do Bahrajnu test na Covid?

20. februára 2022 sa nebude vyžadovať testovanie PCR ani karanténa pre žiadnych príchodzích, bez ohľadu na stav očkovania, vrátane tých, ktorí cestujú cez Causeway.

Je Bahrajn priateľská krajina pre cudzincov?

Je jednoduché stretnúť sa s Bahrajnmi, ktorí sú často láskaví a mimoriadne patrioti k svojmu národu a kultúre. Mnohí cudzinci majú blízke bahrajnské priateľstvá. Takmer každý vie po anglicky, takže pokiaľ nemáte silnú túžbu po tom, nebudete sa musieť učiť arabsky.

Je v Bahrajne dávať sprepitné neslušné?

Okrem 5 % vládneho odvodu je vo väčšine reštaurácií zvyčajný 15 % poplatok za služby. Aj keď je to zvykom, nie je potrebné nechávať čakateľovi 10% prepitné navyše.

Akým jedlom je Bahrajn známy?

Kuchyňa Bahrajnu zahŕňa okrem iného biryani, zajace, khabeesa, machboos, mahyawa, maglooba, quzi a zalabia. Arabská káva je národným nápojom (qahwah).

Môžete piť vodu z vodovodu v Bahrajne?

The tap water in Bahrain is unsafe to drink unless it has been treated or heated. Additionally, bottled water is generally accessible.

Môžete piť alkohol v Bahrajne?

Alkohol je legálny v Bahrajne, kde je množstvo barov, licencovaných reštaurácií a nelicencovaných; správanie v opitosti na verejnosti alebo jazda pod vplyvom alkoholu je však nezákonné, pričom páchateľovi hrozí pokuta, väzenie a/alebo vyhostenie, ako aj odobratie vodičského preukazu.

Je Bahrajn vhodný na nakupovanie?

So svojimi rušnými trhovými ulicami Souq a trhovými ulicami je Bahrajn možno top nákupnou destináciou. Pri objavovaní miest objavíte najlepšie nákupné centrá v Bahrajne, ktoré nielen definujú luxus, ale poskytujú aj celosvetový zážitok z nakupovania.

Ktorý mesiac je najlepší na návštevu Bahrajnu?

december-marec. Počas týchto mesiacov zostávajú teploty na súostroví pomerne pekné. Pri miernom vánku a občasných prehánkach je najlepší čas na návštevu Bahrajnu medzi decembrom a marcom.

Koľko peňazí potrebujem na návštevu Bahrajnu?

Koľko peňazí bude stáť vaša dovolenka v Bahrajne? Na cestu do Bahrajnu by ste mali mať rozpočet okolo 48 BHD (128 USD) každý deň, čo sú priemerné denné náklady na základe toho, čo minuli ostatní turisti. Minulí cestujúci v priemere minuli 17 BHD (45 USD) za deň na jedlo a 9 BHD za deň na ubytovanie.