BAHRAIN CESTOVNÝ SPRIEVODCA

Vstupné požiadavky pre Bahrajn

Vízum a pas do Bahrajnu

14-dňové vízum je k dispozícii pre občanov 66 krajín, zatiaľ čo 14-dňové online vízum je dostupné pre občanov 113 krajín vrátane všetkých tých, ktorí sú kvalifikovaní na príletové víza. Najaktuálnejšie informácie nájdete na webe ministerstva vnútra. Ak sa vás nič z toho netýka, alebo ak prichádzate z iných dôvodov, ako je turistika alebo podnikanie, budete potrebovať sponzora v Bahrajne, ktorý bude žiadosť o vízum podávať vo vašom mene.

Bahrajn je jednou z mála krajín Perzského zálivu, ktoré uznávajú izraelské pasy (hoci sú potrebné víza) a pasy s dokladom o ceste do Izraela.

Vstupné vízum pre občanov GCC

Požiadavky na získanie víza na vstup do Bahrajnu sa líšia podľa národnosti, preto sa odporúča overiť si požiadavky pred cestou. V súčasnosti všetky národnosti vyžadujú vstupné víza na vstup do Bahrajnského kráľovstva. Výnimky z tohto obmedzenia zahŕňajú štátnych príslušníkov krajín Rady pre spoluprácu v Perzskom zálive (GCC) (Kuvajt, Omán, Katar, Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia) a obyvateľov krajín GCC, ktorí žijú v tejto krajine dlhšie ako šesť mesiacov a majú platný návratové vízum do svojej domovskej krajiny.

Na letisku v Bahrajne môžu získať vstupné víza občania Európskej únie, Spojených štátov amerických, Kanady, Nového Zélandu, Japonska, Hongkongu, Bruneja, Malajzie, Singapuru a Južnej Kórey.

Všetky vstupné víza vrátane nových víz a predĺženia víz sú spoplatnené (v prípadoch, keď je predĺženie víz povolené).