Przewodnik turystyczny po Manamie

Co warto wiedzieć o Manamie

Turystyka W Manamie

Manama jest popularnym celem podróży dla Arabów i emigrantów żyjących w „bezalkoholowych” krajach arabskich. Turyści, zwłaszcza Saudyjczycy i obywatele Arabii Saudyjskiej, odwiedzają Bahrajn głównie dla życia nocnego.

Co warto zobaczyć w Manamie

 • Bahrajn Bab Al Bahrain. Brama Bahrajnu, położona na Placu Celnym Central Manama. Na parterze znajduje się centrum informacji turystycznej oraz sklep z rękodziełem.
 • Suk Manama (za budynkiem Bab Al Bahrain). Suk to sieć wąskich przejść wypełnionych skromnymi sklepikami oferującymi wszystko, od pamiątek i prezentów po elektronikę. Na suku można znaleźć wiele firm zajmujących się złotem i biżuterią, a także krawców.
 • Meczet Al-Fateh. Jeden z największych meczetów na świecie, mogący pomieścić jednocześnie ponad 7000 wiernych i największe miejsce modlitwy w Bahrajnie. Jest to również jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Bahrajnu. Kopuła jest obecnie największą kopułą z włókna szklanego na świecie, ważącą ponad 60 000 kg. Nowa Biblioteka Narodowa, oficjalnie otwarta dla publiczności w 2006 roku, jest częścią Al-Fateh.
 • Al-Fateh Corniche – Ta urocza nadmorska promenada na wschodnim wybrzeżu miasta oferuje ładne widoki na budynki na południu i samoloty startujące z sąsiedniego lotniska. Na najmłodszych czeka mnóstwo emocjonujących targowych atrakcji, a dla dorosłych szisza bary.
 • Muzeum poławiania pereł – uważane jest za jedną z najważniejszych budowli historycznych Bahrajnu. Jest to znaczące, ponieważ jest to pierwsza oficjalna lokalizacja sądów w Bahrajnie. Obiekt został poświęcony 18 października 1937 r. Przez późnego HH Sh. Hamad Bin Isa Al-Khalifa, były gubernator Bahrajnu. Oprócz trzech Dyrekcji, w gmachu mieściły się wówczas cztery Sądy Najwyższe. Później, w 1984 roku, obiekt przekształcono w Centrum Dziedzictwa Tradycyjnego. Muzeum Poławiania Pereł podlega obecnie Dyrekcji ds. Archeologii i Dziedzictwa, jednej z głównych dyrekcji Ministerstwa Spraw Gabinetowych i Informacji.
 • Muzeum Narodowe Bahrajnu, autostrada Al Fateh, dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Bahrajnu
 • Drzewo Życia znajduje się 30 kilometrów na południe od Manamy. Dobrze znane samotne drzewo pośrodku suchej pustyni. Naukowcy nie odkryli, jak się rozwija, ponieważ pod tym regionem nie ma podpowierzchniowej warstwy wodonośnej ani źródła. W rzeczywistości wszystkie podziemne źródła wody wokół drzewa są skażone solą, co sugeruje, że drzewo może mieć mutację, która czyni je odpornym na sól.

Atrakcje w Manamie

 • Obserwowanie delfinów – podczas przejażdżki łodzią możesz obserwować delfiny i manaty bawiące się w ciepłych morzach Zatoki Perskiej, a także lokalnych rybaków wyruszających w tradycyjnych drewnianych łodziach dau, by schwytać cenny lokalny hammour, rodzaj granika . Wycieczki z obserwacją delfinów oferowane są trzy razy dziennie. Dorośli płacą BD6, a dzieci poniżej 12 roku życia płacą BD3.
 • Nurkowanie, Bahrajn Yacht Club i ośrodek Al Bandar znajdują się w pobliżu.
 • Jazda konna – szkoła jazdy konnej Twin Palms i klub Dilmun to wspaniałe miejsca na początek dla osób zainteresowanych nauką jazdy konnej lub okazjonalnym hackowaniem.
 • Horse racing. Arabia is well-known for its horses. From October through March, the national racetrack in Al Sakhir features races every Friday. The stadium can accommodate up to 3,000 spectators and admission is free, however visitors should be aware that betting is forbidden.

Zakupy

Autostrada Shaikh Khalifa bin Salman, dystrykt Seef, centrum handlowe Al A'Ali W klimatyzowanych pomieszczeniach centrum handlowe A'ali ma wygląd i atmosferę typowego suku na świeżym powietrzu. Szklany sufit, butiki ze staroświeckimi arabskimi drewnianymi drzwiami i wózki z pamiątkami tworzą nastrój. Sklepy Top Designer można znaleźć w centrach wyprzedażowych.
Bahrajn City Centre, Shaikh Khalifa bin Salman Highway, Seef District, Bahrain City Centre to pierwszy i największy kompleks wielofunkcyjny w Bahrajnie, który zapewnia swoim klientom największy handel detaliczny, rozrywkę i rozrywkę doświadczenie pod jednym dachem.

Bahrajn City Centre zapewniło Królestwu światowej klasy środowisko handlowe, a także setki innych „nowości”, w tym premierę 150 z około 350 znanych na całym świecie marek. Wyjątkowa oferta rozrywkowa w Centrum obejmuje pierwszą w regionie kontrolę temperatury wewnątrz/na zewnątrz o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych Wahooo! Waterpark, największy w Bahrajnie kompleks kinowy Cineco 20 oraz Magic Planet, rodzinne centrum rozrywki dla dzieci i młodzieży. Utworzono ponad 50 lokali gastronomicznych, aby zapewnić najpopularniejsze, a także unikalne wybory z całego świata w zakresie alternatyw żywności i napojów.

Bahrajn’s Mall. Bahrajn Mall jest centralnie położony w nowym sektorze handlowym Bahrajnu. Ta doskonała lokalizacja jest łatwo dostępna z głównej autostrady iz każdego miejsca w mieście. Zawiera ponad 120 międzynarodowych marek i sklepów specjalistycznych i obejmuje 750 000 stóp kwadratowych.

Dana Mall znajduje się przy autostradzie Shaikh Khalifa bin Salman. Odkryj mnóstwo butików z ubraniami, rozpieszczonym stylem życia i jedynymi w swoim rodzaju trendami.

Rodzinne wakacje w Manamie

Manama słynie z niesamowitego wyboru parków rozrywki, dlatego jest tak popularna wśród rodzin. Lost Paradise of Dilmun to największy i najczęściej odwiedzany park wodny na świecie. Zadziwi gości swoim asortymentem basenów i atrakcji. Dla maluchów przygotowano maleńkie baseny z atrakcjami i dmuchanymi zabawkami, a dla dzieci w wieku szkolnym duże, kilkudziesięciometrowe zjeżdżalnie. Palmy i inna egzotyczna roślinność zdobią krajobraz parku wodnego. Park wodny nie wydaje się być zajęty nawet w szczycie sezonu, dzięki swoim rozległym rozmiarom.

Jeśli atrakcje tego aquaparku są niewystarczające, możesz odwiedzić inny, podobnie popularny park, Wahooo! Park wodny. Jest to kryty aquapark, więc można go odwiedzać niezależnie od pory roku i pogody. Jest tu uroczy basen ze sztucznymi falami, a także liczne miasteczka dla dzieci i kolorowe zjeżdżalnie. Park wodny jest ozdobiony wieloma fascynującymi designerskimi konstrukcjami, na tle których można zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia. W parku wodnym znajduje się również specjalne jacuzzi dla najmłodszych, które jest przeznaczone przede wszystkim dla rodzin.

Adhari Park to najpopularniejszy park rozrywki w mieście. Są karuzele i atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Niektórzy odwiedzający są szczególnie podekscytowani wejściem do parku nocą, kiedy jest on oświetlony olśniewającymi neonami. Dzieci będą mogły jeździć na wspaniałych karuzelach, miniaturowych samochodzikach i przemierzać rozległe tereny. Kilka atrakcji parku jest przeznaczonych wyłącznie dla miłośników sportów ekstremalnych.

Ladang Unta Diraja yang berpusat di bandar ini mesti dilihat oleh pencinta alam semula jadi dan haiwan. Ia adalah lokasi yang sesuai untuk percutian keluarga. Anda boleh memelihara, memberi makan dan mengambil gambar unta. Di harta tanah ladang itu, terdapat kebun ara yang indah, di mana seseorang boleh pergi pada bila-bila masa untuk berehat di bawah naungan pokok palma. Di ladang, selalu ada unta kecil yang disukai oleh anak-anak muda.

Al Areen Wildlife Sanctuary to niezwykłe zoo w sąsiedztwie Manamy. Tutaj zwierzęta są trzymane w ogromnych zagrodach z niewyraźnymi granicami. Młodych turystów zachwycają niezwykłe ptaki rezerwatu, urocze żółwie i jeżozwierze. W rezerwacie znajduje się wspaniały staw z kaczkami. Obecne są również niebezpieczne drapieżniki, takie jak hieny i lwy. W rezerwacie znajdują się liczne miejsca wypoczynku z rozłożystymi drzewami i ławkami.

Challenge Chambers zasługuje na szczególną uwagę wśród miejskich obiektów hazardowych. Zapewnia szeroką gamę misji ucieczki, które stały się jedną z najpopularniejszych aktywności rodzinnych i korporacyjnych. To centrum będzie intrygujące dla nastolatków do odwiedzenia. Klienci mają dostęp zarówno do klasycznych misji wyszukiwania, jak i do bardziej kreatywnych rodzajów gier.

Muzeum Poławiania Pereł jest jedną z instytucji kulturalnych w Manamie, które są polecane na rodzinne wizyty. Kolekcja tego muzeum poświęcona jest perłom. Zwiedzającym pokazano najcenniejsze i najbardziej niezwykłe rasy oraz wyjaśniono, jak perły wydobywano przed wiekami i jak wydobywa się je dzisiaj. Miłym dodatkiem do zwiedzania będzie dostępność dosłownie każdego rodzaju pereł i biżuterii.

Klimat w Manamie

Manama ma klimat pustynny.

Manama, podobnie jak reszta Bahrajnu, ma trudne warunki pogodowe, z letnimi temperaturami sięgającymi 48 ° C (118 ° F) i zimowymi temperaturami tak niskimi, jak 7 ° C (45 ° F), z gradobiciem w rzadkich przypadkach.

Średnie temperatury latem i zimą wahają się od 17 ° C (63 ° F) do ponad 45 ° C (113 ° F).

Jesień to najprzyjemniejsza pora roku w Bahrajnie, ze słabym nasłonecznieniem i umiarkowanymi temperaturami łagodzonymi przez delikatną bryzę.

Manama - geografia

Osada położona jest na niewielkim półwyspie w północno-wschodnim krańcu Bahrajnu. Topografia jest głównie płaska (lub umiarkowanie pofałdowana) i sucha, podobnie jak w całym Bahrajnie.

Gospodarka Manamy

Gospodarka Bahrajnu kręci się wokół Manamy. Podczas gdy znaczenie ropy naftowej spadło w ostatnich latach ze względu na zmniejszające się rezerwy i ekspansję w innych sektorach, pozostaje ona podstawą gospodarki. Przemysł ciężki (np. hutnictwo aluminium, konserwacja statków), bankowość i finanse oraz turystyka to tylko niektóre z branż, które ostatnio się rozwinęły. Wiele globalnych korporacji prowadzi obiekty i biura w Manamie i jej okolicach.

Usługi finansowe to główny sektor Manamy, z ponad 200 instytucjami finansowymi i bankami zlokalizowanymi w CBD i Obszarze Dyplomatycznym. Manama to centrum finansowe obszaru Zatoki Perskiej, a także islamskie centrum bankowe. Centra handlowe w pobliżu Seef mają również duży sektor detaliczny, chociaż rdzeń Manamy jest zdominowany przez małe warsztaty i sklepikarzy.