Przewodnik turystyczny po Manamie

Życie nocne w Manamie

W stolicy Bahrajnu życie nocne jest bogate, co pozwala każdemu wybrać miejsce według własnego uznania.

Manama ma niezwykle aktywne życie nocne. Niezależnie od tego, czy chcesz zrelaksować się w barze po całym dniu zwiedzania, czy też przetańczyć całą noc w klubie, w mieście znajdziesz jedno i drugie.

Najpopularniejsze bary w Manamie to te z miejscami do siedzenia na zewnątrz. Blok 338 w Adlliya oferuje najlepsze bary. Jeśli masz nadzieję na spokojnego drinka, pamiętaj, że po godzinie 23:00 w wielu barach podkręcona zostanie muzyka, aby stworzyć imprezową atmosferę.

Manama ma mnóstwo klubów nocnych dla tych, którzy szukają imprezowej atmosfery. Jest coś dla wszystkich grup demograficznych, niezależnie od tego, czy chcesz słuchać zachodniej muzyki, takiej jak taniec, pop i hip hop, czy muzyki arabskiej.

Ci, którzy pragną „wszystko na raz”, powinni odwiedzić Bushido Lounge, który oferuje wyjątkowy asortyment drinków, innowacyjny wystrój i wysokiej jakości obsługę. Fani bogatego wypoczynku zbierają się w Elements Pool & Lounge InterContinental Regency Bahrain, ale ci, którzy wolą muzykę na żywo od mocnego drinka, będą zachwyceni odkryciem Ibrida. Cigar Lounge przeznaczony jest dla koneserów dobrych koktajli, a Wrangler i Club XS to godne uwagi lokale, w których można tańczyć do białego rana.

Według standardów Zatoki Perskiej Manama szczyci się bujnym życiem nocnym. Kluczowymi dzielnicami są Adliya, Hoora, Juffair i Business District.

  • Digger's, Hotel Delmont. Pub sportowy z motywem australijskim w sercu miasta. Szczególnie lubią to samotni ekspaci płci męskiej.
  • Złoty klub. Rosjanki wykonują swój tradycyjny taniec brzucha w arabskim klubie nocnym.
  • Hard Rock Cafe.
  • Kombajny, Autostrada Króla Fajsala (Crowne Plaza). Popularna pseudo-brytyjska tawerna z chłodnym piwem, pubami i filipińskim zespołem, który charakteryzuje się raczej skąpymi ubraniami niż zdolnościami muzycznymi. Piwa warzone w BD2.5.
  • JJ's (Hotel Al Bustan). Największy irlandzki bar w mieście.
  • Ramiona Queensbury. Kolejna popularna lokalizacja z rozsądną ceną piwa.
  • Sherlock Holmes (Gulf Hotel). Mock-brytyjski pub.
  • Warblera. Pub dla emigrantów. Chociaż technicznie rzecz biorąc, jest to klub prywatny, ochroniarze przy wejściu wydają się być bardziej zainteresowani uniemożliwieniem Arabom wstępu niż sprawdzeniem kart członkowskich.
  • Wrangler's, Hotel Best Western Juffair. Pub i klub taneczny z amerykańskim klimatem. Popularny wśród emigrantów i żeglarzy ze Stanów Zjednoczonych.