Przewodnik turystyczny po Manamie

Atrakcje w Manamie

Jeśli chodzi o charakterystykę opcji rozrywki w Bahrajnie, pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć, jest obfitość tętniących życiem targowisk i firm. Głównym rynkiem w Manamie jest rynek Bab Al Bahrain. To miejsce, w którym można kupić wszelkie towary, jakie można sobie wyobrazić, w tym odzież, wyjątkową biżuterię, kosmetyki i perfumy, rękodzieło i pamiątki oraz autentyczne wschodnie przyprawy, które są na wagę złota dla kucharzy na całym świecie. Jeśli Twoim głównym celem jest złota biżuteria, możesz również odwiedzić Gold Souq Market, podczas gdy Yatama Souq to idealne miejsce na znalezienie niedrogiej, wysokiej jakości ceramiki. Ten rynek można znaleźć w mieście Hamad.

Perły to niewątpliwie jedne z najpopularniejszych pamiątek, jakie turyści nabywają na pamiątkę swoich podróży. W Bahrajnie regularnie odbywają się liczne aukcje, na których można kupić najdziwniejsze przedmioty zdobione perłami. Oczywiście w każdym sklepie z pamiątkami w każdym kraju można znaleźć wykwintne wyroby rzemieślnicze i biżuterię na bazie pereł. Bahrajn jest domem dla różnych nowoczesnych centrów handlowych, z których najbardziej znane to Yateem Centre, Bahrain City Centre, Dana Mall, Marina Mall, Al Mehza Complex i Isa Town.

Wycieczka na farmę wielbłądów, której głównymi mieszkańcami są wielbłądy, zazwyczaj pozostawia odwiedzającym wiele miłych wspomnień. W tej farmie na rozległych wybiegach na świeżym powietrzu przebywa ponad czterysta zwierząt. Każdy może nakarmić wielbłądy i sfotografować je. Mile widziani są nawet turyści, którzy zechcą przejechać się na wielbłądzie po terenie gospodarstwa. Bahrajn jest powszechnie kojarzony przez fanów sportu z emocjonującymi wyścigami samochodowymi, ponieważ jest to lokalizacja światowego toru wyścigowego Bahrain International Circuit. Miłośnicy golfa będą zachwyceni wizytą w Club Riffa Golf, którego pole spodoba się nawet najbardziej utytułowanym golfistom. Klub dysponuje unikalnym boiskiem, na którym można rozgrywać nocne rozgrywki.

Bahrajn niezmiennie przyciąga nurków i urlopowiczów na plaży. Podczas podwodnej wycieczki nurkowie mogą obserwować około 30 gatunków koralowców i 200 gatunków ryb. Rafy po północnej stronie wyspy są uważane za najbardziej spektakularne i popularne miejsca do nurkowania. Niektórych nurków pociągają zatopione statki i samoloty, podczas gdy inni celowo nurkują na duże odległości w poszukiwaniu pereł. Lokalne plaże są dobrze przygotowane do uprawiania różnych sportów. Na każdym z nich powstaną wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz specjalne kluby gier dla dzieci.

Jako dodatkową rozrywkę na plaży firma Beach Culture oferuje sup-boarding, Aqua by Scubalife oferuje wycieczki na sąsiednie wyspy, a narty wodne dostępne są w Extreme Sportz Beaucraft lub Into The Blue Dive Center dla spragnionych adrenaliny. Te formy spędzania wolnego czasu są równie lubiane zarówno przez miejscową ludność, jak i przez nowo przybyłych turystów do stolicy Bahrajnu. Ludzie wybierają plażę na wyspie AL Dar, aby się opalać i pływać w krystalicznie czystym morzu, ale w granicach miasta do tych działań wykorzystywany jest tylko Coral Bay Resort Bahrain.

Nie należy jednak ograniczać się do tej formy rozrywki. Miłośnicy eleganckich koni powinni skorzystać z usług Ośrodka Jeździeckiego Ghazwan, który oferuje możliwość jazdy na wspaniałych koniach. Bogactwo parków rozrywki w mieście z pewnością zadowoli wszystkich młodych urlopowiczów. Adhari Park, Pirate Land i Kids Kingdom należą do najbardziej niezwykłych. Podobny cel mają parki wodne. Obiekty te można znaleźć w Manamie w Lost Paradise of Dilmun Water Park i „Wahooo!” A po wizycie w Dolphin Resort nawet pesymiści nie popadną w depresję.

Rejs nurkowy oferowany przez Gravity Indoor Skydiving to wciągająca rozrywka. Każdy będzie zadowolony, zarówno niemowlęta, jak i dorośli. Kręgle, jazda na łyżwach i mała restauracja serwująca wspaniałe jedzenie to tylko niektóre z rozrywek dostępnych dla gości Funland Center. Mieszkańcy i turyści, którzy chcą zobaczyć fajne filmy, kupują bilety w Cineco20, które oferuje doskonały wybór filmów. Ci, którzy wolą pływać, odwiedzają Pływalnię Faran.

Rozważ uczęszczanie do kompleksów sportowych, takich jak Al-Najmah Club i Al Hala Club, jeśli ciągle martwisz się o swój wygląd fizyczny. Ci, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez sportu, pokochają Khalifa Sports City, podczas gdy fanatycy piłki nożnej prawdopodobnie woleliby plac zabaw Camp Nou. Country Club zapewnia mnóstwo kempingów. Nie tylko dorośli, ale i obdarzona specjalistycznymi podstawami młodzież, wyjeżdżają stąd z niesamowitymi wspomnieniami. Inną popularną rozrywką są escape roomy. Jest reprezentowana w Manamie przez takie placówki jak The Great Escape Challenge, Challenge Chambers i Escape Code.

Muzeum Narodowe Bahrajnu wyróżnia się na tle innych pobliskich muzeów. Nie powinniśmy nawet rozważać jej odwiedzenia, ponieważ jest to jeden z najlepszych sposobów na poznanie lokalnej kultury. Osoby zainteresowane wschodnimi tradycjami religijnymi nie mogą pominąć tzw. „Muzeum Jednej Księgi” – Beit Al Qur’an. Khalaf House to kolejne miejsce, które przenosi turystów w atmosferę minionych wieków. Entuzjaści sztuki zwykle odwiedzają Al Hussaini Society for Arts, a miłośnicy muzyki odwiedzają Dom Muzyczny Mohammeda Bin Farisa. Bait Shaikh Salman i Bahrain Pearling Trail to kolejne fantastyczne miejsce do odkrywania historii i kultury Królestwa.

Parki znajdujące się w stolicy Bahrajnu są idealnym miejscem na ucieczkę od świata zewnętrznego. A ponieważ perfekcjonizm jest jedną z wyróżniających cech mieszkańców, można tu podziwiać jedne z najpiękniejszych parków na świecie. Parki Budaya Beach, Water Garden, Marina Garden, Prince Khalifa Bin Salman i Andalus Garden powinny być pokazane w widocznym miejscu. Każdy park ma niepowtarzalny smak, co utrudnia wybór najlepszego. Bahrajn słynie również z luksusowych uzdrowisk. Al Areen Spa, Mommmy Wellness Day Spa, Coral Spa And C Hotel i Dessange to najlepsze obiekty w tej kategorii.

Manama jest popularnym miejscem wypoczynku Arabów i emigrantów żyjących w „bezalkoholowych” krajach arabskich. Bahrajn jest najczęściej odwiedzany przez turystów, zwłaszcza Saudyjczyków i obywateli Arabii Saudyjskiej, którzy przyjeżdżają tu dla życia nocnego.

Oglądanie delfinów

Wybierz się na przejażdżkę łodzią, aby zobaczyć delfiny i manaty bawiące się w ciepłych morzach Zatoki Perskiej, a także miejscowi rybacy łowiący tradycyjnymi drewnianymi dhow na cenny lokalny hammour – rodzaj granika. Trzy razy dziennie oferowane są wycieczki na delfiny. Dorośli powinni przyjmować BD6, a dzieci poniżej 12 roku życia powinny przyjmować BD3.

Wyścigi konne

Arabia jest dobrze znana ze swoich koni. Od października do marca wyścigi odbywają się w każdy piątek na krajowym torze wyścigowym w Al Sakhir. Trybuna może pomieścić do 3000 osób, a wstęp jest bezpłatny, jednak odwiedzający powinni pamiętać, że zakłady nie są dozwolone.

Nurkowanie pereł

Znane są również perły Bahrajnu. Spróbuj swoich sił w nurkowaniu z perłami i przekonaj się, czy możesz przywieźć do domu jeden z naturalnych skarbów tych mórz.

Obserwacja ptaków

Flamingi, cebulki, rybołowy i sokoły czarne należą do rodzimych i wędrownych ptaków, które nazywają domem Królestwo i Wyspy Hawar. 20-kilometrowa wycieczka łodzią na wyspy jest zdecydowanie zalecana dla wszystkich drgawek.

Wielki Meczet Al-Fateh

Wyobraź sobie meczet, który może pomieścić do 7000 wiernych, mieści bibliotekę narodową, wygląda jak miniaturowy zamek i ma 79-metrową zewnętrzną kopułę. To jest Wielki Meczet Al-Fateh. Importowane materiały z włoskiego marmuru, austriackiego szkła i indyjskiego drewna tekowego nadają mu raczej charakter fortyfikacji niż meczetu. Odwiedzający meczet mogą wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, która rozpoczyna się w bibliotece narodowej meczetu i prowadzi przez sale modlitewne, podziwiając piękne lokalne rzemiosło, które można znaleźć w każdym pokoju.

Bab Al Bahrajn

Manama Bazaar, znany również jako „suk”, to główna sieć ulic, na których sprzedawcy nieformalnie sprzedają gadżety, odzież, orzechy i przyprawy, fajki wodne, stroje etniczne, zioła, zapachy i złoto. „Bab” to wejście do Manama Souq, który został odnowiony przez architekta Sir Charlesa Belgrave'a w 1986 roku. Wejście ma teraz bardziej „islamski” aspekt i jest także siedzibą administracji federalnej kraju.

Qal'at al-Bahrajn

Qal'at al-Bahrain, zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, był wcześniej znany jako „Qal-at al-Portugal”. Znany jest również jako Fort Bahrajnu i był miejscem licznych badań i wykopalisk archeologicznych. Wcześniej odkryte cywilizacje to Kasyci, Grecy, Portugalczycy i Persowie. Miejsce to jest „tell”, czyli sztucznym kopcem utworzonym przez tysiące lat okupacji – życie, śmierć i pochówek przyczyniają się do powstania licznych „warstw”. Ta centralna lokalizacja służyła jako port handlowy, „miejsce zgromadzeń bogów”, lokalizacja świątyń barbarzyńskich i ma inne oznaki wczesnego istnienia. Fort jest wspaniały w swojej fizycznej wielkości i obecności, z krętymi schodami i wspaniale rzeźbionymi łukami w jego ścianach.

Muzeum Narodowe Bahrajnu

Muzeum Narodowe Bahrajnu jest wysokie i mocne w nocy, oświetlone; to nowoczesny pomnik designu i próba zachowania starożytnych korzeni kraju i praktyk kulturowych, o których warto pamiętać. Muzeum składa się z trzech sal poświęconych cywilizacji Dilmun (jednej z najstarszych odkrytych w sąsiednim Qal'at al-Bahrain), skrzydła historii naturalnej (poświęconego florze i dzikiej przyrodzie) oraz skrzydła poświęconego ochronie zabytków religijnych pisma i rękopisy (takie jak listy Koranu, pisma święte i oznaczenia).

Bejt Szejk Isa

Zanim boom naftowy sprawił, że Bliski Wschód stał się gorącą strefą, pustynie miały uporządkowaną strukturę społeczną, na którą składał się szejk, rodzina, goście i służący. Beit Sheikh Isa to dosłownie „dom” szejka Isy, doskonała demonstracja tego, jak musiało wyglądać życie we wczesnym Bahrajnie. Oprócz oczekiwanych pięknych drewnianych rzeźb, odwiedzający mogą podziwiać inteligentny naturalny system klimatyzacji utworzony przez wieżę wiatrową i okiennice, aby pokonać upał.