Przewodnik turystyczny po Manamie

Tradycje i święta w Manamie

Pomimo reputacji Bahrajnu jako wyrafinowanego i szybko rozwijającego się narodu, jego mieszkańcy nadal kultywują pielęgnowane tradycje swoich przodków. Z wielką czcią i szacunkiem przestrzegają swoich tradycji. Tutaj typowe jest poświęcanie dużej ilości czasu na rozwój moralny i duchowy, który jest niewątpliwie oparty na islamskich wierzeniach duchowych. Młodzi ludzie bardzo szanują starszych. Wszystkie istotne decyzje podejmowane są wyłącznie za zgodą młodszego pokolenia. Rdzenna ludność nie może spożywać wieprzowiny ze względu na zwyczaje religijne. Ponadto napoje alkoholowe podlegają rygorystycznym ograniczeniom. Palenie jest również zabronione, chociaż nie jest surowo zabronione.

Strój rdzennej ludności jest również bardzo różny i niezwykły. Kobiety noszą stroje zakrywające całe ciało od stóp do głów. Ten narodowy strój dla pań jest znany jako „Abaya”. Nieodłącznym elementem stroju narodowego jest duża chusta na głowę. Jest noszony przez kobiety z Bahrajnu, aby ukryć twarze przed wzrokiem ciekawskich. Mężczyźni w Bahrajnie noszą spodnie z szerokimi nogawkami, bluzki i płaszcze. Wśród miejscowych facetów powszechne są również szaliki zakrywające tylko czubek głowy. Często faceci w okolicy noszą eleganckie suknie. Dodatkowo istnieją letnie i zimowe wariacje o podobnych cechach ubioru.

To normalne, że tylko część tych lokalnych zasad i przepisów dotyczy podróżnych. Dlatego nie należy brać pod uwagę żadnych rygorystycznych ograniczeń przy wyborze odzieży podróżnej. Jedyną zasadą, o której nie należy zapominać, jest unikanie noszenia eksponujących i pociągających seksualnie ubrań w miejscach publicznych. Takie zachowanie niewątpliwie sprowokuje negatywną reakcję i jest łatwo źle interpretowane. Należy pamiętać, że spożywanie napojów alkoholowych w miejscach publicznych i na ulicach miasta jest nielegalne, chociaż kupowanie i spożywanie alkoholu nie stanowi problemu w lokalnych sklepach i restauracjach.

Planując wycieczkę do miejsc kultu religijnego w Bahrajnie, należy również pamiętać o następujących szczegółach. Turyści mogą wchodzić do meczetów tylko wtedy, gdy są odpowiednio ubrani. Oznacza to, że twoje ubranie powinno być jak najbardziej dopasowane. Przed wejściem do meczetu należy zdjąć obuwie. Obserwując meczet, możesz być świadkiem osób, które przyszły się modlić. Upewnij się, że mijasz te osoby wyłącznie od tyłu. Mieszkańcy Bahrajnu są niezwykle serdeczni i życzliwi, dlatego nigdy nie należy odrzucać zaproszenia na herbatę czy kawę. Lokalne targowiska osiągnęły już status skarbu narodowego. Wielu rdzennych mieszkańców spędza na tych targowiskach cały dzień, rozmawiając z przyjaciółmi, popijając kawę i dyskutując z przechodniami o bieżących wydarzeniach.

Bahrajn to kraj, w którym obcokrajowców często można spotkać na ulicach, aw jego stolicy często odbywają się wystawy gospodarcze i przemysłowe. Oprócz festiwali innego typu – muzycznych, gastronomicznych, sportowych. Tym samym stolica Bahrajnu zaprasza uczestników z całego świata na Bahrajn Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w połowie października. Miejscem wydarzenia jest kawiarnia Lilou. A ponieważ impreza odbywa się w takim miejscu, oprócz muzyki, dla wszystkich uczestników zaplanowano program kulinarny.

Od lutego możesz wziąć udział w corocznej wystawie sztuk pięknych w Bahrajnie. Wystawa odbywa się w Teatrze Narodowym Bahrajnu. To wydarzenie gromadzi artystów z całego kraju, aby zaprezentować swoje umiejętności szerokiej publiczności. Od kaligrafii po surrealizm, prezentowane są różnorodne style i kierunki. Odwiedzający mogą spodziewać się wystaw, dyskusji, spotkań i warsztatów mistrzowskich. Ponieważ festiwal koncentruje się na sztuce Bahrajnu, jest to doskonała okazja do poznania lokalnej kultury.

Letni Festiwal w Bahrajnie to kolejne wydarzenie w Manamie, na które warto przyjść. Podczas imprezy można usłyszeć tradycyjną muzykę Bahrajnu w wykonaniu uznanych lokalnych artystów. Program rozrywkowy obejmuje również warsztaty i wystawy sztuki, a festiwal pozycjonowany jest jako impreza rodzinna. Czas trwania wydarzenia to cały miesiąc, zaczynając na początku lipca i kończąc na początku sierpnia. Miejscem festiwalu jest instytucja kultury, taka jak Bahrain Fort Site.

Rozpoczynające się na początku września to wydarzenie, które wspiera wschodzące talenty. Ta'a Al Shabab stwarza możliwości dla młodzieży jest tematem tego artykułu. Festiwal odbywa się w czterech lokalizacjach: Seef Mall Bahrain i Bahrain Fort w Manamie, Durrat Al-Bahrain i The Pearling Trail w pobliżu miasta. Literatura, poezja, sztuki piękne, architektura, technologia i nauki humanistyczne oferują bogactwo interesującej i przydatnej wiedzy. Dodatkowo ciesz się programami muzycznymi i dramatycznymi. Harmonogram imprezy jest naprawdę szeroki, więc na pewno nie będziecie żałować udziału w festiwalu.

Koniec lutego przyniósł masowy napływ smakoszy do Manamy. W tym czasie można wziąć udział w Bahrain Food Festival, który odbywa się w hotelu Four Seasons nad zatoką Bahrain Bay, najsłynniejszym hotelu w Manamie. Koniecznie spróbuj specjałów Bahrajnu, takich jak puree z daktyli, Balalis (jajka ze słodkim makaronem) i Jalebi (smażone precle), aby dowiedzieć się więcej o jego zróżnicowanej kulturze. Dostępne są tu również różnego rodzaju tradycyjne potrawy, ale zaszczyt należy oczywiście do kuchni lokalnej. Oprócz rozrywek gastronomicznych publiczność może spodziewać się muzyki i specjalnie zaprojektowanych imprez dla dzieci.

Pod koniec października Manama's Sea Festival, największe wydarzenie tego typu w całym królestwie, zachwyca gości. Wydarzenie odbywa się w Zatoce Bahrajńskiej i jest bezpłatne. Ze względu na korzystne położenie Manamy nad Zatoką Perską, festiwal ten wprowadza odwiedzających w bogatą kulturę morską Bahrajnu. Podczas imprezy goście oglądają zdjęcia i filmy, a na pobliskiej wystawie mogą również zakupić owoce morza i różne rękodzieła z morskich stworzeń. To święto jest utopią dla nurków i wędkarzy, ponieważ te rozrywki są obecnie bardziej popularne niż kiedykolwiek.

Targi Produktów Konsumenckich w Bahrajnie to prawdopodobnie największe targi w kraju. Odbywa się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Bahrajnie pod koniec stycznia. Setki biznesmenów wystawia obecnie swoje towary publiczności w stolicy Bahrajnu. Równocześnie odbywa się również Bahrain Bay Business Forum. Na lokalizację wybrano Hotel Four Seasons. Festiwal oferuje wiele perspektyw dla przedsiębiorczości i tworzenia trwałych partnerstw. Media szeroko relacjonują to wydarzenie.