Manama Travel Guide

Čo by ste mali vedieť o Manáme

Turizmus v Manáme

Manama je obľúbenou destináciou pre Arabov a krajanov, ktorí žijú v „bezalkoholových“ arabských krajinách. Turisti, najmä Saudi a Saudskoarabskí občania, navštevujú Bahrajn najmä kvôli nočnému životu.

Čo vidieť v Manama

 • Bahrajn Bab Al Bahrain. Bahrain's Gateway, ktorá sa nachádza na colnom námestí Central Manama. Na prízemí sa nachádza turistické informačné centrum a predajňa remeselných výrobkov.
 • Souq Manama (za budovou Bab Al Bahrain). Souq je sieť úzkych chodieb naplnených skromnými obchodmi, ktoré ponúkajú čokoľvek od suvenírov a darčekov až po elektroniku. V souq možno nájsť veľa podnikov so zlatom a šperkami, ako aj krajčírov.
 • Mešita Al-Fateh. Jedna z najväčších mešít na svete, ktorá dokáže prijať viac ako 7 000 veriacich naraz, a najväčšie miesto modlitby v Bahrajne. Je to tiež jedna z najobľúbenejších turistických atrakcií Bahrajnu. Kupola je teraz najväčšou sklolaminátovou kupolou na svete s hmotnosťou viac ako 60 000 kg. Nová národná knižnica, oficiálne otvorená pre verejnosť v roku 2006, je súčasťou Al-Fateh.
 • Al-Fateh Corniche – Táto krásna pobrežná promenáda na východnom pobreží mesta ponúka pekný výhľad na budovy na juhu a lietadlá štartujúce z priľahlého letiska. Je tu množstvo vzrušujúcich jarmočných atrakcií pre mládež, ako aj shisha barov pre dospelých.
 • Múzeum perlového potápania – Je považované za jednu z najvýznamnejších historických stavieb Bahrajnu. Je to významné, pretože je to prvé oficiálne miesto pre bahrajnské súdy. Štruktúra bola posvätená 18. októbra 1937 neskorým H. H. Sh. Hamad Bin Isa Al-Khalifa, bývalý guvernér Bahrajnu. Okrem troch riaditeľstiev v budove v tom čase sídlili štyri najvyššie súdy. Neskôr, v roku 1984, bola štruktúra premenená na centrum tradičného dedičstva. Múzeum perlového potápania je teraz pod správou Riaditeľstva archeológie a dedičstva, jedného z hlavných riaditeľstiev ministerstva pre záležitosti kabinetu a informácií.
 • Bahrajnské národné múzeum, diaľnica Al Fateh, prírodné a kultúrne dedičstvo Bahrajnu
 • Strom života sa nachádza 30 kilometrov južne od Manámy. Známy osamelý strom uprostred vyprahnutej púšte. Vedci nezistili, ako sa mu darí, pretože pod touto oblasťou nie je žiadna podpovrchová vodonosná vrstva ani prameň. V skutočnosti sú všetky podzemné vodné zdroje okolo stromu znečistené soľou, čo naznačuje, že strom môže mať mutáciu, vďaka ktorej je odolný voči soli.

Čo robiť v Manama

 • Pozorovanie delfínov – Na plavbe loďou môžete pozorovať delfíny a lamantíny hrajúce sa v teplých moriach v Perzskom zálive, ako aj miestnych rybárov, ktorí sa vydávajú na tradičných drevených plachetniciach, aby ulovili vzácneho miestneho hammoura, akýsi kanic . Prehliadky s pozorovaním delfínov sú ponúkané trikrát denne. Dospelí platia BD6, zatiaľ čo deti do 12 rokov platia BD3.
 • Potápanie, Bahrain Yacht Club a rezort Al Bandar sú všetky neďaleko.
 • Jazda na koni – Jazdecká škola Twin Palms a klub Dilmun sú skvelými miestami, kde začať pre tých, ktorí majú záujem o výučbu jazdy alebo príležitostné hacknutie.
 • Horse racing. Arabia is well-known for its horses. From October through March, the national racetrack in Al Sakhir features races every Friday. The stadium can accommodate up to 3,000 spectators and admission is free, however visitors should be aware that betting is forbidden.

Nakupovanie

Shaikh Khalifa bin Salman Highway, Seef District, Al A’Ali Mall Vo svojich klimatizovaných priestoroch má A’ali Mall vzhľad a dojem typického trhoviska pod holým nebom. K nálade prispieva sklenený strop, butiky so staromódnymi arabskými drevenými dverami a vozíky so suvenírmi. Najlepšie dizajnérske obchody nájdete v outletových centrách.
Centrum mesta Bahrajn, diaľnica Shaikh Khalifa bin Salman, štvrť Seef, centrum mesta Bahrajn je prvým a najväčším komplexom so zmiešaným využitím v Bahrajne, ktorý svojim klientom poskytuje tie najlepšie obchody, voľný čas a zábavu skúsenosti pod jednou strechou.

Bahrain City Centre prinieslo do Kráľovstva prvotriedne maloobchodné prostredie, ako aj stovky ďalších „prvenstiev“, vrátane premiéry 150 z jeho približne 350 celosvetovo renomovaných značiek. Výnimočná ponuka zábavy v Centre zahŕňa prvý vnútorný/vonkajší systém s kontrolovanou teplotou 15 000 metrov štvorcových Wahooo! Aquapark, najväčší kinokomplex v Bahrajne Cineco 20, a Magic Planet, rodinné zábavné centrum pre deti a mládež. Viac ako 50 prevádzok food courtu bolo zriadených tak, aby poskytovali najobľúbenejšie, ako aj jedinečný výber alternatív jedál a nápojov z celého sveta.

Bahrain’s Mall. Bahrain Mall sa nachádza v centre nového nákupného sektora v Bahrajne. Táto vynikajúca poloha je ľahko dostupná z hlavnej diaľnice a odkiaľkoľvek v meste. Obsahuje viac ako 120 nadnárodných značiek a špecializovaných obchodov a pokrýva 750 000 štvorcových stôp.

Dana Mall sa nachádza na diaľnici Shaikh Khalifa bin Salman Highway. Objavte množstvo butikov pre svoje oblečenie, rozmaznávaný životný štýl a jedinečné trendy.

Rodinná dovolenka v Manama

Manama je známa svojim neuveriteľným výberom zábavných parkov, a preto je tak obľúbená u rodín. The Lost Paradise of Dilmun je najväčší a najnavštevovanejší vodný park na svete. Hostí ohromí sortimentom bazénov a aktivít. Pre batoľatá sú tu malé bazéniky so zábavnými atrakciami a nafukovacími hračkami, zatiaľ čo školopovinné deti si užijú veľké, desiatky metrov dlhé šmýkačky. Krajinnú úpravu vodného parku zdobia palmy a iná exotická vegetácia. Vodný park nepôsobí rušne ani počas hlavnej sezóny, a to vďaka svojej rozľahlosti.

Ak sú atrakcie tohto vodného parku nedostatočné, môžete navštíviť ďalší podobne populárny park, Wahooo! Vodný park. Ide o krytý vodný park, takže ho možno navštíviť bez ohľadu na ročné obdobie alebo počasie. Je tu krásny bazén s umelými vlnami, ako aj početné detské mestečká a farebné šmýkačky. Vodný park zdobí množstvo fascinujúcich dizajnérskych stavieb, na ktorých sa dajú robiť úchvatné fotografie. Vo vodnom parku je tiež vyhradené vírivka pre mladých ľudí, ktorá je určená predovšetkým pre rodiny.

Adhari Park je najobľúbenejší zábavný park v meste. Pre deti všetkých vekových kategórií sú pripravené kolotoče a atrakcie. Niektorí návštevníci sú obzvlášť nadšení zo vstupu do parku v noci, keď je osvetlený oslnivým neónovým osvetlením. Deti sa budú môcť povoziť na veľkolepých kolotočoch, miniatúrnych automobiloch a prechádzať rozľahlým areálom. Niekoľko atrakcií parku je určených výhradne pre milovníkov extrémnych športov.

Kráľovská ťavia farma v meste je nevyhnutnosťou pre milovníkov prírody a zvierat. Je to ideálne miesto pre rodinnú dovolenku. Je možné ťavy hladkať, kŕmiť a fotografovať. Na pozemku farmy sa nachádza nádherný figový háj, kam si môžete zájsť kedykoľvek oddýchnuť v tieni palmových paliem. Na farme sú vždy malé ťavy, ktoré majú mladí radi.

Al Areen Wildlife Sanctuary je vzácna zoologická záhrada v susedstve Manámy. Tu sú zvieratá umiestnené v obrovských výbehoch s nevýraznými hranicami. Mladí turisti sú ohromení nezvyčajnými vtákmi rezervácie, rozkošnými korytnačkami a dikobrazmi. V rezervácii je nádherný rybník s kačicami. Prítomní sú aj nebezpeční predátori, ako sú hyeny a levy. Rezervácia obsahuje množstvo oddychových miest s rozľahlými stromami a lavičkami.

Challenge Chambers si zaslúži osobitnú pozornosť medzi mestskými hazardnými zariadeniami. Poskytuje širokú škálu únikových úloh, ktoré sa stali jednou z najobľúbenejších rodinných a firemných aktivít. Toto centrum bude pre tínedžerov zaujímavé. Klienti majú prístup ku klasickým vyhľadávacím misiám aj kreatívnejším typom hier.

Múzeum perlového potápania patrí medzi kultúrne inštitúcie v Manama, ktoré sa odporúčajú pre rodinné návštevy. Zbierka tohto múzea je venovaná perlám. Návštevníkom sa ukážu najcennejšie a nezvyčajné plemená a vysvetlí sa, ako sa perly získavali pred storočiami a ako sa získavajú dnes. Príjemným spestrením prehliadky bude dostupnosť doslova každého druhu perál a šperkov.

Podnebie v Manama

Manama má púštne podnebie.

Manama, rovnako ako zvyšok Bahrajnu, má drsné poveternostné podmienky, s letnými teplotami dosahujúcimi 48 °C (118 °F) a zimnými teplotami až 7 °C (45 °F), s krupobitím v ojedinelých prípadoch.

Letné a zimné priemerné teploty sa pohybujú od 17 °C (63 °F) do viac ako 45 °C (113 °F).

Jeseň je najpríjemnejšie ročné obdobie v Bahrajne s nízkym slnečným žiarením a miernymi teplotami, ktoré zmierňuje jemný vánok.

Manama - Geografia

Osada sa nachádza na malom polostrove v severovýchodnom rohu Bahrajnu. Topografia je prevažne plochá (alebo mierne zvlnená) a suchá, ako je to v celom Bahrajne.

Ekonomika Manámy

Bahrajnské hospodárstvo sa točí okolo Manámy. Zatiaľ čo význam ropy v posledných rokoch poklesol v dôsledku klesajúcich zásob a expanzie v iných sektoroch, zostáva chrbticou ekonomiky. Ťažký priemysel (napr. tavenie hliníka, údržba lodí), bankovníctvo a financie a cestovný ruch sú niektoré z podnikov, ktoré nedávno expandovali. Množstvo globálnych korporácií prevádzkuje zariadenia a kancelárie v Maname a jej okolí.

Finančné služby sú hlavným sektorom Manámy s viac ako 200 finančnými inštitúciami a bankami nachádzajúcimi sa v CBD a diplomatickej oblasti. Manama je finančným centrom pre oblasť Perzského zálivu, ako aj islamským bankovým centrom. Nákupné centrá neďaleko Seefu majú tiež veľký maloobchodný sektor, hoci v jadre Manámy dominujú malé dielne a obchodníci.