Manama Travel Guide

Jedlo a reštaurácie v meste Manama

Bahrajnská národná kuchyňa je skutočne osobitá a rozmanitá. Okrem tradičných arabských jedál, z ktorých mnohé sú skutočne lahôdky, budú hosťom k dispozícii jedlá z kuchýň Pakistanu, Indie a dokonca aj Thajska. Morské plody sa zvyčajne považujú za základ miestnej kuchyne. Miestny potravinársky sektor ponúka najrozmanitejším výberom potravín miestnym reštauráciám. Ovocie a zelenina určite nie sú najhojnejšími položkami na jedálnych lístkoch miestnych jedální, no nemenej obľúbené sú mäsité jedlá. V reštauráciách špecializovaných na národnú kuchyňu si turisti zvyčajne vyberajú tradičné jedlá, ako je kuskus a kebab. Jedáci mäsa nebudú schopní odolať neodolateľnej vôni shawarmy. Okrem toho je obľúbeným jedlom ryža s duseným hovädzím mäsom. Uspokojenie nájdete aj v ochutnaní mäsa a hydiny pripravovanej na otvorenom ohni.

Okrem mnohých druhov kebabu ponúkajú reštaurácie v Bahrajne „dajdaj“ (kuracie mäso varené v paradajkovej omáčke) a „yahni“ (mäso so zeleninou), ako aj jahňacie mäsové guľky vytvorené od začiatku. Podobne sa ryby zvyčajne pripravujú na otvorenom ohni alebo grile. Zvyčajne je plnená ryžou a zeleninou. Vďaka veľkej rozmanitosti korenín, ktoré sa stali takzvaným „charakteristickým znakom“ orientálnej kuchyne, sú regionálne jedlá nepochybne rozpoznateľné a výrazné. Ryža, čerstvá zelenina a šaláty sú najobľúbenejšími možnosťami príloh k mäsu a rybám.

Bahrajn je známy svojimi vynikajúcimi datľami, ktoré nepochybne využívajú miestni šéfkuchári, ktorí z tejto komodity vyrábajú širokú škálu chutných jedál. Ovocie sa môže použiť ako obloha na mäsové a rybie jedlá. Datle sa kombinujú s ryžou a slúžia ako primárna zložka mnohých sladkostí. Muhammara je pochúťka, ktorá nenechá žiadneho mlsného cestovateľa bez pohnutia a treba ju spomínať v každej diskusii o dezertoch. Muhammara sa pripravuje varením špeciálnej tmavej ryže s datľami a cukrom. Milovníci pečiva a sladkostí budú mať nepochybne možnosť dopriať si chalvu, baklavu, kandizované ovocie a rôzne pudingy.

Káva a čaj sú naďalej najobľúbenejšími miestnymi nápojmi. Jednoduchá šálka čaju je celonárodnou tradíciou. V Bahrajne je ťažké nájsť jediný automat, ktorý ponúka instantnú kávu. Na vidieku je tento nápoj považovaný s veľkou úctou a je starostlivo pripravovaný v súlade so všetkými starodávnymi zvykmi. Čo sa týka alkoholických nápojov, pivo naďalej kraľuje. Môže vám tiež ponúknuť vodku s príchuťou anízu, známu ako „arak“. Vzhľadom na miernu konzumáciu alkoholu obyvateľmi je v kaviarňach a reštauráciách k dispozícii obmedzený výber nápojov.

Zo všetkých reštaurácií v Manama je nevyhnutné vyzdvihnúť Bushido, ktoré sa nachádza v štruktúre, ktorej dizajn pripomína japonskú pagodu. Reštaurácia sa špecializuje na tradičnú japonskú kuchyňu. Podľa mnohých sa v Bushido podáva to najlepšie mestské sushi a množstvo jedinečných morských lahôdok. Niektoré jedlá sa zdajú byť absolútne fantastické vďaka ich umeleckému prednesu. Jedáleň reštaurácie pôsobí nemenej veľkolepo. Reštaurácia je situovaná v krásnej záhrade s umelým jazierkom a exotickou vegetáciou. Vo vnútri aj na rozľahlej vonkajšej terase sú stoly.

Rasoi by Vineet je pravdepodobne najlepšou reštauráciou pre tých, ktorí chcú ochutnať najobľúbenejšie jedlá indickej kuchyne. Poskytuje tiež delikátne a vizuálne príťažlivé jedlá podávané netriviálnym spôsobom. Na jedálnom lístku nájdete množstvo druhov kari, výživné mäsové jedlá s omáčkami, delikátne dezerty a nápoje s čerstvým ovocím. Rasoi by Vineet sa nachádza na prvom poschodí jedného z najstarších hotelov Manama, ktorý bol otvorený pred viac ako štyrmi desaťročiami.

China Garden sa špecializuje na čínsku kuchyňu, ako si možno z názvu predstaviť. Dizajn interiéru reštaurácie odráža jej gastronomické možnosti; jedáleň zdobí jemný nábytok v retro štýle a umelecké nástenné kresby. Návštevu China Garden si užijú všetci vegetariáni a vyznávači zdravého životného štýlu, pretože šikovní kuchári podávajú stovky rôznych jedál pripravených na pare. Táto reštaurácia je obľúbená aj medzi rodinami, keďže je tu špeciálne menu pre mladých.

My Café je prominentná reštaurácia, ktorá ponúka predovšetkým medzinárodnú kuchyňu, ako je rizoto, rôzne nesladké orientálne pochúťky a obľúbené talianske bruschetta a pizza. Rozmanitosť položiek v ponuke je celkom pozoruhodná. V reštaurácii sa podávajú delikátne mäso a hydina pripravované na otvorenom ohni, koláče a pizza pečené v autentickej peci a sladkosti na francúzsky spôsob.

V Maname sú tiež vynikajúce reštaurácie pre jedákov mäsa. Napríklad The Meat Co je známy steakhouse. Okrem šťavnatých steakov a lahodných rebier varených na otvorenom ohni ponúka reštaurácia tie najčerstvejšie ryby. Šaláty z čerstvej zeleniny sú ideálnou prílohou ku každému jedlu. Túto vyhlásenú reštauráciu by mali navštíviť aj milovníci kokteilov.

Reštaurácie Manama siahajú od lacných shawarma až po päťhviezdičkové podniky.

Lacné reštaurácie v meste Manama

Al-Abraaj

Adliya St, Manama, Bahrain.

Perfektný úvod pre nearabských ľudí, aby si zvykli na kúzlo blízkovýchodnej pohostinnosti. Jedlo je veľkorysé a chutné a predovšetkým z libanonskej / tureckej a perzskej kuchyne. Dobrá hodnota pri 2-4BD na hlavu.

Al-Siraj

Druhá najlepšia shawarma v Bahrajne len za 300 filov.

Kaviareň Burjuman

Lulu Centre 2F. 

Hlavným predajným miestom tohto filipínskeho podniku je jeho umiestnenie hneď vedľa autobusového terminálu SABTCO, ale ponuka zahŕňa sendviče, hamburgery, ryžu a rezance a porcie sú veľkorysé. Vyskúšajte vynikajúce vyprážané hammour (miestne ryby) s uchyteniami pre BD2. Hlavné jedlá BD1-2.

Občerstvenie a ryby Habara

+973 17 715 461. Osama bin Zaid Ave, Adliya.

Skvelá kaviareň v štýle reštaurácie, ktorá veselo podáva lacné ryby a hranolky a iné rôzne občerstvenie.

Reštaurácie strednej kategórie v meste Manama

Bahay Kubo

Bldg 822, Rd 723, Area 307, Gudiyabia, Bahrain (za hotelom na Blízkom východe a oproti Indovi), +973 17231996. 10:00 – 15:00 a 17:00 – 23:00 od utorka do nedele a od 17:00 do 23:00 v pondelok. 

Filipínska reštaurácia v tradičnom štýle, ktorá ponúka najkvalitnejšie jedlá dostupné na večeru, vyzdvihnutie a doručenie. Bahay Kubo ponúka aj súkromnú spoločenskú miestnosť s karaoke na narodeniny, recepcie alebo len tak von s priateľmi. menej ako 5BD.

Café Lilou's

Manama, Bahrain,  +973 17 714 440. 8AM-11PM, Fri is 10AM-10:30PM. 

Interiéry v parížskom štýle, obľúbené medzi bývalými a miestnymi obyvateľmi. Vynikajúce jedlá vo francúzskej kaviarni vrátane veľkých šalátov a chutných koláčov. Stravovanie pre skupiny, take out, cateringové služby, vonkajšie posedenie. Raňajky, obedy, večere, káva, nápoje 10 – 30 USD.

Lanterns

+973 17 59 0591, +973 17 591807.

Atmosférická indická reštaurácia so skvelým jedlom a krásnou výzdobou vedľa kruhového objazdu Burgerland v Budaiya.

Nando’s (Portuguese)

Adliya,  +97 31 771 2445, e-mail:[email protected].

Upstairs Downstairs

Dlhoročná klasická bahrajnská reštaurácia. Smooth jazzová kapela, hudobné videá a skvelé, ale drahé jedlo.

Senor Pacos

973 17 725 873. Um Al Hassam, Manama, Bahrain.

Atmosférická mexická reštaurácia so skvelou atmosférou a krásnou výzdobou na ceste oproti KFC v Umm al Hassam. Väčšinu večerov majú dokonca aj vlastného gitaristu a speváka.

Trader Vic’s

Polynézsky kulinársky a nápojový zážitok, ktorý sa nachádza v areáli hotela Ritz Carlton.

Zahle

Gulf Hotel, Al Juffair Street.  +973 17 746 417, +973 17 746 418.

Podáva dokonalé libanonské jedlo s dennými bufetmi a živou zábavou.