Manama Travel Guide

Čo robiť v Manama

Pokiaľ ide o charakterizáciu možností zábavy v Bahrajne, prvá vec, ktorú treba spomenúť, je množstvo pulzujúcich trhovísk a podnikov. Hlavným trhom v Manama je trh Bab Al Bahrain. Toto je miesto, kde si môžete kúpiť akýkoľvek tovar, ktorý si viete predstaviť, vrátane oblečenia, jedinečných šperkov, kozmetiky a parfumov, remeselných výrobkov a suvenírov a autentických východných korenín, ktoré majú kuchári na celom svete cenu zlata. Ak je vaším primárnym cieľom zlaté šperky, môžete navštíviť aj trh so zlatom, zatiaľ čo trh Yatama je ideálnym miestom na nájdenie cenovo dostupnej a vysokokvalitnej keramiky. Tento trh nájdete v meste Hamad.

Perly sú nepochybne jednou z najobľúbenejších pamiatok, ktoré si turisti získavajú na pamiatku svojich ciest. Bahrajn pravidelne organizuje početné aukcie, kde si môžete kúpiť tie najzvláštnejšie predmety zdobené perlami. Iste, v obchode so suvenírmi v ktorejkoľvek krajine môžete nájsť vynikajúce remeslá a šperky na báze perál. Bahrajn je domovom rôznych moderných maloobchodných centier, z ktorých najvýznamnejšími sú Yateem Centre, Bahrain City Centre, Dana Mall, Marina Mall, Al Mehza Complex a Isa Town.

Exkurzia na Camel Farm, ktorej hlavnými obyvateľmi sú ťavy, vo všeobecnosti zanecháva v návštevníkoch množstvo príjemných spomienok. Na tejto farme žije v rozsiahlych vonkajších výbehoch viac ako štyristo zvierat. Ktokoľvek môže kŕmiť ťavy a fotografovať ich. Vítaní sú aj turisti, ktorí sú ochotní jazdiť na ťave na pozemku farmy. Bahrajn si športoví fanúšikovia bežne spájajú so vzrušujúcimi automobilovými pretekmi, keďže je to miesto svetového pretekárskeho okruhu Bahrain International Circuit. Milovníkov golfu poteší návšteva Club Riffa Golf, ktorého ihrisko si užijú aj tí najnáročnejší golfisti. Klub má jedinečné ihrisko, na ktorom sa môžu hrať nočné hry.

Bahrajn neustále priťahuje potápačov a dovolenkárov na pláži. Potápači môžu počas podvodnej exkurzie pozorovať približne 30 druhov koralov a 200 druhov rýb. Útesy na severnej strane ostrova sú považované za najpozoruhodnejšie a najobľúbenejšie miesta na potápanie. Niektorých potápačov priťahujú potopené lode a lietadlá, iných sa pri hľadaní perál zámerne potápajú na veľké vzdialenosti. Miestne pláže sú dobre vybavené pre rôzne športové aktivity. Na každom z nich budú požičovne športových potrieb a špecifické herne pre deti.

Ako doplnkovú plážovú zábavu ponúka spoločnosť Beach Culture sup-boarding, Aqua by Scubalife ponúka výlety na priľahlé ostrovy a pre milovníkov adrenalínu je k dispozícii vodné lyžovanie v Extreme Sportz Beaucraft alebo Into The Blue Dive Center. Tieto voľnočasové aktivity sú v hlavnom meste Bahrajnu rovnako obľúbené medzi miestnymi obyvateľmi aj novo prichádzajúcimi turistami. Ľudia si vyberajú pláž na ostrove AL Dar na opaľovanie a kúpanie v krištáľovo čistom mori, no v rámci mesta sa na tieto aktivity využíva iba Coral Bay Resort Bahrain.

Svoj výlet by ste však nemali obmedzovať len na túto formu zábavy. Tí, ktorí zbožňujú elegantné kone, by nemali váhať využiť služby jazdeckého centra Ghazwan, ktoré ponúka možnosť zajazdiť si na nádherných koňoch. Množstvo zábavných parkov v meste určite uspokojí všetkých mladých dovolenkárov. Medzi najpozoruhodnejšie patria Adhari Park, Pirate Land a Kids Kingdom. Vodné parky poskytujú podobný účel. Tieto zariadenia nájdete v Manama v Lost Paradise of Dilmun Water Park a “Wahooo!” A po návšteve Dolphin Resort by ani pesimisti neprepadli depresii.

Potápačská plavba, ktorú ponúka Gravity Indoor Skydiving, je pútavým druhom zábavy. Spokojní budú všetci, dojčatá aj dospelí. Bowling, korčuľovanie a malá reštaurácia, ktorá ponúka skvelé jedlo, sú len niektoré z možností zábavy, ktoré majú hostia Funland Center k dispozícii. Miestni obyvatelia a návštevníci, ktorí chcú vidieť nejaké skvelé filmy, si kúpia vstupenky v Cineco20, ktoré ponúka vynikajúci výber filmov. Tí, ktorí radšej plávajú, navštívia kúpalisko Faran.

Zvážte návštevu športových komplexov ako Al-Najmah Club a Al Hala Club, ak máte neustále obavy o svoj fyzický vzhľad. Tí, ktorí si nevedia predstaviť svoju dovolenku bez športu, budú zbožňovať Khalifa Sports City, zatiaľ čo futbaloví fanatici by pravdepodobne uprednostnili ihrisko Camp Nou. Country Club ponúka množstvo kempingov. Nielen dospelí, ale aj mladí, ktorí majú špecializované pozemky, tu odchádzajú s úžasnými spomienkami. Ďalšou obľúbenou zábavou sú únikové miestnosti. V Maname ju zastupujú zariadenia ako The Great Escape Challenge, Challenge Chambers a Escape Code.

Bahrajnské národné múzeum stojí na rozdiel od ostatných okolitých múzeí. Nemali by sme ani uvažovať o jeho návšteve, pretože je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa dozvedieť o miestnej kultúre. Záujemcovia o východné náboženské tradície by nemali prehliadnuť takzvané „Múzeum jednej knihy“ – Beit Al Qur’an. Khalaf House je ďalšou lokalitou, ktorá turistov vtiahne do atmosféry minulých vekov. Nadšenci umenia zvyčajne navštevujú Al Hussaini Society for Arts, zatiaľ čo hudobní nadšenci navštevujú Mohammed Bin Faris House of Sout Music. Bait Shaikh Salman a Bahrain Pearling Trail je ďalším fantastickým miestom na objavovanie histórie a kultúry kráľovstva.

Parky nachádzajúce sa v hlavnom meste Bahrajnu sú ideálne na útek pred vonkajším svetom. A pretože perfekcionizmus je jednou z charakteristických čŕt miestnych obyvateľov, môžete tu obdivovať niektoré z najlepších svetových parkov. Parky Budaya Beach, Water Garden, Marina Garden, Prince Khalifa Bin Salman a Andalus Garden by mali byť zobrazené na poprednom mieste. Každý park má jedinečnú chuť, takže je ťažké vybrať ten najlepší. Bahrajn je známy aj svojimi luxusnými kúpeľmi. Al Areen Spa, Mommmy Wellness Day Spa, Coral Spa And C Hotel a Dessange sú najlepšie zariadenia v tejto kategórii.

Manama je obľúbeným dovolenkovým miestom pre Arabov a expatov žijúcich v „nealkoholických“ arabských krajinách. Bahrajn navštevujú najmä turisti, najmä Saudi a občania Saudskej Arábie, ktorí prichádzajú za nočným životom.

Pozorovanie delfínov

Vydajte sa na plavbu loďou a pozrite sa na delfíny a lamantíny hrajúce sa v teplých moriach v Perzskom zálive, ako aj na miestnych rybárov, ktorí lovia na tradičných drevených plachetniciach na vzácneho miestneho hammour – druh kanica. Výlety za delfínmi sú ponúkané trikrát denne. Dospelí by mali užívať BD6, zatiaľ čo deti mladšie ako 12 rokov by mali užívať BD3.

Konské dostihy

Arábia je známa svojimi koňmi. Od októbra do marca sa preteky konajú každý piatok na národnom závodisku v Al Sakhir. Na tribúne sa môže ubytovať až 3000 ľudí a vstup je bezplatný, avšak návštevníci by si mali uvedomiť, že stávkovanie nie je povolené.

Pearl Diving

Známe sú aj bahrajnské perly. Vyskúšajte si potápanie s perlami, aby ste zistili, či si môžete priniesť domov jeden z týchto morských prírodných pokladov.

Pozorovanie vtákov

Plameniaky, cibuľky, výry a sokoly sú medzi pôvodnými a sťahovavými vtákmi, ktoré nazývajú kráľovstvo a ostrovy Hawar domovom. 20-kilometrový výlet loďou na ostrovy sa dôrazne odporúča pre všetkých šklbačov.

Veľká mešita Al-Fateh

Predstavte si mešitu, ktorá môže hostiť až 7000 veriacich, v ktorej sa nachádza národná knižnica, vyzerá ako miniatúrny hrad a má 79-metrovú vonkajšiu kupolu. To je veľká mešita Al-Fateh. Dovezené materiály z talianskeho mramoru, rakúskeho skla a indického teaku mu dodávajú skôr pocit opevnenia než mešity. Návštevníci mešity môžu absolvovať prehliadky so sprievodcom, ktoré začínajú v národnej knižnici mešity a pokračujú modlitebnými sálami, pričom môžu obdivovať nádherné miestne remeselné umenie, ktoré možno nájsť v každej izbe.

Bab Al Bahrajn

Manama Bazaar, tiež známy ako „souq“, je primárna sieť ulíc, kde predajcovia neformálne predávajú pomôcky, oblečenie, orechy a korenie, vodné fajky, etnické šaty, bylinky, vône a zlato. „Báb“ je vchodom na súk Manama Souq, ktorý zrenovoval architekt Sir Charles Belgrave v roku 1986. Vchod má teraz viac „islamský“ aspekt a je tiež domovom federálnej správy krajiny.

Qal'at al-Bahrain

Qal’at al-Bahrain, pamiatka svetového dedičstva UNESCO, bola predtým známa ako „Qal-at al-Portugal“. Je tiež známa ako Bahrajnská pevnosť a bola miestom mnohých archeologických výskumov a vykopávok. Medzi predtým objavené civilizácie patria Kasiti, Gréci, Portugalci a Peržania. Toto miesto je „tell“, čo je umelá mohyla vytvorená tisíckami rokov okupácie – život, smrť a pohreb, to všetko prispieva k vytvoreniu mnohých „vrstiev“. Toto centrálne miesto slúžilo ako obchodný prístav, „miesto zhromažďovania bohov“, miesto pre barbarské chrámy a má aj iné náznaky ranej existencie. Pevnosť je veľkolepá svojou čistou fyzickou majestátnosťou a prítomnosťou, s krútiacimi sa schodmi a nádherne vyrezávanými oblúkmi v jej stenách.

Bahrajnské národné múzeum

Bahrajnské národné múzeum stojí v noci vysoké a silné, osvetlené; je to moderný pamätník dizajnu a snaha zachovať starobylé korene krajiny a kultúrne praktiky, ktoré stoja za zapamätanie. Múzeum pozostáva z troch sál venovaných dilmunskej civilizácii (jedna z najstarších, ktoré boli vykopané z priľahlého Qal'at al-Bahrain), krídlo prírodnej histórie (venované flóre a divokej prírode) a krídlo venované zachovaniu náboženského života. spisy a rukopisy (ako koránske listy, písma a značky).

Beit Sheikh Isa

Predtým, ako ropný boom urobil z Blízkeho východu horúcu zónu, mali púšte usporiadanú sociálnu štruktúru, ktorá pozostávala zo šejka, rodiny, hosťa a sluhov. Beit Sheikh Isa je doslova „dom“ Sheikh Isa, dokonalá ukážka toho, aký musel byť život na začiatku Bahrajnu. Okrem očakávaných krásnych drevených rezbárskych prác môžu návštevníci obdivovať aj inteligentný prírodný systém klimatizácie tvorený veternou vežou a okenicami na tlmenie tepla.