Manama Travel Guide

Ubytovanie v Manama

Niektoré hotely v Maname sú také výrazné, že sú známe nielen v meste, ale aj v iných krajinách. Jedným z nich je Westin Bahrain City Centre, ktoré zdieľa budovu s najväčším nákupným centrom v Bahrajne. Tento prémiový hotel je obľúbený u nadšencov nakupovania a aktívneho oddychu, keďže návštevníci môžu navštíviť centrum Bahrajnu alebo Wahooo! vodný park kedykoľvek. Hotel sa nachádza v rovnakej budove ako známy zábavný komplex Magic Planet, ktorý je známy širokým výberom hracích automatov a jedným z najväčších mestských divadiel s 20 sálami. Westin Bahrain City Center sa sotva kvalifikuje ako tradičný hotel v konvenčnom zmysle, pretože jeho hostia majú prístup k množstvu alternatív zábavy a rekreačných miest.

The K Hotel

Manama je známa množstvom módnych, súčasných hotelov, medzi ktorými má The K Hotel výrazné miesto. Jeho interiér je jedinečný, pretože odráža najlepšie národné tradície. Izby sú vybavené pohodlnými matracmi s vysokými drevenými nohami a všetok nábytok je vyrobený z prírodného tmavého dreva. Priesvitné sklenené displeje, trblietavé krištáľové lustre a vstavané svietidlá dodávajú výzdobe jedinečný nádych. Okrem zaujímavých publikácií obsahuje hotelová knižnica aj rozsiahlu zbierku umeleckých diel.

Bahrain Wellness Resort

Mnohé moderné hotely v Manama ukrývajú za svojimi múrmi interiéry v historickom štýle. Bahrain Wellness Resort je dobrou ilustráciou spomínaného. Jeho podmanivý interiér pozostáva zo starožitného nábytku a rôznych umeleckých diel. Všetky izby sú zariadené kvalitným dreveným nábytkom a dekoráciami vo vintage štýle, ako sú lampy na čítanie, drevené remeselné výrobky a starožitné vázy. Hotel je jednotný komplex s renomovanými kúpeľmi; nehnuteľnosť je obklopená krásnym upraveným parkom s rybníkmi a kanálmi.

Gulf Hotel

Manama je hrdá na svoje luxusné hotely, z ktorých každý má odlišné vlastnosti. Fanúšikov honosných letovísk láka hotel Gulf. Táto chata je obklopená krásnou tropickou záhradou, v ktorej je bazén v štýle lagúny ukrytý hustou vegetáciou. Nachádza sa tu pätnásť reštaurácií a barov, pričom najunikátnejšou je talianska reštaurácia La Pergola. Sála reštaurácie je zdobená nádhernými freskami v rímskom štýle. Pre bohatých hostí hotel ponúka apartmány s rozlohou 100 metrov štvorcových, ktoré stoja viac ako 1 000 dolárov za noc.

The Ritz-Carlton Bahrain Hotel & Spa

Ďalšou luxusnou lokalitou je The Ritz-Carlton Bahrain Hotel & Spa, ktorý je pozoruhodný svojou súčasnou architektúrou. Obrovská kamenná budova s preskleným priečelím je umelecky osvetlená. Interiér hotela zahŕňa aj ďalšie zaujímavé vlastnosti. Jeho široké foyer zdobia steny krémovej farby a strop zdobený nástennými maľbami a kamennými rezbami. Hostia si budú môcť rozšíriť svoj voľný čas o skutočne aristokratickú zábavu, pretože súkromný hotelový klub Burlington ponúka tie najlepšie ročníkové vína, brandy a tabak.

The Sea Loft Boutique Chalets

The Sea Loft Boutique Chalets sú viditeľne zobrazené na mape pre cestovateľov, ktorí uprednostňujú jedinečné a autentické ubytovanie. Tento rezort sa nachádza na ostrovoch Amwaj, takže je úplne obklopený Arabským morom. Chata ponúka honosné chaty postavené neďaleko pobrežia. Niektoré z nich majú elegantný priestor na posedenie so súkromnou terasou a priestrannú vonkajšiu vírivku. V okolí sa nachádza veľký bazén. Tento autentický rezort je ideálny pre dlhodobé pobyty a je mimoriadne obľúbený u rodín.

Dragon Hotel And Resort

Dragon Hotel And Resort je jedným z najvýznamnejších architektonických emblémov mesta. Jeho strechu zdobia kamenné dračie ostne, ktoré sú mimoriadne nádherné; za jasného dňa tieto ozdoby siahajú doslova po modrú oblohu. Vo večerných hodinách, keď je hotel osvetlený viacfarebným osvetlením, je štruktúra obzvlášť krásna. Tento rezort ponúka rôzne izby, suity a vily. Takmer každý deň vystupujú v klubovom salóniku významní dídžeji a raz týždenne v klubovom salóniku vystupujú renomované jazzové súbory.

Moon Plaza Hotel

Moon Plaza Hotel je zobrazený ako skutočné vyjadrenie národnej identity a tradícií. Ten sídli v nádhernej kamennej stavbe s nádherným exteriérom a krytou drevenou palubou. Vďaka množstvu dizajnérskych doplnkov je atmosféra nekomplikovaná a zároveň lákavá. Recepciu zdobia tri nádherné akváriá, štýlový nábytok v tradičnom štýle a obrazy od najvýznamnejších umelcov Bahrajnu. Elegantné parketové podlahy tohto malebného hotela, maľované steny a stropy a množstvo žiarivých lámp a lustrov mu poskytujú skvelé miesto na objavovanie národných tradícií.

Sofitel Bahrain Zallaq Thalassa Sea & Spa

Sofitel Bahrain Zallaq Thalassa Sea & Spa je navrhnutý v súlade s najlepšími tradíciami minulosti. Všetky povrchy sú upravené prírodným drevom a mramorom a podlahy v izbách a verejných priestoroch sú pokryté honosnými ručne vyrábanými kobercami. Niektoré suity majú posteľ king v koloniálnom štýle, zatiaľ čo iné majú panoramatické okná so závesnými portierami. Hotel ponúka sortiment starožitného nábytku a lustrov.

Sheraton Bahrain Hotel

Sheraton Bahrain Hotel je obľúbenou možnosťou ubytovania pre najbohatších a najvplyvnejších návštevníkov mesta. V hoteli nájdete luxusné wellness centrum s rôznymi masážami a kozmetickými procedúrami, ako aj oddelené fitness centrá pre mužov a ženy. Golestan, hotelová luxusná iránska reštaurácia, varí svoje jedlá v kachliach na drevo. Hostia ubytovaní v jednej z klubových suít majú bezplatný vstup do klubového salónika a množstvo ďalších exkluzívnych služieb.

InterContinental Regency Bahrain

InterContinental Regency Bahrain sídli v jednej z najpôsobivejších súčasných štruktúr. Minimálna cena za noc za bežnú izbu je približne 300 USD a za 800 USD môžu zákazníci získať jeden z obrovských apartmánov. Každá z piatich reštaurácií je pripravená ponúknuť turistom jedinečné menu; Milovníci mäsa budú zbožňovať reštauráciu Legendz. Počas leta hotel ponúka niekoľko ďalších zariadení pre rodiny, vrátane detského klubu.

Crowne Plaza Bahrain

Päťhviezdičkový hotel Crowne Plaza Bahrain sa nachádza v obchodnej štvrti mesta. Táto lokalita je mimoriadne obľúbená u obchodných cestujúcich. Súčasťou hotela je luxusná banketová sála s kapacitou až 1 700 hostí; skúsení zamestnanci vám pomôžu s plánovaním akéhokoľvek podujatia. Súčasťou hotela je štýlový VIP salónik s bohatým výberom prémiového alkoholu a lahôdok na relaxáciu.