Manama Travel Guide

Nakupovanie v Manama

Svetoznámy trh Gold Souq v Manama je prvým spojením mnohých ľudí s nakupovaním. Toto miesto je známe svojimi nádhernými šperkami, drahými kameňmi a perlami. Tovar je dovážaný z mnohých krajín. Tu môžete získať tie najdotknutejšie a najkrajšie bahrajnské perly za najlepšiu cenu. Tunajšie ceny uspokoja aj tých najšetrnejších turistov, keďže sú nižšie ako u mnohých európskych národov. Pre zámožných spotrebiteľov s veľkými očakávaniami je možné nájsť aj vhodné šperky. Hodnota vyjednávania o cene je ďalšou lákavou príležitosťou.

Seef Mall, jedno z najväčších maloobchodných centier v Bahrajne, sa nachádza v Manama. Tento nákupno-zábavný komplex obsahuje viac ako dvesto predajní, kde si môžete kúpiť bežné aj formálne oblečenie. Je jednoduché kombinovať prechádzky mestom s návštevami reštaurácií a kaviarní. Hostia s deťmi budú chcieť stráviť niekoľko hodín v zábavnom parku Magic Island.

Bab al-Bahrain je najzaujímavejšou obchodnou oblasťou v Manama. Na jeho ploche sa nachádza renomovaný trh s rovnomenným názvom. Toto je skutočné orientálne lákadlo pre európskych turistov, kde môžu získať nádherné oblečenie v národnom štýle, šperky a množstvo krásnych pamiatok. Cestovatelia obľubujú najmä ručne maľované hlinené taniere a ženy očarí výber lacných šperkov a bižutérie. Nájdete tu obľúbené koreniny, tradičné vreckovky a darčeky.

Srdce mesta Bahrajn patrí medzi najobľúbenejšie obchodné štvrte v meste. Jeho dizajn je nápadne podobný dizajnu európskych nákupných centier. V jeho stenách sa nachádzajú známe značkové obchody, takže prechádzky v ňom si užijú priaznivci značkového oblečenia a obuvi. Malebný food court, lemovaný nablýskanými výkladmi, je ďalším lákadlom tejto lokality.

Moda Mall – Bahrain World Trade Center je jedným z najtrendovejších nákupných centier v Manama. Zaberá komplex dvoch budov mrakodrapov. Toto nákupné centrum je neuveriteľné. Za deň nie je dostatok času na prezretie všetkých jeho obchodov. Okrem butikov s tradičným odevom a obuvou sú tu aj stánky s občerstvením, ktoré predáva obľúbené koreniny a regionálne špeciality. Veľké kozmetické butiky špecializujúce sa na čisto prírodné produkty určite uspokoja atraktívne ženy.

Predajňa v Gold City sa špecializuje na predaj šperkov. Podobne ako na bazáre Gold Souq predávajú nádherné perlové šperky. Zákazníci s obmedzeným rozpočtom budú môcť nájsť nádherné prstene, zatiaľ čo bohatší návštevníci si môžu vybrať z rôznych trendových náhrdelníkov a hodiniek vyrobených z drahých kovov.

V meste je množstvo nádherných obchodov so starožitnosťami. Asia Carpet & Antiques patrí medzi najznámejšie. Mnoho zákazníkov navštevuje tento obchod. V honbe za vzácnymi artefaktmi, zatiaľ čo iných priťahuje množstvo ručne viazaných kobercov. Napriek tomu, že ceny tohto obchodu sú dosť premrštené, je vždy nabitý zákazníkmi. Ako múzeum priťahuje množstvo turistov.

Nákupné centrum Al Raya Mall patrí medzi ďalšie nákupné destinácie, ktoré oslovia labužníkov. Na prvom poschodí budovy je obľúbený obchod s potravinami, ktorý predáva národné produkty a úžasný chlieb od miestnych pekárov. Existuje tiež množstvo reštaurácií, ktoré podávajú bahrajnskú kuchyňu.

Nákupné centrá v Bahrajne

Nákupné centrum Al A'Ali

Shaikh Khalifa bin Salman Highway, Seef District, +973 1758 1000. Sa-F 10AM-10PM. 

A'ali Mall má vo svojich klimatizovaných priestoroch vzhľad a dojem typického trhoviska pod holým nebom. K nálade prispieva sklenený strop, butiky so staromódnymi arabskými drevenými dverami a vozíky so suvenírmi. Obchody Top Designer nájdete v outletových centrách.

Bahrain City Centre

Shaikh Khalifa bin Salman Highway, Seef District, +973 1717 7771, e-mail: info@bahraincitycentre.com. Su-W 10AM-10PM.

Bahrain City Center je prvý a najväčší komplex so zmiešaným využitím v Bahrajne, ktorý klientom poskytuje tie najlepšie zážitky v oblasti maloobchodu, voľného času a zábavy pod jednou strechou. Bahrain City Center prinieslo do kráľovstva maloobchodné prostredie na svetovej úrovni, ako aj stovky ďalších „prvenstiev“, vrátane premiéry 150 z jeho približne 350 medzinárodne uznávaných značiek. Výnimočná ponuka zábavy v Centre zahŕňa prvý región Wahooo s vnútornou/vonkajšou teplotou s rozlohou 15 000 metrov štvorcových! Aquapark, najväčší kinokomplex v Bahrajne Cineco 20, a Magic Planet, rodinné zábavné centrum pre deti a mládež. Viac ako 50 prevádzok food courtu bolo zriadených tak, aby ponúkali najobľúbenejšie, ako aj jedinečné výbery alternatív jedál a nápojov z celého sveta.

Bahrajnské nákupné centrum

+973 1755 8100, fax: +973 17555569, e-mail:info@thebahrainmall.com. F-Th 10AM-10PM. 

Bahrain Mall je centrálne umiestnený v novom nákupnom sektore Bahrajnu. Táto vynikajúca poloha je ľahko dostupná z hlavnej cesty a odkiaľkoľvek v meste. Obsahuje viac ako 120 nadnárodných značiek a špecializovaných obchodov a pokrýva 750 000 štvorcových stôp.

Nákupné centrum Dana

Shaikh Khalifa bin Salman Highway, Seef District, +973 17 558500, fax: +973-17 552581, e-mail: vanessa@danamall.net. F-Th 10AM-10PM. 

Objavte množstvo butikov pre vaše oblečenie, rozmaznávaný životný štýl a jedinečné trendy.

Nákupné centrum Moda

Moda Mall sa nachádza na prízemí ikonického Bahrajnského svetového obchodného centra (BWTC), v diplomatickej oblasti. So-Pia: 10:00 – 22:00 Moda Mall, ultraexkluzívny nákupný komplex na spodnom poschodí historického centra Bahrain Industry Trade Center (BWTC), s nájomníkmi, ktorí čítajú ako kto je kto zo sveta módy. V nákupnom stredisku sa nachádza 160 jedinečných značkových obchodov, z ktorých mnohé boli predtým nedostupné v Bahrajnskom kráľovstve, ako aj niekoľko známych po celom svete.

Nákupné centrum Seef

Shaikh Khalifa bin Salman Highway / Seef District,  17 58 11 11, fax: 17581888, e-mail: nivs@seefproperties.com. M-F 10AM-10PM, Sa Su 10AM-midnight. 

Seef Mall, prvé skutočné nákupné centrum v Bahrajne, naďalej dominuje v maloobchodnom sektore a je srdcom a dušou oblasti Seef so svojou osobitou architektúrou a prostredím, ktoré si môže vychutnať celá rodina. Magic Island, najväčší krytý zábavný park na Blízkom východe, má výhodnú polohu na prvom poschodí.

Nákupné centrum Yateem

Manama Downtown, Diplomatická oblasť (Ak sa chcete dostať do centra Yateem, priblížte sa k Suq z Government Avenue pod vežou Zamil a pokračujte po ceste dnu. Air Arabia na rohu oznamuje, že ste dorazili do centra Yateem.),  +973 1721 5615, fax: +973 1721 2969, e-mail: yateem@batelco.com.bh. Mgt Off. Ne-Št 9:00-13:00/14:00-17:30. 

Yateem Center V roku 1981 bol priekopníkom konceptu úplne klimatizovaného nákupného centra v Bahrajne.

Čo kúpiť v Bahrajne

Na ulici Bab Al Bahrain v Manama je viac ako sto obchodov predávajúcich zlaté a strieborné šperky a ozdoby. V obchodoch so starožitnosťami na tej istej ulici nájdete malé fľaše ružovej vody a medené poháre. Nechýba ani čínska keramika a indický textil. Parfumy, tkané košíky a regionálne látky sú k dispozícii na centrálnom trhu. Ak sa rozhodnete priniesť späť bahrajnskú perlu, jednu z najcennejších na svete, určite požiadajte o certifikát pravosti.

Ceny v Manama, Bahrajn

Bahrajn nie je v žiadnom prípade lacnou cestovateľskou destináciou, no nemusí to ničiť. Hoci tu nie sú žiadne hostely, v lacných hoteloch sú k dispozícii dvojlôžkové izby. Spal som v Monroe Hotel and Suites za menej ako 30 libier za noc v nádhernej izbe so skvelou wifi. Najlacnejšie ubytovanie, ktoré môžete nájsť, začína na 15 £ za veľmi jednoduchú izbu. Nemal som čas využívať hotelový bazén, fitnescentrum ani reštauráciu na mieste. Vrelo odporúčam pobyt v oblasti Al Hoora, pretože v okolí je množstvo lacných reštaurácií a nachádza sa v centre mnohých miest, ktoré budete chcieť navštíviť. Ostatné regióny môžu byť o niečo lacnejšie, ale náklady na dopravu na požadované miesto budú vyššie.

Potraviny sú lacné a dajú sa kúpiť v malých supermarketoch v nákupných centrách alebo v mnohých malých obchodoch, ktoré lemujú každú ulicu. Môj najdrahší obed bol 8BD v peknej reštaurácii, ale mal som aj burger a hranolky za 3BD a shawarmu so sebou za 0,3BD, všetky boli úžasné a sýte.