E mërkurë, nëntor 16, 2022
YouTube video

10 qytete të mrekullueshme në Evropë që turistët anashkalojnë

Nëse jeni të lodhur duke vizituar vende të njohura apo në modë, këtu janë disa destinacione që janë një pije freskuese e vërtetë për ju dhe që turistët zakonisht i anashkalojnë. Belfast, Irlanda e Veriut Belfasti ka ndryshuar shumë në dhjetë vitet e fundit, dhe tani krenohet me festivale të shumta kulturore, të cilat mbahen radhazi nga...

TREGIME POPULLORE

Dry Tortugas - Parku Kombëtar Nënujor

Parku Kombëtar Dry Tortugas ndodhet 115 kilometra në perëndim të Key West në Gjirin e Meksikës dhe 99 për qind e sipërfaqes së tij është nën ujë. Ai shtrihet mbi 260 kilometra katrorë, përfshin shtatë ishuj të vegjël dhe është shtëpia e të vetmit shkëmb koralor të Amerikës së Veriut. Breshkat e detit, tigër...

Artikujt e fundit

më Populloret

Qëndro i lidhur

1,023TifozëtLike
8,433Followersndjek
7,001Followersndjek
61,453SubscribersRegjistrohu

BOTA E USHQIMIT